reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Pocałuj babcię, przytul wujka - przecież są Święta. Rozmowa o zdrowych granicach

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Nie wiem, jak było w twoim przypadku, ale kiedy byłam dzieckiem, to rodzinne spotkania były dla mnie horrorem. Tzn. inaczej - same spotkania były ok, ale to obcałowywanie przez jakieś ciotki, wujków. To wysłuchiwanie - jak ty dorosłaś, a masz chłopaka, ojej już masz 10 lat to zaraz ci biust urośnie, napawało mnie wstydem i odrazą.

Dlatego moje dzieci nie musiały się z nikim całować, one same decydowały, do kogo chcą się przytulić, komu podać rękę, a komu pomachać. Piszę o tym, dlaczego jest tak ważne, żeby wspierać dzieci w tych decyzjach.
Pocałuj babcię, przecież są święta. Pozwól dziecku wybrać kogo przytuli

I napisz, jak to działa, działało w waszej rodzinie.

reklama

ZielonaMamma

Fanka BB :)
Ja się nigdy nie musiałam przytulać jak nie chciałam. Dzieci też nie zamierzam zmuszać. Synek prawie 2 latka do bliskiej rodziny przytula się sam. A dalekiej prawie nie zna, widział może z raz, to co ma obcych mu ludzi przytulać. Córka na razie nie przytula nikogo, bo ma 2,5 miesiąca, ale zamierzam tak samo reagować.

DropKick

Fanka BB :)
To dla mnie wręcz obrzydliwe. Ja nie bylam zmuszana ani nawet "zachęcana" (uff). Kiedyś był fajny odcinek mama lama i właśnie o tym mówiły. Chciałabym przytoczyć coś mądrego z tego odcinka, ale niestety ogladalam to bardzo dawno i juz nie pamietam 😅 ale odsyłam do odcinka, warto :)

Do góry