reklama

po macierzyńskim 2 dni opieki nad dzieckiem?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ktr, 6 Grudzień 2011.

  1. ktr

    ktr :)

    Witam,

    Mam taką sytuację: dodatkowy urlop macierzyński kończy mi się 23 grudnia 2011r. Zaległego urlopu wypoczynkowego za 2010 r. mam 5 dni. Jeśli po macierzyńskim wykorzystam od razu zaległy urlop wypoczynkowy to będzie to w dniach 26-30 grudni w związku z czym nie mam szansy na wykorzystanie 2 dni opieki nad dzieckiem w tym roku. Moje pytanie jest takie: czy mogę w dniach 26-27 grudnia wykorzystać opiekę nad dzieckiem, a dopiero od 28 grudnia do 3 stycznia 2012r. zaległy urlop wypoczynkowy?
     
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Moze Pani, ale nalezy pamiętać, ze pracodawca nie ma wtedy obowiązku udzielenia Pani urlopu wypoczynkowego.
    Jeśli pracownica wnioskuje o urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim - pracodawca jest wnioskiem związany. Termin urlopu w innym przypadku nalezy UZGODNIĆ z pracodawcą.
     
  3. reklama
  4. ktr

    ktr :)

    Dziękuję za odpowiedź.
    W takim razie jeśli urlop macierzyński kończy mi się w piątek 23 grudnia, to o zaległy urlop wypoczynkowy wnioskuję od 26 grudnia (czy od 24 grudnia) do 30 grudnia aby zachowana była ciągłość (dodam, że pracuje w dniach pon.-pt.)? I drugie pytanie skoro zaległy urlop kończy mi się 30 grudnia to od stycznia znowu będę miała zaległy urlop za 2011 r.? Kiedy powinnam złożyć wniosek o urlop za 2011r.?
    Czy składając teraz wniosek mogę od razu wpisać:
    - zaległy urlop wypoczynkowy za 2010 r. w ilości 5 dni w okresie od 26(24?) do 30 grudnia
    - bieżący urlop wypoczynkowy za 2011 r. w ilości 26 dni w okresie od 6 luty 2012
     
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Najlepiej napisać we wniosku tak:
    " Korzystajac z uprawnienia z art. 163 §3 kodeksu pracy wnioskuję o udzielenie mi bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 31 dni (5 dni urlopu za rok 2010 oraz 26 za rok 2011)."
     
  6. ktr

    ktr :)

    Super :)
    Dziękuję bardzo za pomoc.
     

Poleć forum