reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać że niemowle ma uczulenie?

M

mineralnakocica

Gość
Mam mały problem sama nie wiem czy mała ma uczulenie czy to zwykłe potówki. ma na policzku i na szyji takie krostki i plamki nie duzo tego jest mała tego nie drapie nie wiem co to jest czy to oznaki uczulenia czy coś innego
 
reklama
Ja też myślałam, że mój synek ma trądzik niemowlęcy (i nawet położna na początku też tak sądziła), ale okazało sie, że ma skazę białkową (dodatkowe objawy: "śluzowata" kupka i charakterystyczne "pęknięcia" czy tez kreseczki za uszkami), ale najlepiej żeby sprawdził to lekarz. U mojego małego to pediatra stwierdził alergię i zalecił powstrzymywanie się od jedzenia przetworów z mleka krowiego! :)
 
Moja mała tez miała trądzik. To takie czerwone plamki z białym punkcikiem pośrodku. Potrafiły się nagle pojawić i nagle zniknąć. Często wyskakiwały np. podczas karmienia na policzku który był przytulony" do mnie. Mi przy wypisie ze szpitala polecili kąpanie malej w nadmanganianie potasu, ale była wtedy bardzo wysypana. Jednak tak jak piszą dziewczyny najlepiej skonsultować to z lekarzem...
 
reklama
Najlepiej udać się po poradę do lekarza, u dziecka często występują różnego rodzaju wysypki mogą to być potówki, trądzik, skaza białkowa ,u dzieci zachodzą szybko przemiany fizjologiczne i powodem tego też często występują wysypki, jeżeli dziecko nie gorączkuje i nie drapie się to myślę , że nie ma co się przejmować
 
Do góry