reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po powrocie od cioci dziecko się wszystkiego boi

@mamunia86... Jaka kolwiek by była moja siostra nie oceniam jej. Napisałam ten post z myślą o mojej córce i jej zachowaniu nie zdradzając przy tym wszystkich szczegółów pobyty tam
 
reklama
@Aniuśka - miałam podobną sytuację kilka lat temu, ale dzieckiem które się wystraszyło była moja siostrzenica - też jedynaczka - dziewczynka wychowywana w cichym domu - bo jest jedynaczką - tak jest często. I choć moja siostrzenica jest 5 lat starsza od mojej starszej córki to wystraszyła się mojego męża jak u nas była i potem siostra mi mówiła że młoda boi się spać. A poszło o to że moje dzieci - sztuk dwie hałasowały za głośno i mój mąż na nie krzyknął - w sensie chciał przekrzyczeć obie - żeby się uciszyły bo przeginają (a ma dosyć donośny głos i ciężki) ... to był moment w którym siostrzenicy aż świeczki w oczach stanęły i przytuliła się do swojej mamy. Miała wtedy 10 lat już (moje 5 i 2)- ale większość znajomych mojej siostry ma jedynaki, więc nigdy nie zetknęła się z tym że rodzic KRZYCZY - nie ważne czy DO dziecka czy na dziecko. Tłumaczenie siostry że krzyczał DO dzieci pomogło i następnej nocy spała normalnie. Rozmowa i cierpliwość - pomaga - choć może to trochę potrwać. Wychować dobrze jedynaka jest ciężko - często są to dzieci bardzo wrażliwe, przedelikacone - bo przez całe życie się na nie chuchało i dmuchało - to nie złośliwa uwaga, tylko fakt. Inaczej dzieci się wychowuje jak jest jedno a inaczej jak jest 2+. Powodzenia i cierpliwości w tłumaczeniu :)
 
Inaczej jest kiedy jest jedno dziecko A inaczej kiedy czworo i każde czegoś chcę. Bywają sytuacje, że trzeba w takiej ferajnie podnieść głos, żeby dotarło gdzie trzeba ale to zrozumie tylko ten rodzic, kto ma więcej niż jedno dziecko baaa ośmielę się rzec więcej niż dwoje dzieci.

Jedynak ma w domu ciszę i wszystko jest jego: mama, tata, babcia, dziadek i zabawki. Cały świat jest tylko jego i dla niego. Dzieci wychowywane w domu gdzie jest ich kilkoro już z natury są zawsze i hałaśliwsze, wszędzie ich pełno i co najciekawsze- muszą się dzielić z innymi i rodzicami i zabawkami ale i czasem.
Takie dziecko wyrwane z ciszy i oazy spokoju może przeżyć niemały szok tak jak i rodzice zresztą, że są domy pełne życia i gwarne, dzieje się tam dużo i dużo i głośno gada. Nie dziwi mnie teraz że Twoja córeczka tak zareagowała.
 
Nie przeciągaj, bo problem raczej tylko się pogłębi. Skonsultuj online sytuację z psychologiem, jak trzeba zapłać, ale działaj i oprzyj się na opinii profesjonalisty, bo tu są rady od parady, a dziecko cierpi.
 
Córka potrzebowała czasu aby dojść do siebie. Spędzaliśmy dużo czasu razem,tłumaczyliśmy że ciocia ma dużo dzieci dlatego tam jest głośniej niż u Nas. I poprosiliśmy siostrę aby następnym razem chociaż przy Zuzi starała się tak nie krzyczeć bo ona nie rozumie jeszcze pewnych rzeczy jako jedynych.
 
Córka potrzebowała czasu aby dojść do siebie. Spędzaliśmy dużo czasu razem,tłumaczyliśmy że ciocia ma dużo dzieci dlatego tam jest głośniej niż u Nas. I poprosiliśmy siostrę aby następnym razem chociaż przy Zuzi starała się tak nie krzyczeć bo ona nie rozumie jeszcze pewnych rzeczy jako jedynych.
Najważniejsze, że przebrneliscie przez to💪
 
reklama
dzieci były w różnym wieku i to w dużej różnicy, może jednak coś się wydarzyło bo to co opisujesz nie bierze się wg mnie z obserwacji że ciocia nie pozwala na tak dużo jak mamusia, zamiast tu szukać porad lepiej dziecko do specjalisty posłać lub niech siostra porozmawia ze swoimi dziećmi co się stało
 

Podobne tematy

U
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
648
usunięty
U
U
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
1 tys
usunięty
U
Do góry