reklama

Po jakim czasie przysługuje urlop macierzyński?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Mery-m22, 8 Listopad 2013.

1. Mery-m22

Mery-m22 Początkująca w BB

Dzień Dobry,

Jestem w 5 tygodniu ciąży i znalazłam pracę. Ile musze przepracować aby otrzymac płatne L4? Po jakim czasie mogę liczyć na urlop macierzyński? Jak wygląda to w kwestii jesli jest to umowa na czas określony a jak gdy umowa jest na czas nieokreślony?
    Za odpowiedzi z góry dziękuję!

(mam nadzieję że nie powielam tematu, bo szukalam na forum i nie mogłam znaleźć podobnego wątku)

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Co do zasady 30 dni. Za mało wiem o Pani sytuacji, by móc rozstrzygnąć, ze tak jest w Pani przypadku.

J
    Nie wiem, bo nie wiem jaką ma Pani umowę.a

Proszę opisać Pani sytuację to odpowiem. Nie badrdzo chciałąbym rozpisywać tytaj wszystkie mozliwości, bo ich znacznie wiecej niz 2 (np. umowa na czas określony z datą zakończenia przed planowanym porodem, tuż po porodzie itp.)

3. reklama
  4. Mery-m22

Mery-m22 Początkująca w BB

Co do zasady 30 dni przepracowanych to liczymy dni kalendarzowe czy dni robocze?
    Mam umowę o pracę od 12 listopada 2013r. do 11. lutego 2014r. Martwię się tym, że nie będzie mi przysługiwał płatny urlop macierzyński. Nie wiem czy przyznawać sie pracodawcy do tego, że jestem w ciąży bo boje się utraty długo poszukiwanej pracy.

Ostatnia edycja: 17 Listopad 2013

Poleć forum