reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Po powrocie od cioci dziecko się wszystkiego boi

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
@mamunia86... Jaka kolwiek by była moja siostra nie oceniam jej. Napisałam ten post z myślą o mojej córce i jej zachowaniu nie zdradzając przy tym wszystkich szczegółów pobyty tam

reklama

ZwariowanaSol

Fanka BB :)
Miasto
Northamptonshire
Rozwiązania
0
@Aniuśka - miałam podobną sytuację kilka lat temu, ale dzieckiem które się wystraszyło była moja siostrzenica - też jedynaczka - dziewczynka wychowywana w cichym domu - bo jest jedynaczką - tak jest często. I choć moja siostrzenica jest 5 lat starsza od mojej starszej córki to wystraszyła się mojego męża jak u nas była i potem siostra mi mówiła że młoda boi się spać. A poszło o to że moje dzieci - sztuk dwie hałasowały za głośno i mój mąż na nie krzyknął - w sensie chciał przekrzyczeć obie - żeby się uciszyły bo przeginają (a ma dosyć donośny głos i ciężki) ... to był moment w którym siostrzenicy aż świeczki w oczach stanęły i przytuliła się do swojej mamy. Miała wtedy 10 lat już (moje 5 i 2)- ale większość znajomych mojej siostry ma jedynaki, więc nigdy nie zetknęła się z tym że rodzic KRZYCZY - nie ważne czy DO dziecka czy na dziecko. Tłumaczenie siostry że krzyczał DO dzieci pomogło i następnej nocy spała normalnie. Rozmowa i cierpliwość - pomaga - choć może to trochę potrwać. Wychować dobrze jedynaka jest ciężko - często są to dzieci bardzo wrażliwe, przedelikacone - bo przez całe życie się na nie chuchało i dmuchało - to nie złośliwa uwaga, tylko fakt. Inaczej dzieci się wychowuje jak jest jedno a inaczej jak jest 2+. Powodzenia i cierpliwości w tłumaczeniu :)

mamunia86

Fanka BB :)
Rozwiązania
4
Inaczej jest kiedy jest jedno dziecko A inaczej kiedy czworo i każde czegoś chcę. Bywają sytuacje, że trzeba w takiej ferajnie podnieść głos, żeby dotarło gdzie trzeba ale to zrozumie tylko ten rodzic, kto ma więcej niż jedno dziecko baaa ośmielę się rzec więcej niż dwoje dzieci.

Jedynak ma w domu ciszę i wszystko jest jego: mama, tata, babcia, dziadek i zabawki. Cały świat jest tylko jego i dla niego. Dzieci wychowywane w domu gdzie jest ich kilkoro już z natury są zawsze i hałaśliwsze, wszędzie ich pełno i co najciekawsze- muszą się dzielić z innymi i rodzicami i zabawkami ale i czasem.
Takie dziecko wyrwane z ciszy i oazy spokoju może przeżyć niemały szok tak jak i rodzice zresztą, że są domy pełne życia i gwarne, dzieje się tam dużo i dużo i głośno gada. Nie dziwi mnie teraz że Twoja córeczka tak zareagowała.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry