reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po ciąży bliźniaczej

Dołączył(a)
20 Luty 2022
Postów
9
Hey dziewczyny, prawie 7 tygodni temu, w 38 tygodniu urodziłam nasze wyczekane bliźniaki :) brzuch miałam ogromny,wiadomo. Na ten moment brzuszek nadal jest dosyć widoczny,pozostało mi dużo skóry..pytanie do mam bliźniąt, kiedy wasz brzuch i skóra n brzuchu doszły do siebie? Pozdrawiam:)
 
reklama
Hey dziewczyny, prawie 7 tygodni temu, w 38 tygodniu urodziłam nasze wyczekane bliźniaki :) brzuch miałam ogromny,wiadomo. Na ten moment brzuszek nadal jest dosyć widoczny,pozostało mi dużo skóry..pytanie do mam bliźniąt, kiedy wasz brzuch i skóra n brzuchu doszły do siebie? Pozdrawiam:)
Jejku dotrwalas do skonczonego 38tc? Jestem pod wrażeniem. U mnie dziś 36+3 i wymiękam ;) a jak rodzilas? Bo podobno po cc dłużej trwa zanim brzuch dojdzie do siebie (koleżanka po ciąży pojedynczej mówiła, że dopiero po 5miesiacach miała taki już w miarę normalny brzuch).
Brzuch też mam ogromny, na razie bez rozstępów, ale co będzie dalej to się okaże.
Też słyszałam dużo dobrego o szczotkowaniu skóry, ale sama jeszcze nie praktykowalam.
 
Hey dziewczyny, prawie 7 tygodni temu, w 38 tygodniu urodziłam nasze wyczekane bliźniaki :) brzuch miałam ogromny,wiadomo. Na ten moment brzuszek nadal jest dosyć widoczny,pozostało mi dużo skóry..pytanie do mam bliźniąt, kiedy wasz brzuch i skóra n brzuchu doszły do siebie? Pozdrawiam:)
Ja proponuję wizytę u fizjo. Urologinekologicznego. Obejrzy brzuch i powie co dalej można robić.
 
Wydaje mi się że zajęło mi to (mojemu ciału;) gdzieś 3 miesięcy w sensie że nie wyglądałam jak w ciąży a brzuch miałam jakiś tam no to pewnie z rok;) Ale nie martw się może to ja poprostu. I faktycznie widzę różnicę między ciąża pojedynczą po której moje ciało wróciło do normy prawie całkowicie (zawsze jest już trochę inny ten brzuch) a bliźniacza (gdzie nie wróciło,brzuch jest płaski ale zmarszczony) Dodam jeszcze że tyje b.duzo w ciąży (ponad 30 kg),w obu przypadkach schudłam do poprzedniej wagi w rok (jestem z natury szczupła ale to geny w zasadzie )
 
Wydaje mi się że zajęło mi to (mojemu ciału;) gdzieś 3 miesięcy w sensie że nie wyglądałam jak w ciąży a brzuch miałam jakiś tam no to pewnie z rok;) Ale nie martw się może to ja poprostu. I faktycznie widzę różnicę między ciąża pojedynczą po której moje ciało wróciło do normy prawie całkowicie (zawsze jest już trochę inny ten brzuch) a bliźniacza (gdzie nie wróciło,brzuch jest płaski ale zmarszczony) Dodam jeszcze że tyje b.duzo w ciąży (ponad 30 kg),w obu przypadkach schudłam do poprzedniej wagi w rok (jestem z natury szczupła ale to geny w zasadzie )
 
Widzę że mój brzuch z tygodnia na tydzień jest mniejszy,,ale zostało mi sporo skóry na brzuchu, wymaga to pewnie czasu, ale zastanawia mnie też kwestia skóry wiszącej:/ ja przytyłam ponad 20 kg będąc teraz w ciąży z bliźniakami, i jak piszesz, też Widzę dużą różnicę w tym jak brzuch wyglądał po ciąży pojedynczej (mam syna niespełna 2 letniego) a jak wygląda teraz,plus jest obolały..
 
reklama
Jejku dotrwalas do skonczonego 38tc? Jestem pod wrażeniem. U mnie dziś 36+3 i wymiękam ;) a jak rodzilas? Bo podobno po cc dłużej trwa zanim brzuch dojdzie do siebie (koleżanka po ciąży pojedynczej mówiła, że dopiero po 5miesiacach miała taki już w miarę normalny brzuch).
Brzuch też mam ogromny, na razie bez rozstępów, ale co będzie dalej to się okaże.
Też słyszałam dużo dobrego o szczotkowaniu skóry, ale sama jeszcze nie praktykowalam.
Przyznam,że było ciężko, szczególnie przez te sierpniowe upały, bywały dni że miałam już naprawdę dosyć, dyskomfort fizyczny zaczynał działać mi mega na psychikę:/ to moja 2ga ciąża zakończona cc, mięśnie też już pewnie nie te i będę musiała poczekać aż mój brzuch w pełni wróci do siebie :/ skoczę do Rossmanna i zakupię szczotkę, na ten moment robię masaż taką rękawica plus balsam Palmers, zobaczymy
 
Do góry