reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Po raz drugi- jaki był wasz poród?

xevxevx

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej!
Czy są tu inne mamuśki, które chciałby podzielić się doświadczeniami z drugiego porodu ?

reklama
Rozwiązania
0
Hej kobitki!
Zaszłam w kolejną ciążę po 4 miesiącach. Moj pierwszy synek ma za tydzien i 3 dni pierwsze urodziny.
Mój pierwszy poród był makabryczny. 5 dni po terminie lekarze zgodzili sie wywolac porod bo juz nie wyrabialam ze zmęczenia i dolegliwosci (zgaga, ból spojenia, ogromny brzuch,brak snu) meczylam sie 17 godzin bo synek nie schodzil w kanal rodny. Położna przebila pecherz i synek urodzil sie poprzez naciskanie,wypychanie na brzuch. Nie komentuje nawet tego bo nie chce rzucac mięsem na forum.
Synek 4kg .glowa 36cm obwodu.popękałam na 8cm łącznie.
W obecnej ciąży mam skurcze od ok 18tygodnia. Szyjka skracała się i sklejała. W 24 tyg bylam pierwszy raz w szpitalu na leżeniu bo szyjka miala 18mm. Dali sterydy dla maluszka na płucka a ja dostalam kroplowke na wstrzymanie skurczy. Skutki uboczne doprowadzaly mnie do szalenstwa ale przezylam. Oprocz tego pobytu bylam jeszcze 3 razy na tzw.urlopie przymusowym. Za kazdym razem wychodzilam ze sklejoną szyjką. W kazdym wypisie napisane, ze porod moze zaczac się w kazdej chwili. Nawet lekkie skurcze skracaja moja szyjkie wiec musze uwazac...tzn musialam.jestem na końcu 34 tyg i tydzien temu na kontroli okazalo się, ze szyjka ma 1cm i mam rozwarcie na 2cm. Dziecko jest w kanale rodnym. Mam od czasu do czasu bole w podbrzuszu i udach. Skurcze jak mialam całą ciążę tak nagle zniknely dzien po wizycie ( no chyba ze ja ich juz nie czuje. Hehe) przestalam sie jakos szczegolnie oszczędzać.
Dziecko ma odpowiednia wage (ok 2500gram) i moja dr uwaza ze moge bez obaw rodzic i ze jak tylko poczuje jakies symptomy porodowe to natychmiast mam jechać do szpitala bo pewnie urodze szybko...z tego co tu czytam to rzeczywiscie moge nie zdążyć ;)

Rozwiązania
0
U mnie dzieci rok po roku, zaszłam w drugą ciążę po 6miesiącach ale u mnie oba porody były wspaniałe. Synek 3,5 kg, bardzo lekki i krótki poród, bez żadnych komplikacji, córa 3kg i to samo - bez problemów, faza parcia to było max 30 minut.

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Hej kobitki!
Zaszłam w kolejną ciążę po 4 miesiącach. Moj pierwszy synek ma za tydzien i 3 dni pierwsze urodziny.
Mój pierwszy poród był makabryczny. 5 dni po terminie lekarze zgodzili sie wywolac porod bo juz nie wyrabialam ze zmęczenia i dolegliwosci (zgaga, ból spojenia, ogromny brzuch,brak snu) meczylam sie 17 godzin bo synek nie schodzil w kanal rodny. Położna przebila pecherz i synek urodzil sie poprzez naciskanie,wypychanie na brzuch. Nie komentuje nawet tego bo nie chce rzucac mięsem na forum.
Synek 4kg .glowa 36cm obwodu.popękałam na 8cm łącznie.
W obecnej ciąży mam skurcze od ok 18tygodnia. Szyjka skracała się i sklejała. W 24 tyg bylam pierwszy raz w szpitalu na leżeniu bo szyjka miala 18mm. Dali sterydy dla maluszka na płucka a ja dostalam kroplowke na wstrzymanie skurczy. Skutki uboczne doprowadzaly mnie do szalenstwa ale przezylam. Oprocz tego pobytu bylam jeszcze 3 razy na tzw.urlopie przymusowym. Za kazdym razem wychodzilam ze sklejoną szyjką. W kazdym wypisie napisane, ze porod moze zaczac się w kazdej chwili. Nawet lekkie skurcze skracaja moja szyjkie wiec musze uwazac...tzn musialam.jestem na końcu 34 tyg i tydzien temu na kontroli okazalo się, ze szyjka ma 1cm i mam rozwarcie na 2cm. Dziecko jest w kanale rodnym. Mam od czasu do czasu bole w podbrzuszu i udach. Skurcze jak mialam całą ciążę tak nagle zniknely dzien po wizycie ( no chyba ze ja ich juz nie czuje. Hehe) przestalam sie jakos szczegolnie oszczędzać.
Dziecko ma odpowiednia wage (ok 2500gram) i moja dr uwaza ze moge bez obaw rodzic i ze jak tylko poczuje jakies symptomy porodowe to natychmiast mam jechać do szpitala bo pewnie urodze szybko...z tego co tu czytam to rzeczywiscie moge nie zdążyć ;)
Co ci mogę napisać... Pierwszy poród wywoływany na siłę w 40tc. Podejrzenie odklejania łożyska. Był okropny. Dziecko miało mniejsza głowę niż barki, klinowalo się, syn urodzil się w zamartwicy, fioletowy. Dostał 2 pkt bo jeszcze wolno, ale serce biło. W 4 miesiącu po porodzie zaszłam w ciążę. Ur CC córeczkę w 26tc. Porody zawsze są różne. Możesz urodzić wcześniej, ale 34tc to już bezpieczny maluch. Waga nie duża, choć to nie zawsze ma wpływ na "lżejszy" poród. Moja gin zawsze mi powtarzała, że jak poród sam się zaczyna to latwiej jest rodzic niż przy wywoływaniu (coś w tym jest). Przy wywoływaniu czesto gęsto coś nie działa. Za mało oxy, za dużo oxy, za słabe skurcze, itp. W naturalnym porodzie ciało wie co robić i po prostu wysłuchujesz się w nie. Gdyby nie poprzeczne ułożenie córeczki dużo łatwiej przychodziłby mi jej porod. Na CC trafiłam już przy bólach partych, po całej nocy skurczów co 3 min i musiałam je wstrzymywać, więc lekko nie było.
Postaraj się na ile to możliwe nie myśleć o poprzednim porodzie, a położnej powiedz by w razie czego poprosiła o CC dla ciebie, bo ostatnio było ciężko i masz uraz ( możesz ogólnie powiedziec, że poród przebiegał z komplikacjami i byłaś mocno popękana). To dla niej cenna uwaga, bo będzie wiedziała, że możesz się zablokować. Jak trafisz na człowieka będzie dobrze. Postaraj się myśleć pozytywnie, bo niestety dziecko wyjść musi, a lepiej będzie, jak poprzedni poród nie będzie aż tak na ciebie oddziaływał.

Ostatnia edycja:

Katrinaka

Rozwiązania
0
U mnie drugi poród 2 faza 10 min 😄nie zdążyli podpiąć nawet a pierwsza faza 2.35 to jak wody mi odeszły w domu, prysznic i izba przyjęć. Z pierwszą córka około 6 godz

Mujer

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
Drugi poród błyskawiczny. Weszłam na poprodówke i za 5 minut urodziłam.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R Mama po raz drugi po 14 latach ! Poważna decyzja Grudniowe mamy 2020 16
X Miesiączka drugi raz ?? Potrzebuję porady 1
yesenia Starania po raz drugi , powiększamy rodzinę :) Staramy się 1207
K po raz drugi Dziecko ułożyło się miednicowo- Pech czy coś ze mną nie tak ?? Ciąża, poród, połóg 10
M Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :) Ciąża, poród, połóg 10388
asko_ Zostanę mamą po raz drugi, trzeci, czwarty... :) Archiwum grudzień 2011 111
Kkasiulka Być Mamą po raz drugi (i trzeci...i czwarty) Dzieci urodzone w lipcu 2011 478
A Ciąża po raz drugi Dzieci rok po roku 55
Ha-NN-aH Majóweczki w ciązy po raz drugi Dzieci urodzone w maju 2008 58
Anula123 Mamusie po raz drugi,trzeci, czwarty... Dzieci urodzone w czerwcu 2009 88
Mama-Agnieszka Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-) Staramy się 33211
Marynia88 Pierwszy raz u fryzjera... Pielęgnacja 18
Malinowa123 Wyprawkowo, Zakupy i jeszcze raz zakupy! Czerwcówczki 2020 1941
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 51
LadySnow Kiedy po raz 1 zobaczyłyście zarodek? Potrzebuję porady 18
M Jaka była wasza reakcja kiedy pierwszy raz zobaczyłyście swoje dziecko? Potrzebuję porady 8
G Czy mogę być w ciąży? Potrzebuję porady 25
D Karmienie raz dziennie Karmienie piersią 7
P Czy wykonywać trzeci raz? Potrzebuję porady 13
Katherinaa Chcę być mamą po raz trzeci Staramy się 274
akino_m Odparzenie po raz pierwszy w 14tym mies Potrzebuję porady 10
ewelinax5 Kiedy pierwszy raz zobaczyłyście na usg swojego maluszka lub pęcherzyk? Ciąża, poród, połóg 14
S "katar przedszkolaka" raz jeszcze Przedszkolaki 27
Z Pierwszy raz ojcem - straszliwa kłótnia, czy aż taki wpływ hormonów??? Potrzebuję porady 0
Z Pierwszy raz ojcem - straszliwa kłótnia, czy aż taki wpływ hormonów??? Potrzebuję porady 1
pchelka10.05 szczepionka na pneumokoki u 4 latki ??! Pierwszy raz !! Mały alergik 4
CGM GENESIS Po raz kolejny zapraszamy na "Genetyczną Białą Sobotę" w GENESIS Zdrowa mama 0
N Jeszcze raz RODK - walczymy! Archiwum Samodzielnych rodziców 0
magdas rozwód raz jeszcze... Porady prawnika 3
Kasiurek1983 wychowawczy i zwolnienie desyplinarne raz jeszcze Porady prawnika 2
G Bolące jądra raz po raz Rozmowy o seksie 4
K jeszcze raz o L4 na urlopie wychowawczym Porady prawnika 1
S Wystarane po raz pierwszy czyli rozwinięcie Starania po raz pierwszy Przyszłe mamy 5509
pati1987 Pierwszy raz u fryzjera Roczniaki i dwulatki 54
nimfii Rodzeństwo, czyli być mamą po raz kolejny :) Dzieci urodzone w listopadzie 2011 129
Mariolciaa Co raz bliżej... czyli wszystko o porodzie. Archiwum październik 2011 663
gossha87 8 miesięcy, budzi się raz w nocy Spanie 25
OLICA Jak pozbyć się smoczka raz na zawsze ? :( Dzieci urodzone w listopadzie 2009 103
lillydelux Starania po raz pierwszy :) Staramy się 78882
I Kiedy zostawiłyście pierwszy raz swoje dziecko?? Mamuśkowo 51
passingby za dużo/za mało/w sam raz??? Żywienie dzieci - porady 8
Gwiazdeczka problemy z zajsciem w ciaze po raz kolejny :-( Staramy się 215
oliwka_11 Mama po raz 3 ...:) Staramy się 2230
L Jeszcze raz tesciowa Relacje rodzinne 2
Madzia_33 "ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech Dzieci urodzone w styczniu 2009 1431
Kasia Irlandka Przeczytaj koniecznie jesli jestes pierwszy raz na naszym forum !!!!! Mamy z Irlandii 1
ibi Listopadowe Mamusie po raz kolejny w ciąży Dzieci urodzone w listopadzie 2006r. 345
skaba1 Mój pierwszy raz... Dzieci urodzone w marcu 2008 840
aneta23 Mamą po raz kolejny............ Dzieci urodzone w listopadzie 2008 50
irfinka plamy i jeszcze raz plamy Niemowlaki 46