reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

reklama
goteczka, piękny Miś a raczej Miśka :-) Super że tak szczegółowo się wszystkiego dowiedziałaś a z zastawką będzie ok, pewnie jeszcze nie wykształciło się wszystko do końca :-) przecież to jeszcze maleństwo. Ale naprawdę rewelacja!
 
dzięki za wszystkie ciepłe słowa! Dziś jednak mam kryzys - siedzę sobie w pracy i szlocham. Internet z jednej strony jest fajny - bo można się sporo rzeczy dowiedzieć, z drugiej jednak strony - to istny 'przerażacz'. Czytałam sporo o tych zstawkach i ... jakoś umiarkowanie te informacje mnie pocieszyły (a wręcz przeciwnie) :no:.

Ponieważ taka niedomykalność zastawki w jakimś tam stopniu zwiększa występowanie różnych wad genetycznych w tym także zespołu Downa - zapisałam się na wtorek zgodnie z sugestią lekarki na test PAPP-A - albo się uspokoję po tym badaniu (tzn. po tygodniu - bo tyle czeka się na wynik) - albo panikowac będę jeszcze bardziej.

dziś w każdym razie humor mam ... raczej fatalny!:zawstydzona/y: i Wam życzę tylko i wyłącznie jednoznacznych dobrych wyników badań!
 
Kurcze, Goteczka wiem, że łatwo mi jest mówic jak nie jestem w Twojej sytuacji ale może nie martw się na zapas:confused: Jeszcze nic nie jest przesądzone:-) Bardzo mocno trzymam kciuki żeby Twoje obawy okazały się nieuzasadnione:-)
 
Hej dziewczyny, ja co co prawda nie wasza - tylko z doskoku (prawdopodobnie sierpniówka 2009) :) ale mam pytanie do Goteczki - gdzie i ile kosztowało to badanie usg które opisałaś? i życzę żeby wszystko było ok :) na pewno będzie :)
 
Goteczko rzeczywiście super to badanie, ze tak długo trwało i takei dokładne... podpisuje sie pod prośbą Baśki - czy możesz napisać gdzie robiłaś i u kogo?...
Kochana nie martw sie prosze na zapas, nic nie jest pewne i przesądzone a nerwami możesz tylko zaczkodzić maleństwu.... trzeba wierzyc ze bedzie dobrze....

A co do internetu to sie zgadzam... sama sie na tym złapałam ze jak nie szukam i sie nie zaczytuje to jestem spokojniejsza....ale kusi strasznie czasami oj kusi....
 
witam Was niedzielnie. Jeżeli chodzi o to USG gdzie byłam to podam Wam stronkę internetową Poradnia USG Agatowa ja byłam u dr. Jalinik i mogę ją z czystym sumieniem b. gorąco polecić. Jak już kiedyś pisałam wcześniej, pieniążki które płaci się za wykonanie badania idą na chore dzieci - bo to jest przy jakiejś fundacji i hospicjum zdaje się. Po badaniu dostaje się oprócz oczywiście opisu, komplet zdjęć i nagranie całości badania na płycie i ta przyjemność kosztuje 250 zł. Mało nie jest faktycznie ale jeżeli już takie badanie ma faktycznie czemuś służyć (a nie tylko zobaczeniu dzidziusia na monitorze) to wydaje mi się , że warto!
 
Sam dziękuje :-)

mamusiaM dziękuję również. Konsultowałam się jeszcze z jednym ginem... i również powiedział że najważniejsze jest to że igM ujemne:happy:
goteczka gratuluje :-) Na pewno wszystko będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki :tak:
A co do łażenia po necie... gdzieś przeczytałam że kobieta w ciąży powinna mieć absolutny zakaz...

Będzie dobrze. Musimy byc dobrej myśli :-) A począwszy od 1 lipca będziemy pisac juz na innym wątku i opisywać zupełnie inne doświadczenia :-)
 
Goteczka nie wiem jak ma się sprawa zastawek u takich kruszynek, ale jeśli to Cię w jakiś sposób uspokoi, to ja mam wypadanie płatka zastawki
(a nawet dwóch) i żyję normalnie bez żadnych właściwie dolegliwości (tylko w upale nie mogę długo stać ale to też dlatego, że mam niskie ciśnienie). Mam nadzieję że u Twojej dzidzi wszystko się unormuje ale jeżeli miałaby mieć właśnie taką przypadłość jak ja to absolutnie nie ma czym się martwć. Ma to też moja mama i babcia, u mnie wyszło przez przypadek a kardiolog powedział mi że coś takiego ma naprawdę baaaardzo dużo ludzi tylko w ogromnej większości przypadków nawet o tym nie wiedzą i w większości nigdy się nie dowiedzą bo to żadna choroba:tak: Jestem niemal pewna że gdyby moja mama miała możliwość zrobienia USG na takim etapie ciąży to moje serce wyglądało by gorzej niż Twojej fasolki :-)
Co do USG to też idę 7.01 na Agatową tylko że do dr. Hameli - poleciła mi ją moja ginka. Czy to USG jest 3D? Bo jest w takiej cenie jakby było...
 
reklama
A propos USG - czy myślicie że jak pójdę na USG na koniec I trymestru na przełomie właściwie 13 i 14 tc to nie będzie za późno? Wg OM to będzie 13t1d, ale wg ostatniego USG dzidzia jest 3-4 dni młodsza... W sumie myślę sobie że to i tak nic nie zmieni te kilka dni różnicy, bo jesli jest Ok to i tak będzie... Poza tym i tak to był właściwie jedyny rozsądny termin w tych okolicach bo przecież Swięta i Nowy Rok są chwilę wcześniej
 
Do góry