reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po macierzyńskim 2 dni opieki nad dzieckiem?

ktr

:)
Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
1 868
Miasto
okolice Wrocławia
Witam,

Mam taką sytuację: dodatkowy urlop macierzyński kończy mi się 23 grudnia 2011r. Zaległego urlopu wypoczynkowego za 2010 r. mam 5 dni. Jeśli po macierzyńskim wykorzystam od razu zaległy urlop wypoczynkowy to będzie to w dniach 26-30 grudni w związku z czym nie mam szansy na wykorzystanie 2 dni opieki nad dzieckiem w tym roku. Moje pytanie jest takie: czy mogę w dniach 26-27 grudnia wykorzystać opiekę nad dzieckiem, a dopiero od 28 grudnia do 3 stycznia 2012r. zaległy urlop wypoczynkowy?
 
reklama
Witam,

Mam taką sytuację: dodatkowy urlop macierzyński kończy mi się 23 grudnia 2011r. Zaległego urlopu wypoczynkowego za 2010 r. mam 5 dni. Jeśli po macierzyńskim wykorzystam od razu zaległy urlop wypoczynkowy to będzie to w dniach 26-30 grudni w związku z czym nie mam szansy na wykorzystanie 2 dni opieki nad dzieckiem w tym roku. Moje pytanie jest takie: czy mogę w dniach 26-27 grudnia wykorzystać opiekę nad dzieckiem, a dopiero od 28 grudnia do 3 stycznia 2012r. zaległy urlop wypoczynkowy?

Moze Pani, ale nalezy pamiętać, ze pracodawca nie ma wtedy obowiązku udzielenia Pani urlopu wypoczynkowego.
Jeśli pracownica wnioskuje o urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim - pracodawca jest wnioskiem związany. Termin urlopu w innym przypadku nalezy UZGODNIĆ z pracodawcą.
 
Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie jeśli urlop macierzyński kończy mi się w piątek 23 grudnia, to o zaległy urlop wypoczynkowy wnioskuję od 26 grudnia (czy od 24 grudnia) do 30 grudnia aby zachowana była ciągłość (dodam, że pracuje w dniach pon.-pt.)? I drugie pytanie skoro zaległy urlop kończy mi się 30 grudnia to od stycznia znowu będę miała zaległy urlop za 2011 r.? Kiedy powinnam złożyć wniosek o urlop za 2011r.?
Czy składając teraz wniosek mogę od razu wpisać:
- zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 r. w ilości 5 dni w okresie od 26(24?) do 30 grudnia
- bieżący urlop wypoczynkowy za 2011 r. w ilości 26 dni w okresie od 6 luty 2012
 
Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie jeśli urlop macierzyński kończy mi się w piątek 23 grudnia, to o zaległy urlop wypoczynkowy wnioskuję od 26 grudnia (czy od 24 grudnia) do 30 grudnia aby zachowana była ciągłość (dodam, że pracuje w dniach pon.-pt.)? I drugie pytanie skoro zaległy urlop kończy mi się 30 grudnia to od stycznia znowu będę miała zaległy urlop za 2011 r.? Kiedy powinnam złożyć wniosek o urlop za 2011r.?
Czy składając teraz wniosek mogę od razu wpisać:
- zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 r. w ilości 5 dni w okresie od 26(24?) do 30 grudnia
- bieżący urlop wypoczynkowy za 2011 r. w ilości 26 dni w okresie od 6 luty 2012

Najlepiej napisać we wniosku tak:
" Korzystajac z uprawnienia z art. 163 §3 kodeksu pracy wnioskuję o udzielenie mi bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 31 dni (5 dni urlopu za rok 2010 oraz 26 za rok 2011)."
 
Do góry