reklama

Po czym poznać że niemowle ma uczulenie?

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez mineralnakocica, 25 Styczeń 2012.

1. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam mały problem sama nie wiem czy mała ma uczulenie czy to zwykłe potówki. ma na policzku i na szyji takie krostki i plamki nie duzo tego jest mała tego nie drapie nie wiem co to jest czy to oznaki uczulenia czy coś innego

2. garbi

garbi Rozpakowana 27.07.2011 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To może być również trądzik niemowlęcy. Najlepiej zapytaj lekarza ale jeżeli to trądzik to nie smaruj niczym tylko przemywaj przegotowaną letnią wodą. Moja malutka miała trądzik do 7 - 8 tyg życia.

Trądzik niemowlęcy – Wikipedia, wolna encyklopedia

pozdrawiam

3. reklama
  4. mikusia21

mikusia21

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój mały też tak ma, pytałam się lekarki i powiedziała, że nie ma się czym przejmować, więc narazie obserwuje :happy:

5. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Garbi: możliwe ze to tradzik bo z opisu wszystko się zgadza, no zobaczymy :)

6. EEnil

EEnil Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Już urodziłaś???Ale zleciało,gratulacje:)

7. MajkaK

MajkaK Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też myślałam, że mój synek ma trądzik niemowlęcy (i nawet położna na początku też tak sądziła), ale okazało sie, że ma skazę białkową (dodatkowe objawy: "śluzowata" kupka i charakterystyczne "pęknięcia" czy tez kreseczki za uszkami), ale najlepiej żeby sprawdził to lekarz. U mojego małego to pediatra stwierdził alergię i zalecił powstrzymywanie się od jedzenia przetworów z mleka krowiego! :)

8. onanana

onanana Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja mała tez miała trądzik. To takie czerwone plamki z białym punkcikiem pośrodku. Potrafiły się nagle pojawić i nagle zniknąć. Często wyskakiwały np. podczas karmienia na policzku który był przytulony" do mnie. Mi przy wypisie ze szpitala polecili kąpanie malej w nadmanganianie potasu, ale była wtedy bardzo wysypana. Jednak tak jak piszą dziewczyny najlepiej skonsultować to z lekarzem...

9. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    43
  10. reklama
  11. garbi

garbi Rozpakowana 27.07.2011 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    :) daj znać czy to to czy może coś innego

12. chmurka5

chmurka5 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Najlepiej udać się po poradę do lekarza, u dziecka często występują różnego rodzaju wysypki mogą to być potówki, trądzik, skaza białkowa ,u dzieci zachodzą szybko przemiany fizjologiczne i powodem tego też często występują wysypki, jeżeli dziecko nie gorączkuje i nie drapie się to myślę , że nie ma co się przejmować

Poleć forum