reklama

po cesarce....

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez Seyen, 14 Luty 2007.

1. Seyen

Seyen Zaciekawiona BB

Hej dziewczyny. Zakładam nowy wątek "po cesarce". Chciałabym się dowiedzieć jak się czujecie cesarzowe i jak minął wam połóg. Mam pierwsze i podstawowe pytanko: jak długo u Was ciągnął się okres krwawień. Mnie minęły już 4 tygodnie od porodu i nadal cieknę.
    Pozdrawiam!!

2. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

u mnie krwienia jako takiego juz nie ma, ale ciagle cos tam leci:baffled:
    i szczerze mówiac mam juz tego dosyc:eek:

3. reklama
  4. Monika77

Monika77 Fanka BB :)

U mnie jest podobnie jak u Eli. Już od dawna nie krwawię, przeszlo po jakiś dwóch tygodniach, ale od czasu do czasu mam lekkie plamienia. Z blizną też jest dobrze. Od momentu jak pościągali szwy już mnie nic nie boli. Jeszcze nadal mam delikatne zgrubienie wzdłuż szycia, ale z każdym dniem jest tego coraz mniej ;-)

5. Karlam1

Karlam1 mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)

hej dziewczyny no u mnie jeszcze plamienie od czasu do czasu jest, ale juz malutko, na szczescie juz podpasek nosic nie musze, starcza wkladka:-) a co do szwow to ja mam brzydka czerwona linie pod ktora czuje zgrubienie, czy to kiedys zejdzie?

6. Seyen

Seyen Zaciekawiona BB

Karlam1: Kochana, powinno zejść. Ja co prawda nie miałam w ogóle żadnego zgrubienia, ale u każdej kobitki inaczej się goi. Gdybyś zauważyła zaczerwienienia, opuchliznę, albo coś zaczęło się sączyć z rany, krew lub taki żółty "płynik" to koniecznie zgłoś się do swojego ginekologa. To może być oznaką jakiegoś zakażenia. Ale nie przejmuj się na zapas. Są podobno jakieś kremy na blizny, ale nie wiem czy można ich używać tak od razu. Najlepiej skonsultować z ginem. Pozdrawiam!!!

7. AbEjA

AbEjA Mamy styczniowe 2007

na blizny jest CEPAN.
    Bylam dzis w aptece i mialam kupić, ale niestety... zapomnialam:wściekła/y:

8. xandii

xandii Mamy styczniowe 2007

cepan jest super, czesto stosowalismy go przy masazu bliznowców w szpitalu, ale pamietajcie, ze mozna go stosowac na W PEŁNI WYGOJONA RANE!!!! jesli ktoras ma watpliwosci co do gojenia to niech lepiej poczeka, bo mozna sobie rozpaprac blizne, nie mowiac o tym, ze to okropnie wtedy piecze..

9. kasiulka0901

kasiulka0901 Gość

u mnie rana goi sie dobrze na cąłe szczeście;)
    ostatnio sobie spokojnie pocwiczylam i jest ok, tj. bez żadnych dolegliwości.
    Plamic własciwie przestałam choc czasem sie cos pojawia.

10. reklama
  11. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

u mnie krwi tez już nie ma. tylko takie żółtawo-brązowawe coś czasami sie pojawia:baffled:
    a szew ok, troszke twardy i dretwa ta oklica. bardziej mi jednak dokucza szew wewnetrzny biegnący od pępka do spojenia łonowego (tak sie tnie mięśnie brzucha-pionowo, nie poprzecznie tak jak skóre i macice) i jak spodnie mnie uwierają, to troszke pobolewa

12. Karlam1

Karlam1 mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)

o rany nie wiedzialam ze miesnie brzucha tnie sie inaczej, ja raczej nie czuje tego szwu, na usg widzialam szwy macicy.
    Denerwuje mnie to zgrubienie, a co do saczenia sie to wpewnym momencie wybrzuszylo mi sie z jednej strony i zaczela ciec taka jakby woda tylko troche zolta, smarowalam to ziolami szwedzkimi i wraz z wyciekaniem tego czegos wybrzuszenie zaczelo sie zmniejszac i teraz nie ma po nim sladu.
    Aha glupio wyglada brzuch bo na lini ciecia jest bardzo skorczony i nagle nad krecha taki walek wisi... ble...

Poleć forum