reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Sam ja wizyte u endokrynologa mam dopiero na przelomie marca i kwietnia. i jak na razie mialam tylko zwiekszona dawke.
zaczynalam od 50 letroxu a teraz jest 100.
 
reklama
Mnie ostatnio endo zmniejszyła dawkę ze względu na niskie TSH, ale powiedziała, że generalnie powinna dawka być taka sama, albo rosnąć. Gdzieś wyczytałam, że niektórzy lekarze zmniejszają dawkę po wykształceniu się tarczycy u dziecka. Niby mam zaufanie do swojej lekarki, ale chciałam wiedzieć jakie podejście mają wasi.
 
ja jeszcze nie mialam za niskiego tsh. ale moja kolezance tez spadla w ciazy i tez ciagle zmieniala te dawki wiec chyba nic sie nie dzieje.
 
Izabell, Calla, Stopi gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze, jutrzejsze i późniejsze wizyty. A ja jestem zaskoczona, bo moja nowa lekarka, kazała odstawić witaminy, które brałam z zalecenia poprzedniego lekarza i łykać tylko magnez+B6, oeparol (z nasion wiesiołka), biofer (żelazo) i ZDROWO się odżywiać :crazy:, co o tej porze roku wydaje mi się niemożliwe, bo cóż jest w warzywach, które kupujemy i dlatego zastanawiam się czy oprócz tego łykac te witaminy czy nie, bo nie jestem w stanie ułożyć dla siebie takiej diety albo jechać ciągle na mrożonkach.:sorry2:
 
Ja też euthyrox, tylko 125.
Powiedzcie dziewczyny czy endokrynolodzy obniżyli wam dawkę euthyroxu bądź letroxu w drugim trymestrze??

witam :]
Mi nic nie obnizył bore tyle ile zawsze, kazal robic ft3,ft4,tsh,anty tpo i tyle powiedzial ze nadal to samo mam brac i tyle w kwietniu kolejna iwzyta terz mam co 3 miesiace a przed ciaza chodzilam co pol roku :|
 
Hej
Ja dzisiaj miałam usg i badanie. I na usg wyszło że dziewczynka, a miesiąc temu był jeszcze chłopczyk:) Więc teraz sama już nie wiem. I na dodatek mam łożysko położone z przodu i nisko. Mam nadzieję, że jak za miesiąc pójdę na wizytę to podniesie się wyżej. Już się naczytałam o przodującym łożysku aż mi się gorąco zrobiło. Czy któraś z was też tak ma? Poza tym wszystkie wyniki w normie.
 
Mes, ja mam USG jutro wieczorem i mam nadzieję że w ciągu tych kilku tygodni moje córeczka nie zmieniła zdania i nie postanowiła jednak być chłopcem, tak jak Twój synek córeczką :-D
Co do łożyska to moja koleżanka też miała podejrzenie przodującego ale u niej jednak się "przesunęło" wyżej więc głowa do góry :-)
 
Też mam nadzieję że to łożysko się przesunie. Lekarka mówiła, że w ponad 90 % się przesuwa, zobaczymy ale stres juz jest. Jak byłam z pierwszą córką w ciąży to jakoś nie miałam takich zmartwień, przynajmniej nie przypominam sobie. Do końca chodziłam, nie musiałam leżeć, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Ciekawe tylko czy na kolejnym usg dziecko nie zmieni płci:) to, że ma być córka lekarka wpisała mi nawet w kartę ciąży.
 
reklama
Mes nie martw się, łożysko przodujące jest przede wszystkim wskazaniem do cesarki i jeżeli jest obserwowane i nie ma innych nieprawidłowości (np. otwierającej się szyjki macicy) to nie jest aż tak niebezpieczne
 
Do góry