reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

    Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

    Zamknij powiadomienie

po jakim czasie l4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez alina_alina, 30 Wrzesień 2011.

  1. alina_alina

    alina_alina Zaciekawiona BB

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam

    do 21.09.11 byłam na urlopie wychowawczym i z tym dniem takze skończyła mi się umowa (pracowalam w tej firmie 7lat). Od 22.09.11 mam podpisaną w innej firmie umowę o pracę. Nie miałam ani jednego dnia przerwy. Czy jesli zmieniłam pracodawce to gdybym musiała -byłyby takie wskazania lekarskie (jestem w ciąży pracodawca wie o tym) moglabym iść na l4 czy musze przepracować 30 dni u tego nowego pracodawcy?
     
  2. reklama
  3. Melulu

    Melulu TP 15.01.2009 r.

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgodnie z art. 4 ustawy o świadczeniach z tyt. choroby i macierzyństwa: przy umowie o pracę wymagany jest okres ubezpieczenia 30 dni, ale
    "Do okresów ubezpieczenia chorobowego, o których mowa w ust. 1<powyżej>, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym(...)".
    Więc moim zdaniem płatne chorobowe należy Ci się od pierwszego dnia. Zobaczymy, czy Pani Ekspert to potwierdzi. :)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie