reklama

Po czym poznać że niemowle ma uczulenie?

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez mineralnakocica, 25 Styczeń 2012.

1. Mam mały problem sama nie wiem czy mała ma uczulenie czy to zwykłe potówki. ma na policzku i na szyji takie krostki i plamki nie duzo tego jest mała tego nie drapie nie wiem co to jest czy to oznaki uczulenia czy coś innego

2. garbi

garbi Rozpakowana 27.07.2011 :)

To może być również trądzik niemowlęcy. Najlepiej zapytaj lekarza ale jeżeli to trądzik to nie smaruj niczym tylko przemywaj przegotowaną letnią wodą. Moja malutka miała trądzik do 7 - 8 tyg życia.

Trądzik niemowlęcy – Wikipedia, wolna encyklopedia

pozdrawiam

3. reklama
  4. mikusia21

mikusia21 Początkująca w BB

mój mały też tak ma, pytałam się lekarki i powiedziała, że nie ma się czym przejmować, więc narazie obserwuje :happy:

5. Garbi: możliwe ze to tradzik bo z opisu wszystko się zgadza, no zobaczymy :)

6. EEnil

EEnil Gość

Już urodziłaś???Ale zleciało,gratulacje:)

7. MajkaK

MajkaK Fanka BB :)

Ja też myślałam, że mój synek ma trądzik niemowlęcy (i nawet położna na początku też tak sądziła), ale okazało sie, że ma skazę białkową (dodatkowe objawy: "śluzowata" kupka i charakterystyczne "pęknięcia" czy tez kreseczki za uszkami), ale najlepiej żeby sprawdził to lekarz. U mojego małego to pediatra stwierdził alergię i zalecił powstrzymywanie się od jedzenia przetworów z mleka krowiego! :)

8. onanana

onanana Fanka BB :)

Moja mała tez miała trądzik. To takie czerwone plamki z białym punkcikiem pośrodku. Potrafiły się nagle pojawić i nagle zniknąć. Często wyskakiwały np. podczas karmienia na policzku który był przytulony" do mnie. Mi przy wypisie ze szpitala polecili kąpanie malej w nadmanganianie potasu, ale była wtedy bardzo wysypana. Jednak tak jak piszą dziewczyny najlepiej skonsultować to z lekarzem...

9. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

10. reklama
  11. garbi

garbi Rozpakowana 27.07.2011 :)

:) daj znać czy to to czy może coś innego

12. chmurka5

chmurka5 Aktywna w BB

Najlepiej udać się po poradę do lekarza, u dziecka często występują różnego rodzaju wysypki mogą to być potówki, trądzik, skaza białkowa ,u dzieci zachodzą szybko przemiany fizjologiczne i powodem tego też często występują wysypki, jeżeli dziecko nie gorączkuje i nie drapie się to myślę , że nie ma co się przejmować

Poleć forum