reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Bardzo Ci współczuję całej sytuacji . Ja bym czekała do rozwiązania. Skoro w najgorszym przypadku i tak mają czekać do rozwiązania to bym czekała. Bardzo mocno 3 mam za Was kciuki. I mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
 
kiedy miałaś robiona kolposkopię? i jaki wynik dokładnie był? cin?
wiem że każdy przypadek jest inny ale ja napewno nie poddała tym się.w ciąży temu badaniu .
musisz się z kimś innym skonsultować to napewno
 
też przez to przeszłam . kontrolowana przez 3 lata . z cin1 do cin3 aż w końcu miałam loop wycięcie zmiany pętla elektroniczna a po 3 miesiącach zaszłam w ciążę ale czytałam dużo na ten temat i raczej odstępują od robienia wycinkow w czasie ciąży .tylko kontrrola. podobnież hormony spowalniają ten proces zmian
masakra . balabym się bardzo o dziecko i nie wiem czy bym zaryzykowała na twoim miejscu
 
A ja miałam wycinki zrobione w ciąży dokładnie 2 tygodnie temu. Konsultowalam z 3 lekarzami. Oraz z centrum onkologii. Wszyscy wyjaśnili że bymaiej w moim przypadku trzeba było poprac. W centrum onkologii wyjaśnili że wycinki decydują o sposobie rozwiązania ciąży. Przy cin 3 trzeba rozważyć cesarke. W przypadku raka można podjąć szybkie działania. Na blogu mamaginekolog yez był artykuł o nowotworach w tym szyjki macicy. Ja się zdecydowałam. Nie miałam skutków ubocznych.
 
Też się bałam o dziecko. Mam 22 lata i to moje pierwsze dziecko. Byłam przerażona, miałam badania na hpv dna przed ciąża. Wiedziałam że może być źle. Lekarz powiedział że jeżeli to rak. To rowniez zagraza to dziecku. W tym że ja niezgadzalam się na narkoze, miałam większe obawy. U mnie większość lekarzy chciała narkoze. A jednak znalazłam lekarza który stwierdził, że zabieg ten nie wymaga narkozy i spokojnie można zastosować znieczulenie miejscowe.
 
kiedy miałaś robiona kolposkopię? i jaki wynik dokładnie był? cin?
wiem że każdy przypadek jest inny ale ja napewno nie poddała tym się.w ciąży temu badaniu .
musisz się z kimś innym skonsultować to napewno
Kolposkopia nic zabardzo nie powoedziala. Miałam robiona w tamtym miesiącu. Tylko że widoczna jakąś zmiana ale niewiedza jaka. A na cytologi wyszło że dysplazja szyjki macicy co może odpowiadać cin 2 lub cin 3
 
Bardzo Ci współczuję całej sytuacji . Ja bym czekała do rozwiązania. Skoro w najgorszym przypadku i tak mają czekać do rozwiązania to bym czekała. Bardzo mocno 3 mam za Was kciuki. I mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
Dziękujemy. No właśnie zabardzo niewiem jak to dokładnie jest. Bo przecież teraz i tak nic nie zrobią tylko będą czekać aż dziecko będzie w stanie samemu przeżyć
 
reklama
reklama
Też się bałam o dziecko. Mam 22 lata i to moje pierwsze dziecko. Byłam przerażona, miałam badania na hpv dna przed ciąża. Wiedziałam że może być źle. Lekarz powiedział że jeżeli to rak. To rowniez zagraza to dziecku. W tym że ja niezgadzalam się na narkoze, miałam większe obawy. U mnie większość lekarzy chciała narkoze. A jednak znalazłam lekarza który stwierdził, że zabieg ten nie wymaga narkozy i spokojnie można zastosować znieczulenie miejscowe.
pobranie wycinku do badania pod narkoza? eee
ja nie miałam narkozy przy pobieraniu wycinki do badania / odbywało się to przy kolposkopi i nie pamiętam bym miała znieczulenie jakiekolwiek hmmm wiem jedno ze .boli kłuje i stres był tym wiekszy . w trakcie pobierania musiałam kasłać co bardzo pomagało hmm , do przeżycia tyle że gdybym była w ciąży i miałabym to przejść to balabym się



ta elektronizacje(loop) można w znieczuleniu miejscowym choć sama nie pamiętam czy owe miałam hah! wiem że bolało cholernie ..przy wycince miałam jakby skurcze przez całą macicę! lzy mi ciekły masakra
a po zabiegu ból brzucha przez cały dzień .. jakby nadchodził najgorszy okres wszechczasów .. potem już z górki
czy więc mając znieczulenie odczuwa się to tak jak ja??
 
Do góry