reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobudki na nocne karmienie. jak to zmienić?

reklama
Helenka ma półtora roku i ze spaniem jest wiele lepiej, zdarzają się noce takie że budzi się po kilka razy albo chce pić ale są też noce przespane w całości, w porównaniu do tego co było jest wiele wiele lepiej, bo wcześniej spałam w nocy po 2, 3 godziny. Myślę że przyczyną jej niespania były jednak zęby, które wychodziły masowo aż do teraz, niedawno wyszły jej wszystkie czwórki i jest spokój. Życzę przespanych nocy i cierpliwości, ja myślałam że to nigdy się nie skończy, a jednak:-)
 
Lena też ma półtora roku, nadal nie śpi w nocy choć jest troszke lepiej, nie budzi się z krzykiem każdej nocy co godzinę ale ze dwa, trzy razy na noc. Też obwiniam zęby, wyszły jej wszystkie czwórki ale to nie koniec, nadal ma napuchnięte dziąsła. Nie wiem kiedy to się unormuje :(
 
moja tak samo!z tym że ja dziś podjęłam walkę ze smoczkiem!nie dam!bo to u nas główny winowajca nocnych pobudek!także dam znać za jakiś czas.będzie ciężko ale już postanowiłam.3majcie kciuki
 
Jeszcze tydzień moja córka spała po kapaniu nawet 6 godzin, no ale wszystko co dobre szybko sie kaczy. Od tygodnia wstaje po kapaniu i w nocy co 2 a nawet co godzinę i zjada dość duzo. Wiecie może czym jest to spowodowane??? ma 1,5 miesiąca i karmiona jest mlekiem modyfikowanym.
 
Jeszcze tydzień moja córka spała po kapaniu nawet 6 godzin, no ale wszystko co dobre szybko sie kaczy. Od tygodnia wstaje po kapaniu i w nocy co 2 a nawet co godzinę i zjada dość duzo. Wiecie może czym jest to spowodowane??? ma 1,5 miesiąca i karmiona jest mlekiem modyfikowanym.

moze musisz zwiekszyc porcje mleka??albo w dzien spi dluzej i w nocy spi mniej u nas tez synus przesypia cale nocki budzi sie tylko raz ale czasem tez tak jest ze budzi sie co dwie godz.
 
Ja bym zwieszyła ilość mleka na noc a poza ty poobserwuj ile spi w dzien ustal jej stałe pory snu " zabawy" jedzenia bo moze jej sie przestawiło
 
My mieliśmy ten sam problem. Maksowi się poprzestawiało i zaczął jeść w nocy a rano nie był głodny i zaczął się często budzić a potrafił spać nawet 8 godzin po kąpieli ( wersji optymistycznej a średnio 6h) Jak się zorientowałam że mnie robi w konia zaczęłam mu w nocy podawać wodę z jedną miarką mleka na 120 ml wody. minęły dwa tygodnie i Maks znów śpi i budzi się tylko raz ok 3.
 
Jeszcze tydzień moja córka spała po kapaniu nawet 6 godzin, no ale wszystko co dobre szybko sie kaczy. Od tygodnia wstaje po kapaniu i w nocy co 2 a nawet co godzinę i zjada dość duzo. Wiecie może czym jest to spowodowane??? ma 1,5 miesiąca i karmiona jest mlekiem modyfikowanym.

witaj!
u nas też tak bywa.
sprawdź:
- czy temp w sypialni dziecka jest odpowiednia ( nasza ma 19 i ładnie zaczęła spać)
- sprawdź wilgotność powietrza ( my kupiliśmy nawilżacz powietrza i jest lepiej)
- czy w pokoju nie ma dodatkowych bodźców w postaci np włączonego górnego światła, włączony telewizor (moja córka musi mieć absolutną ciemnicę by spać)
- zaobserwuj czy w ciągu dnia Twoja nie śpi za dużo (moja ma taki cykl jedzenia (120-150 ml) , bekanie, zmiana pieluszki, zabawa i spanie do następnego jedzenia . podaję mojej jeść co 3-4 godz a zabawa + zmiana pieluszki zajmuje nam 1,5 godz w jednym cyklu) . w nocy po kapieli dostaje 180 ml i przesypia nam do 2.30-3.30 i znów dostaję 180 ml .
na pocieszenie powiem Ci ,ze tak mamy dopiero od 4 dni, wczesniej budziła się i za nic nie chciała iść spać.
aaaa i też jest karmiona mlekiem modyfikowanym


powodzenia
 
reklama
No dobrze a jeżeli moja córunia ma 7 miesiecy i nadal budzi się co dwie godziny w nocy na papu? A jak chcę jej dać więcej mleka to po 120 ml wypluwa butelkę to o co chodzi? Od porodu raz udało nam się spać pięc godzin ciurkiem ale tylko raz, normalnie wstajemy co dwie góra trzy godziny.
 
Do góry