reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pobudki co godzinę w nocy! pomocy!

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Dołączył(a)
16 Sierpień 2014
Postów
8 792
Kochane mamy, nie mam już siły.
Mój synek skończył już 7 miesięcy, nadal jest karmiony piersią. Ogólnie za dnia jest wszystko dobrze, to radosne i ruchliwe dziecko, ale w nocy... Mamy pobudki co godzinę, albo co dwie godziny czasem pomaga smoczek. Broń boże wziąć go na rączki, bo nie da się go odłożyć, jest okropny pisk. Po którejś z kolei pobudce nie mam już siły i zabieram dziecko do naszego łóżka i jak się obudzi daje mu pierś. Jak się przebudzi i dam mu cycka to zasypia przy nim i mogę go odłożyć, a za godzinę od nowa. Wcześniej był na butli z moim pokarmem i spał pięknie. Jak tylko przeszłam tylko na pierś to były pobudki w nocy co 2h. Myślałam, ze to się unormuje, ale jakoś nie widać żeby tak było... Synek dobrze przybiera na wadze jest w 90 centylu (9,6kg) a długość 90- 97 centyl ( 74 centymetry). Od 4 miesiąca a nawet wcześniej obiadki jemy, teraz wprowadzamy już owocki i jogurciki. Mleka modyfikowanego jeść nie chce (próbowałam go dokarmiać - pluje i wyrywa się do piersi). Są już 3 zęby i idą kolejne 3, ale żeby już 4 miesiąc bez przerwy tak było??Jakieś rady? pomysły?
 
reklama
Rozwiązanie
On nie czuje się od traciomy tylko zagubiony, niezadowolony
.. nie mamy za bardzo jak wyjść sami;( co do wykazania się to on od razu ni3 chciał brać małej, bal się. Zmuszając go do kąpieli żeby coś robił i się przyzwyczajać.
Wczoraj też gadka była, ;bo zapytał mnie- dlaczego muszę go angażować żeby dziecku kupić buty.. zal;/ powiedział że mam taksówkę sobie wziąć.. powiedziałam mu ze takimi tekstami kopie sobie grób..

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
A może warto się zastanowić dlaczego nie chciał dziecka?. Czasem powodem do niechęci jest strach przed czymś... Skup się na relacjach jego z jego rodzicami, czasem powód odrzucenia nie jest związany z dzieckiem a czymś innym. Wtedy zabierając dziecko pogarszasz...
Witajcie. Ja również spałam z moim dzieckiem starszym. Ale dopiero jak skończyła roczek jak była młodsza bałam się, że ją przydusze. Związek nie ucierpiał. I uwierzcie dzieci nie chcą spać z rodzicami do pełnoletności. Małe dziecko potrzebuje ciepła mamy. Moja córka ma w tej chwili 6 lat i już od roku nie chce słyszeć o spaniu ze mną, woli sama bo wygodniej w swoim pokoju. Młodszy ma 20 miesięcy ale on woli spać sam od początku.
Ciepł
Zgadzam sie z kamaa! Moje małżeństwo ucierpiało po porodzie ale akurat nie z powodu spania małej z nami;)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Skąd wiesz? Mężczyzna często z powodu skupienia matki na dziecku czuje się odrzucony. Chociaż oczywiście bywa też na odwrót i to mężczyzna bardziej skupia się na dziecku
 
reklama
Ciepł

Skąd wiesz? Mężczyzna często z powodu skupienia matki na dziecku czuje się odrzucony. Chociaż oczywiście bywa też na odwrót i to mężczyzna bardziej skupia się na dziecku
Bo rozmawialiśmy nie raz, a mój mąż nie jest z tych, że jak mu coś nie pasuje to nic nie mówi☺jesteśmy 7 lat po ślubie, stworzyliśmy w tym czasie 2 dziecko☺ z młodym też bym spała jak by chciał ale mimo, że jest przylepa spać z rodzicami nie chce☺ więc narazie z mężem śpimy sobie sami a młody po karmieniu wędruje do łóżeczka☺
 
kinga30 szok. Na bank maz ukrywal przed Toba ze tego nie lubi [emoji14] jak i moj [emoji14] (zartuje). I rozmawiacie hehe ;)
Ale tak serio. Podstowa rzecz to rozmowa. U nas nie mamy z tym problemu chociaz zanim sir dzieci pojawily tez tego sobie nie wyobrazalam. Bliskosc z mezem nie musi byc tylko w lozku... ;)

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamaa zgadzam się w 100 procentach☺ a jeszcze Wam powiem, że córkę moją nosiłam na rękach żeby usnela☺ lubiłam ją nosić. Miesiąc przed tym jak skończyła 3 lata powiedziała, że ona już nie chce żeby ja nosić bo jej nie wygodnie i wystarczy, że się koło niej położe☺ może taki typ mi się trafił☺ ale moja córka ze smoczka też sama zrezygnowała i z pampersa☺
 
Ciepł

Skąd wiesz? Mężczyzna często z powodu skupienia matki na dziecku czuje się odrzucony. Chociaż oczywiście bywa też na odwrót i to mężczyzna bardziej skupia się na dziecku
No u nas było i jest gorzej bo mąż nie odnajduje się jako tata, dziecko traktuje jak przeszkode.. ciężki temat. Niestety nie chciał dziecka ale zgodził się bo ja bardzo chciałam i takie skutki...

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
quchasia u Was to już grubsza sprawa :( nałożenie się wielu czynników sprawiło pogorszenie się relacji. Chyba nawet zanim się dzidzia pojawiła... Współczuje. A maleństwo ile ma?

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamaa właśnie wcześniej uważałam że super dobrani jesteśmy, wspólne zainteresowania, plany itd.. niepotrzebnie się godzil;( ja myślałam że się przekonał a okazało się inaczej.. Ala skończyła na początku grudnia roczek;)

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
quchasia to już większa trochę. Może się jeszcze zmieni mu.. a spec,acie czas bez Ali? Jakąś kolacja poza domem? To jest dobry oddech. Mój mąż do malutkich moich chłopców też nie umiał za bardzo podchodzić, chociaż nie powiem, dużo się nimi zajmował i zajmuje. Ale takie och i ach zaczęło się jakoś po roku właśnie, kiedy Leo stał się taki jakby bardziej kontaktowy? Klocki, autka...

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie liczę że czasem będzie lepiej.. ciężko gdzieś wyjść bo nie mamy za bardzo z kim małej zostawić.. generalnie wieczory mamy dla siebie i oglądamy seriale- uwielbiamy a od porodu trochę ta forma spędzania wolnego czasu kuleje;) teraz prawie cały grudzień byłam z Ala u mamy i tata widzę na razie stęskniłem bo fajnie się mała po pracy zajmuje;) oby mu zostalo;) Bo jak widzę że bardziej lgnie do małej to i mi się chce nawet kolacje mu zrobic;p

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No u nas było i jest gorzej bo mąż nie odnajduje się jako tata, dziecko traktuje jak przeszkode.. ciężki temat. Niestety nie chciał dziecka ale zgodził się bo ja bardzo chciałam i takie skutki...

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Pewnie słyszałaś juz to milion razy ale rizmawialiscie tak szczerze na ten temat może czuje się odtracony? Dobrym pomysłem jest spędzenie czasu bez dziecka... żeby wiedział ze może być tak jak wcześniej! może faktycznie potrzebuje czasu żeby złapać kontakt z dzieckiem? I czy przypadkiem sama nie dałaś mu szansy się wykazać? czasem też tak bywa że nie dopuszczamy nawet tego biednego faceta do dziecka bo my to zrobimy lepiej. :) haha nie miej wyrzutów sumienia NIKt przecież go sila do niczego nie zmuszał to dorosły człowiek
 
Do góry