reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie/czy to puste jajo?

reklama
Witam wszystkich jestem tutaj po raz pierwszy i z nadzieją ze może ktoś miał taką sytuację i wszystko skończyło się dobrze??
Opiszę sytuację od początku. Ostatnia @ była 13.02, cykle trwają u mnie różnie, bo raz 28, raz 30. W połowie marca poszłam do ginekologa z racji tego że spóźniał mi się okres. Lekarz ciążę potwierdził lecz nic nie było jeszcze widać. Kazał przyjść za 2 tygodnie uspakajając mnie ze napewno zarodek nam się pojawi. Tak się nie stało, dziś na wizycie było widać pęcherzyk ciążowy i żółtkowy. Pęcherzyk ciążowy ma już 1.1 cm, niestety nie mam pomiarów pęcherzyka żółtkowego. Czy u Was była taka sytuacja i maluszek się pojawił? To moja pierwsza ciąża staralismy się z mężem 3 miesiące i w końcu się udało a teraz się boję że już po wszystkim. Beta z piątku wynosiła 14000 a dziś przed wizytą było 23000. Lekarz kazał już nie sprawdzać bety bo z nią różnie bywa i wcale nie musi oznaczać, że coś się złego dzieje. Kazał czekać odpoczywać i przyjść za 1.5 tygodnia.
Prawdopodobnie bedzie wszystko dobrze. To bardzo wczesna ciąża. Pojawienie sie pęcherzyka żółtkowego do dobry znak. Będzie dobrze. :)
 
Witam wszystkich jestem tutaj po raz pierwszy i z nadzieją ze może ktoś miał taką sytuację i wszystko skończyło się dobrze??
Opiszę sytuację od początku. Ostatnia @ była 13.02, cykle trwają u mnie różnie, bo raz 28, raz 30. W połowie marca poszłam do ginekologa z racji tego że spóźniał mi się okres. Lekarz ciążę potwierdził lecz nic nie było jeszcze widać. Kazał przyjść za 2 tygodnie uspakajając mnie ze napewno zarodek nam się pojawi. Tak się nie stało, dziś na wizycie było widać pęcherzyk ciążowy i żółtkowy. Pęcherzyk ciążowy ma już 1.1 cm, niestety nie mam pomiarów pęcherzyka żółtkowego. Czy u Was była taka sytuacja i maluszek się pojawił? To moja pierwsza ciąża staralismy się z mężem 3 miesiące i w końcu się udało a teraz się boję że już po wszystkim. Beta z piątku wynosiła 14000 a dziś przed wizytą było 23000. Lekarz kazał już nie sprawdzać bety bo z nią różnie bywa i wcale nie musi oznaczać, że coś się złego dzieje. Kazał czekać odpoczywać i przyjść za 1.5 tygodnia.
Spokojnie to bardzo wczesna ciąża, owulacja mogła się przesunąć, nie stresuj się tylko odpoczywaj, ja byłam w 5+2 i był tylko pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte, dwa tygodnie później zarodek dopiero miał 10mm. Nie stresuj się na zapas bo to nie potrzebne
 
Jak beta rośnie, to raczej dobry objaw :) Skoro lekarz powiedział, że masz poczekać, daj sobie trochę czasu. Skoro widać już pęcheżyk żółtkowy, to znaczy, że najprawdopodobniej wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku i nie ma o co się bać :) U mnie było bardzo podobnie, sama leczyłam się w klinice niepłodności, gdy tylko zaszłam w ciążę bałam się każdego znaku, każda zmiana była stresująca, a jednak niedawno zostałam mamą, cała ciąża tez przebiegła bez żadnych komplikacji. Czasem stresujemy się za bardzo, a nie ma takiej potrzeby, chociaż dobrze cię rozumiem. Ja zanim trafiłam do Invicta starałam się o dziecko 8 miesięcy. Im dłuższe starania tym bardziej pierwsze chwile ciąży są stresujace, że coś pójdzie nie tak. Daj znać, jak będziesz po wizycie!
 
Będzie dobrze :) Ja też byłam bardzo niecierpliwa w pierwszych chwilach ciąży, a tak samo jak koleżanka zachodziłam w ciążę w klinice leczenia niepłodności. Wiem, że pewnie łatwo mówić, ale nie przejmuj się za dużo na zapas, jeśli lekarz powiedział, że jest dobrze, to pewnie jest dobrze :)
 
Do góry