reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po jakim czasie po uregulowaniu progesteronu udało Wam się zajść w ciążę?

porzeczka97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2020
Postów
518
Cześć, jestem tu nowa. Czytam forum już chyba od roku na temat starania o upragnioną ciąże ale teraz postanowiłam zasięgnąć porady Was kobietki bo chyba zwariuje . Staramy się o dziecko od dwóch lat. Bezskutecznie. Ja mam 23 lata, partner(niedługo mąż) 31. Robił komputerowe badanie nasienia w artemidzie-jest dobre. A co do mnie, bo to tu leży problem mam progesteron 0,78 w 12 dpo . Czyli masakra. Dziewczyny jakie stosowałyście leki aby go uregulować? Jakie badania oprócz progesteronu są kluczowe do wykonania? Ile czasu uregulowanie go Wam zajęło i po jakim czasie było to brzemienne w skutkach?
 
reklama
Rozwiązanie
No wiec na jej oko to jest brak owulacji. Mam do wykonania w 3 dniu cyklu: fsh,lh,amh,tsh,ft3,ft4,antyTP i anty TG. W 21 dniu cyklu: progesteron,prolaktyna,testosteron,insulina,krzywa cukrowa i jeszcze coś czego nie potrafię rozczytać. I jak będę mieć wszystkie wyniki powiedziała że przyczyna będzie już znana i zrobimy drożność jajowodów. I wtedy przepisze mi odpowiednie tabletki które pomogą. Jeśli to owulacja to daje mi 80 procent szans.
Ilu dniowe masz cykle? Bo przy standardowych 28 owulacja wychodzi około 14 dc, więc dopiero po niej wzrasta poziom progesterou. Robiłaś badanie po owulacji?
 
Cykle mam nieregularne. 27-47 dniowe. Testy owulacyjne robię całym miesiącem. 10 dni po dwóch kreskach idę na progesteron, tylko że taki wynik progesteronu świadczy o tym że owulacji wcale nie było. I tu prawdopodobnie leży problem. Oprócz progesteronu(tragicznego) i morfologii (dobrej) żadnych innych badań nie miałam.
 
Cykle mam nieregularne. 27-47 dniowe. Testy owulacyjne robię całym miesiącem. 10 dni po dwóch kreskach idę na progesteron, tylko że taki wynik progesteronu świadczy o tym że owulacji wcale nie było. I tu prawdopodobnie leży problem. Oprócz progesteronu(tragicznego) i morfologii (dobrej) żadnych innych badań nie miałam.
No to jak progesteron ma byc wysoki skoro owulacji nie ma? Masz pco? Partner badał nasienie? Miałaś kiedyś monitoring cyklu?
 
A czy wiesz przez co masz takie cykle ? Bo to serio na policystyczne wygląda, i ciężko będzie zajść s ciążę, moja koleżanka tak miała, i dopiero stymulacja owulacji dała ciąża
 
Najpierw powinnaś sprawdzić czy dochodzi w ogóle do owulki. Czyli monitoring. Ewentualnie od razu stymulacja. Zbadaj jeszcze tsh, ft3 i ft4. Można ewentualnie prolaktynę.
 
Wiesz sądząc po wyniku progesteronu 0,78 wygląda na brak owulki. Tsh,tf3i4 są w normie. Badam co rok to bo 8 lat temu miałam niedoczynność tarczycy. Dzięki za sugestie wykonam prolaktyne na pewno. A powiedz mi kochana co to ta stymulacja owulki na czym to polega? Chodziłam na NFZ do ginekologa, wizyty co pół roku to wiesz jak jest.. teraz koronawirus to wizyt nie ma, jutro idę prywatnie pierwszy raz. I strasznie się denerwuje
 
reklama
Nie mam pojęcia przez co takie są. Wiesz jak to na NFZ nikt Cię nie poatara się nawet zrozumieć tylko byle jaka recepta i won:-( a t już tak dobija człowiek szuka godzinami w internecie,stara się ciągle i nic nie wychodzi
 
reklama
Do góry