reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po wizycie u gina

Spirale ma moja kolezanka i odradza ten sposob. Po pierwsze mowi ze ja czasami boli, wystaja jej jakies druty, od czasu do czasu ma plamienia i non stop stan zapalny - a spirale ma 2 rok i mysli zeby zdjac. Nie wiem czy ma zle zalozona czy tak jest. Ja osobiscie nigdy nie mialam wiec nie wiem jak to jest, ale ona mi odradzala.
 
reklama
No właśnie tak jak piszesz to nie powinno chyba być, nie powinno byc plamnień, bólu tak przynajmniej tłumaczyła mi kumpela, po prostu niektóre kobitki nie moga tego nosić...
 
Uwagi i opinie nt srodkow anty. mozna znalezc na watku "Intymnie":tak:
Ja 'od zawsze' bralam tabletki i najczesciej bylo OK:tak:.

Po ciazy uzywalismy prezerwatyw, ale ja nigdy nie mialam do nich zaufania.
Przez miesiac probnie mialam plastry, ale to byla porazka- nie dosc, ze mnie uczulily, to jeszcze przez caly cykl mialam tylko 9 dni bez krwawienia:no:. Ginka podejrzewa, ze one maja wiecej hormonow niz tabl. i dlatego niektore kobiety moga sie zle czuc.

Myslalam tez o wkladkach domacicznych, bo moja kolezanka przez 5 lat miala wkladke Mirene i sobie chwalila, do czasu, az musiala ja wyjac... Zrobiono to przy ogolnym znieczuleniu, wiec zrezygnowalam:baffled:. Poza tym nie powinno sie miec zadnych wkladek i spiral, kiedy ma sie sklonnosc do infekcji i nadzerek.

Katka nie mam tego opakowania, ale na pewno w aptece Ci pomoga:tak:
 
Katka ja biorę tabletki Yasmine i jestem z nich naprawdę zadowolona, mają dość małą dawkę hormonów. Nie powodują uczucia suchości w pochwie - co jest dość istotne:-p. Ogólnie duży plus(biorę je już 7 m-cy)
 
witaj Loja.albo mi się zdaje,albo dawno do nas nie zagladałaś:tak:

ja biorę harmonet od 9 miesiecy i tak się zastanawiam kiedy trzeba zrobić przerwę? bo gdzieś zapodziałam ulotkę,a wiem ze taką przerwę się robić,tylko nie pamietam po jakim czasie.
 
Ja po ciaży miałam propozycję spirali Mireny-tu w Holandii porównują jej skuteczność do sterylizacji....kupiłam ją a kiedy spotkałam się na założenie i zaczęłam mówić jak się czuję z miesiączką ginekolog stwierdził że ja muszę mieć środek co działa antykoncepcyjnie i leczy, a tabletki odpadają bo wymiotuję po nich, mam bóle głowy i jestem nie do życia....No i dostałam NuvaRing, jest to krążek wkładany do pochwy pierwszego dnia @, wyciąga się po 21 dniach, i po tygodniu przerwy zakłada nowy....Ja jestem bardzo zadowolona gdyż ryzyko zapomnienia tabletki jest duże lub przegapienia jej godziny, a tu muszę pamiętać o godzinie raz na 3 tygodnie, no i czuję się lepiej, @ są nie bolesne, nie mam już migren a mąż mówi że nie odczówa krążka i ja sama go nie czuję. Z ulotki wiem że ma on mniejszy poziom hormonów niź tabletki i nie działa na żołądek i wątrobę jak tabletki tylko wyłacznie na jajniki z uwagi na metodę stosowania.
Ponoć w Polsce jest teraz stosowany i ma być w ciągu 2 lat dopuszczony do użytku.Polecam tym, co mają możliwość jego kupna.

A ja u ginekologa to byłam na badaniu w sierpniu, zrobiłam cytologię i ku memu zaskoczeniu z 2 mam 1 grupę a po ciąży wszystko ładnie się wygoiło.
 
Byłam wczoraj u ginki ... ogólnie wszystko w porządku ... teraz czekam tylko na wyniki cytologii ... beda 13 listopada ... oj tyle czasu musze sie stresowac ?? :sorry:

Dowiedziałam sie tez ze moja macica jest niedobra i wróciła na miejsce , czyli nadal mam tyło zgiecie ;-)
 
zmotywowalyscie mnie tymi wizytami swoimi :tak: odwlekalam moja wizyte z braku czasu, ale w koncu sie umowilam i od razu tez mi gin zrobi jakis mini zabieg na nadzerke.
 
Byłam wczoraj u ginki ... ogólnie wszystko w porządku ... teraz czekam tylko na wyniki cytologii ... beda 13 listopada ... oj tyle czasu musze sie stresowac ?? :sorry:

Monia ciesze się z u gina wszystko ok :-)...i jestem pewna że wynik cytologii też bedzie w porządku :tak: więc nie stresuj się Słonko!!

Gufi...powodzenia u gina :-)
 
reklama
Mam pytanie w kwestii formalnej. Czy wszystkie juz jesteście po @??? czy tylko ja jestem ewenementem i czekam,,,,. bralam juz nawet luteine i nic nie pomaga. Moj gin powiedzial ze musze skonczyc karmienie piersią to wówczas sie @ powinna pokazac, a jak nie to bedziemy wywolywac farmakologicznie.
 
Do góry