reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pocenie się dziecka a wada serca - mozna to powiązać?

E

etna36

Gość
Mój synek ma 2,5 roczku od 1,5 roku ma stwierdzoną wadę serca - niedomykalność trójdzielna sięgająca prawej komory serca (nastepna wizyte kontrolna mamy w maju 2013). Synek od urodzenia bardzo mocno sie poci, mam wrażenie jagdyby w ostatnich 2 tygodniach to jego pocenie sie nasiliło czy może to mieć związek z jego wadą serca?
 
reklama
U dzieci z wadami serca nadmierne pocenie nie jest charakterystycznym objawem. Przyczyn nadmiernego pocenia może być kilka: często jest to zbyt ciepłe ubieranie dziecka, czasami zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej np niedobór witaminy D lub hormonalne. Nie wiem jak przebiega rozwój Twojego dziecka, czy dobrze przybiera na wadze, czy łatwo się męczy ?
 
Dziękuję za odpowiedz:-)

Paweł ma 2,5 roku jego waga ok14kg, wzrost 94cm

Fizycznie jest bardzo wytrzymały, raz w tygodniu od 2 lat uczescza na zajecia basenowe, jezdzi na rowerku biegowym, spaceruje - ciagle w ruchu. jeśli chodzi o ubieranie to musi byc ubrany lekko bo inaczej zaraz jest caly mokry, na noc tylko bluzeczka i spodenki prawie wcale nie daje sie przykryc
 
Do góry