reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po Wczesnym Poronieniu - Kiedy Można Znowu Się Starać?

reklama
Dzięki za odpowiedź, postaram się, tutaj nie praktykują aż tak badan po 1,2 poronieniu, mowią że wszystko jest ok. Jak bede w Polsce to dopiero chyba sie umowie na badania, chociaz tutaj moze tez poszukam polskiego gina.
Poki co nie moge sie pozbierac, lzy same sie cisna, tego sie niegdy nie da zapomniec.
U Ciebie okazal sie problem z tarczyca?
 
motylku u mnie najprawdopodobniej zawiniła tarczyca, mam teraz 2 leki na nią i zobaczymy za miesiąc czy coś zeszło (żeby móc zajść w ciąże i ją utrzymać należy mieć wynik <2). biorę także folik,metformax i od jutra femoston 2/10 na wyregulowanie cykli. No i badania krwi za miesiąc te tarczycy i ft4 a teraz mam zrobić antyTPO (też dotyczące tarczycy) igG igM oraz prolaktynę. Ja poroniłam pierwszy raz i lekarka od razu zaleciła mi badanie HSG ocenę jamy macicy czy nic tam nie ma co spowodowało poronienie i dostalam na nie skierowanie do szpitala
 
Jestem w niemal identycznej sytuacji,mam 39 lat,dwa dni temu poronilam samoistnie 6 tygodniowa ciaze i szukam na forach rad kiedy mozna bezpiecznie starc sie o druga.Przeczytalam morze informacji ale uznalam,ze jesli na kontroli za dwa dni pozim HCG bedzie bardzo niski badz niewykrywalny nie wiem czy to mozliwe ale licze ,ze tak po tak krotkiej ciazy to zamierzam nie czekac nawet do piwrwszego okresu bo co ma byc to i tak bedzie. Nie przeszlam poronienia latwo bo mialam bole krzyzowo-maciczne czy jak zwal tak zwal wiecie o co mi chodzi,podawali mi nawet dozylnie morfine,ale na drugi dzien mialam normalnu okres.W badaniu USG nie uchwycono juz zarodka wiec i obeszlo sie bez czyszczenia macicy.ja wierze tylko w to co chce wierzyc,ze po pierwszym poronieniu latwo zajsc w ciaze sa na to dowody naukowe i publikacje w internecie,samoistne szybkie poronienia sa spowodowane nieprawidlowosciami w rozwijajacym sie zarodku wiec dlaczego druga ciaza mialaby sie nie skonczyc dobrze ? jest wiele przypadko swiadczacych o tym ,ze sie wlasnie udaje ! trzeba probowac.Cos jeszcze bylo o gojeniu sie macicy ,przeciez po tak wczesnej ciazy to cala blona wyscielajaca macice zostaje wydalona z krwia miesieczna wiec chybanowe jajo bedzie mialo nowa ,cala i bez problemu sie zagniezdzi.Zycze odwagi sobie i Tobie bo wiara czyni cuda ! Jestem juz mama 14 latki.
 
Joa to zależy, ja spytałabym sie najlepiej ginekologa kiedy znów można działać. Jedni działają od razu po stracie z kolei inni czekają ... tak czy siak życzę powodzenia!
 
reklama
Witaj Joa100, właściwie witam Was wszystkie. Właśnie sie dowiedziałam, że poroniłam. Wniosek jest mój, przedwczoraj moje HCG wynosiło 20 a dziś 6. Stąd moje przypuszczenie, że pożegnałam się z moją fasolką :( a w sobotę cieszyłam się, bo zrobiłam test z moczu i był dodatni, w poniedziałek krwawienie i dziś ............ :( też się zastanawiam, kiedy będę mogła podjąć starania o kolejną ciążę, ta była jak najbardziej zaplanowana i szybko udało się ..... ech, w poniedziałek idę do ginekologa i tam zadam stertę pytań. Tylko to czekanie i brak odpowiedzi, tylko przypuszczenia. W ciąży może byłam 3 tygodnie, może nawet nie. Okres był bolesny ......... Teraz chcę wiedzieć, kiedy możemy spokojnie zacząć starania ..... trzymam za WAS kciuki i życzę powodzenia :-) sobie też życzę :-)
 
Do góry