reklama

Pobranie krwi pępowinowej?

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Maagie_KS, 23 Marzec 2012.

1. Maagie_KS

Maagie_KS Zaciekawiona BB

Kochane przyszłe mamy!

jestem w ciąży i zastanawiam się nad pobraniem i przechowywaniem krwi z pępowiny podczas porodu. Czy ktoś też chce podjąć taką decyzję? Co tym myślicie? Dajcie znać!

2. maluszek2012

maluszek2012 Fanka BB :)

Ja znów z chęcia oddałabym krew charytatywnie... ale w takim przypadku tez pobieraja tylko w warszawie? moze ktos zna wiecej info na ten temat...

3. reklama
  4. Maagie_KS

Ja jestem ze Skierniewic, o ile mi wiadomo, do publicznego banku krew można pobrać tylko w kilku warszawskich szpitalach, bo to masz na myśli, mówiąc "charytatywnie"? Pozdrawiam pierwszą "Forumowiczkę" :)

5. maluszek2012

maluszek2012 Fanka BB :)

No że nie chce jej przechowywac dla "siebie" tylko fajnie jakby mi ja pobrali i dali komuś kto ja bedzie potrzebował na "już"...

6. Maagie_KS

Rozumiem, szkoda, ze nie mozna jednoczesnie oddac krwi publicznie i dla siebie ... ale wowczas byloby jej za malo i tu i tu, takze nie mialo by to sensu. Ael komorki z jego wlasnej krwi sa dal dziecka najcenniejsze, a w przypadku krwi "obcej" istnieje spore ryzyko odrzucenia przeszczepu. A czemu nie chcesz zabankowac dla siebie? Pytam, bo sama mam sporo argumentow za ale i jakies watpliwosci ...

7. KONWALIA2205

KONWALIA2205 Zaciekawiona BB

Krew mi beda pobierać ale bardziej ze względu na badania czy dzidzia nie odziedziczy po mnie paskudnej niekrzepliwości:-(

8. Maagie_KS

9. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Ja skorzystałam z pobrania krwi dla córki, przy synku nie mieliśmy za bardzo kasy, wtedy teś interesowałam się oddaniem krwi, ale dowiedziałm się, że tylko w wybranych, chyba w tym momencie 2, szpitalach w Warszawie można.
    Ja nie żałuje, mimo, że oczywiście mam nadzieje, że nigdy nie skorzystam.

10. reklama
  11. Maagie_KS

A w jakim banku przechowujesz krew pępowinową córeczki? I od razu, dlaczego się zdecydowałaś na ten?

12. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

zdecydowałam się na PBKM, w momencie podejmowania decyzji był największy i najdłużej działał.

Poleć forum