reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po porodzie

Barcelona356

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2018
Postów
51
Cześć dziewczyny. Jestem miesiąc po porodzie przez cc. Mam do Was pytanko o zrzucenie kg.. Najbrdziej właśnie z brzucha (ale uda też) bo mam straszny flak a wiem, że ćwiczenia odpadają dlatego piszę do Was czy macie jakieś diety, co jeść/pić? Bardzo proszę o pomoc bo nie umiem już na siebie patrzeć..
Drugie pytanko dotyczy rozstępów.. mam je dosłownie wszędzie czym nawilżać by sie rozjaśniły?
 
reklama
Rozwiązanie
kochana odżywiaj się zdrowo . nie objadaj się . zrezygnuj z niezdrowych przekąsek między posiłkami bądź zastap je owocami .pij dużo wody .przy kp potrzeba pić dużej ilości płynów z czasem więcej i najwazniejsze Daj sobie czas ! minimum rok i wtedy powiesz jak się widzisz bo teraz naprawdę jest za wcześnie na ostrą krytykę swojego ciała .. skóra by się ściągnąć potrzebuje czasu .. blizny by zblednąć też także głową do góry
Ja po cc doszłam do wagi sprzed ciąży w 4 miesiące a przytyłam w ciąży dość sporo, w prawie 17 kg. Nie stosowałam diet bo chciałam utrzymać laktację a na początku nie miałam za dużo pokarmu a zbyt szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów nie wypływa za dobrze na laktację a karmienie piersią też pomaga wrócić szybciej do wagi bo kobieta karmiąca ma większe zapotrzebowanie kalorii. Jadłam normalnie i wszystko łącznie z smażonym i słodkim. Ćwiczyć też nie ćwiczyłam bo szczerze czasu nie miałam. Jedyne co to spacery szybkim krokiem z wózkiem codziennie. Teraz jestem już 7,5 miesiąca po porodzie i mam -5 kg wagi sprzed porodu. Co do rozstępów to mam już bledsze bo były ciemno różowe a są koloru skóry , użuwam zwykły balsam. Warto sobie dać czas, waga w ciąży rosła przez 9 miesięcy to i teraz tak od razu nie zniknie ale z czasem wszystko do normy wróci ;)
 
Ostatnia edycja:
Miesiąc to trochę za krótki okres czasu na odchudzanie. Nie możesz w czasie karmienia piersią przejść na diety ponieważ MUSISZ dostarczać dziecku wszystko co potrzebne. Jeżeli chodzi o kg to same zaczną uciekać tak jak koleżanka wyżej napisała. Dopiero po zakończeniu karmienia piersią i przede wszystkim po zagojeniu się rany możesz zacząć jakieś lekkie ćwiczenia i diety.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nawilżaj skórę, rozstępy zbledną ale do tego potrzeba czasu, miesiąc po cc to normalne, że masz brzuszek jeszcze, w końcu przecięte zostały wszystkie powłoki brzuszne w tym mięśnie, to nie tak jak po sn, macica potrzebuje trochę czasu. Nie odchudzaj się, na obkurczanie się macicy najlepsze jest kp, dużo dużo wody, za miesiąc możesz spróbować nosić taki pas na brzuch, który pomoże trochę wzmocnić mieśnie by potem pomału zacząć ćwiczyć. Dieta nic nie pomoże na brzuch po cc i rozstepy, gwarantuje Ci, ponadto musisz mieć siłę by funkcjonować przy maluszku.
Cześć dziewczyny. Jestem miesiąc po porodzie przez cc. Mam do Was pytanko o zrzucenie kg.. Najbrdziej właśnie z brzucha (ale uda też) bo mam straszny flak a wiem, że ćwiczenia odpadają dlatego piszę do Was czy macie jakieś diety, co jeść/pić? Bardzo proszę o pomoc bo nie umiem już na siebie patrzeć..
Drugie pytanko dotyczy rozstępów.. mam je dosłownie wszędzie czym nawilżać by sie rozjaśniły?
 
kochana odżywiaj się zdrowo . nie objadaj się . zrezygnuj z niezdrowych przekąsek między posiłkami bądź zastap je owocami .pij dużo wody .przy kp potrzeba pić dużej ilości płynów z czasem więcej i najwazniejsze Daj sobie czas ! minimum rok i wtedy powiesz jak się widzisz bo teraz naprawdę jest za wcześnie na ostrą krytykę swojego ciała .. skóra by się ściągnąć potrzebuje czasu .. blizny by zblednąć też także głową do góry
 
Rozwiązanie
Do góry