reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobolewanie dołu pleców i krzyża.

Dołączył(a)
8 Listopad 2016
Postów
5
Miasto
Częstochowa
Witam wszystkie Mamusie :)

Jestem tu nowa tak więc mam nadzieje, że miło Nam będzie razem przeżywać 9 miesięcy i dłużej :)

Ale piszę do Was ponieważ zdarza Mi się odczuwać bóle dolnego odcinka pleców - po obu stronach kręgosłupa, czasem zdarza sie nawet krzyż. Jestem w 13 tyg 5d ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo badania prenatalne również. W czwartek byłam zmuszona podróżowac 300km autem i własnie po tej wyprawie miałam pobolewania w wyżej wymienionych odcinkach poza tym nic mi nie dolegało, wzięłam no-spe i przeszło.

Wczoraj wybrałam się autem 20 km - jednak droga gdzieniegdzie była dość dziurawa. I w związku z tym w nocy ponad 2 godziny męczyłam się z bólem pleców :( wzięłam no-spe, ale nie pomogło.. w dzien jest wszystko dobrze - dodam że ból przechodzi kiedy stoje lub chodze..

Wiem, że powinnam iść do lekarza - tu jest kolejny problem jutro wracam te 300km do swojego miasta także samochodem, boje się tej podróży, ale nie mam wyjścia. Oczywiście będą przystanki co godzine itp.. jak tylko będzie się coś działo pojadę na IP, ale nie chce też panikować bo wiem, że takie bóle się zdarzają tym bardziej. że jestem dość szczupłą osoba, a macica się rozciąga.

Czy którejś z Was towarzyszyły takie bóle? Na takim etapie ciąży?
Pozdrawiam!
 
reklama
Badania prenatalne nie maja nic do bólu pleców.
Bole krzyżowe na tak wczesnym etapie mogą byc niebezpieczne.
Wydaje mi sie za wcześnie ogólnie na bol pleców dzidzia jest jeszcze malutka
Niech lekarz sprawdzi.
I szyjkę zobaczy.
 
Badania prenatalne nie maja nic do bólu pleców.
Bole krzyżowe na tak wczesnym etapie mogą byc niebezpieczne.
Wydaje mi sie za wcześnie ogólnie na bol pleców dzidzia jest jeszcze malutka
Niech lekarz sprawdzi.
I szyjkę zobaczy.

kurcze to ja już sama nie wiem :( czytałam też wiele stron i kobiety się wypowiadały że rzeczywiście zdarzało się, że miały problem z dolnym odcinkiem pleców nawet od 9 tygodnia.. Może jest to spowodowane długim siedzeniem w dzień, a potem wychodzi jak wychodzi..Już raz zdarzyła Mi się taka sytuacja, poinformowałam lekarza, ale on powiedział, że takie bóle moga się zdarzać, nie wiem co tym sądzić.
Pojade te 300km jeśli się coś będzie działo pojade na IP. Dziekujję za odpowiedź w każdym razie..
 
Ten bol w krzyżu jest stały czy pojawia sie co chwile i znika.???
on jest taki, że pojawia się w nocy jak leże na plecach to czuje ból z jednej i drugiej strony w miejscach tak jakby nerek. Wczoraj miałam też ból brzucha ale to był żołądek bo czułam nic związanego z maluszkiem. Załatwiłam się i było ok. a ten ból pleców zależy jak się ułoże, w dzień nie ma go wcale. Dzisiaj nie miałam go ani razu. Mam nadzieje ze w nocy tez go nie będzie. Zdarzył mi się własnie po tej długiej podróży tylko w nocy, sporadycznie w dzień i potem po kilku dniach własnie też po jeździe autem.l dzisiaj jest spokój, zobaczymy jak będzie w nocy.
 
Dodatkowo wczoraj jak mówiłam, jechałam te 20km, ale już nie po dołach starałam sie jechać wolniej omijac je itp. I dzisiaj w nocy był spokój. Lekki ból brzucha. Rano za to jak wstałam odezwała się kośc ogonowa do tego pośladki i promieniowanie do lewej nogi do kolana - pewnie rwa kulszowa.. chyba takie uroki mojej ciąży..
 
ja w I trymestrze miewałam bóle pleców i drętwienia, przeszło mi w II trymestrze i teraz niestety znowu wraca:/ ale ja przed ciążą miałam czasami bóle pleców, nie wiem czy Ty także kiedyś miewałaś.
 
reklama
Mnie w pierwszym trymestrze dokuczała rwa kulszowa i bolał dół pleców. Ale chodziłam 9 miesięcy na basen i przestała po kilku razach. Dla pewności zawsze możesz podjechać na IP i sprawdzą czy to od brzucha czy plecy jak nie jesteś pewna. Natomiast darowałabym sobie tak dalekie podróże - widać nie służy Ci to.
 
Do góry