reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po wizycie u gina

A ja mam takie pytanko.

16 bylam na pierwszej wizycie,wczoraj bylam na USG,wiec uznajmy to jako 2 wizyte i nie dostalam zadnych skierowan na badanie krwi.U Was jak to wyglada?Dostalyscie juz cos?Nie pamietam z pierwszej ciazy, kiedy mi lekarz dawal pierwsze skierowania.

A jakie leki witaminy Wam zalecaja :
ja biore : Feminatal N i Tardyferon

Ja dostalam fotke mojej fasolki ,mam ja w portwelu :laugh: Serduszko ladnie bilo,widzialam na ekranie.

Pozdrowki


 
reklama
Niom niestety, ale za pozno zadzownilam, a wszystko godziny juz zajete .... gin w ogole przyjmuje do 21szej, ale jako ze jestem po poronieniu uslyszalam " koniecznie musimy sie zobaczyc .. 21:15 moze byc?? " :)
 
MonQa  to spoko gin :) Dobrze, że tak podszedł do sprawy.

Katka ja na pierwszej wizycie bylam w 5 tyg i dostalam skierowanie na badanie krwi i moczu, kazał łykac folik i Prenatal. Dziwne, ze Twój lekarz jeszcze Ci ich nie zlecił.

 
Mała_Mi moj gin mieszka dwa bloki dalej ;) .. w razie czego moge nawet w nocy dzwonic :)

Katka jeszcze nie wiem jak teraz, ale w poprzedniej ciazy zaraz na pierwszej wizycie (5 tydzien) dostalam skierowanie na badania, a z lekartw to kwas foliowy tylko , prenatal sama sobie kupilam , ale dowiedzialam sie ze narazie nie musze polykac tabsow :)
 
no mnie tez to zdziwilo,bo wydawalo mi sie,ze jak bylam z Zuzi w cizy to od razu takowe skierowanie dostalam.
Ale w czyjes kompetencje wchodzic mi nie wypada.Nastepna wizyte mam 16 marca.

 
Ja też skierowanie na badania dostałam już na pierwszej wizycie (krew, mocz i cukier, a ponieważ to druga ciąża to nie musiałam robić grupy krwi, bo normalnie jeszcze to). Poza tym mam łykac kwas foliowy, ale to robiłam jeszcze przed ciążą a witaminy (feminatal) owszem, ale od początku II trymestru, bo powiedział, że niektóre wit. mogą nawet zaszkodzić w pierwszym trymestrze a już na pewno ich nadmiar. Dodał, że witaminy będą potrzebne jak dziecko zacznie rosnąc, czyli w 4 m-cu i później, bo teraz się dopiero rozwija.
 
Wlasnie wrocilam od gin. :) ... Jak narazie wszystko w porzadku, .... szyjka zamknieta, macica mieciutka , jeszcze nie powiekszona ale juz sie zaczyna ;D ... dostalam duphaston, no-spe, kwas foliowy, aspargin, wit.C .... i L4 ( ktore napewno bedzie do konca 3 miesiaca ) ... na badania jeszcze mnie nie kierowala bo niedawno mialam robione i nie musze teraz robic :) .... 9.03.2006 kolejna wizyta i wtedy zobacze swojego maluszka :)

Tak sie ciesze :)

Buziaki :-*
 
MoniQa - mój gin powiedział że absolutnie żadnego L-4 nie przewiduje
bo to nie choroba - debil
troszkę mnie to zaskoczyło przeczież czasem jakiś tydzień odpoczynku by się przydał
Może go zmienię jak mi się nie będzie podobało przy następnej wizycie którą mam 27.02
 
Hmm.. Agusiu to chyba bedziesz musiala zmienic gin. jak tak dalej pojdzie .... moja gin na samym wstepie powiedziala mi ze  bedziemy widywac sie co 3 tygodnie skuli L4 i kontroli fasoleczki, nawet nic nie musialam mowic o L4 :) ... dzisiaj jednak doznalam szoku jak zaplacilam za duphaston :o ... 80 zeta za 2 opakowania, a ze mam je brac 3 x dziennie po 1 tabletce to te dwa opakowania starcza mi na 13 dni ;D ... ale co sie nie robi dla kochanej fasoleczki, nic nie rowna sie ze szczesciem kiedy bede mogla wziasc moja kruszynke na rece :)
 
reklama
Jestem po wizycie z USG :) Dzidzia ma się dobrze ;D Ma ok 7 mm ale trudno dobrze zmierzyć taką kruszynę i moja gin powiedziała że wiek zweryfikujemy jak będzie starszy dzidziulek ;D Serdusio wali 132 razy na minutę. Wszystko wygląda bardzo dobrze, powodu plamienia nie ma ;D Mogę troszkę zacząć dreptać po domku i obserwować czy znów nie plamię, jak by coś się działo mam natychmiast kłaść sie od nowa do łóżka... Mordka mi się śmieje i jestem najszczęśliwsza na świecie!!! ;) Jedyne co to... mam zdjątko ale NIC na nim nie widac :( Chyba jakiś sprzęcik słabszy... w pierwszej ciąży już fajnego dzidziolka było widać w tym wieku! UFFFFF ale mi ulżyło że jest wszystko ok :) Następna wizyta 16.03
 
Do góry