reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pochwa po porodzie

Margo1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2018
Postów
56
Jestem 4 tygodnie po porodzie siłami natury. Nie ukrywam że zaglądałam sobie ,,tam" zeby sprawdzić jak się goi rana itd i jestem przerażona. Szyjka macicy jest zaraz przy wejściu do pochwy czasem nawet mam wrażenie że trochę wychodzi. Odczucia mam dziwne jakby wypadal mi tampon. Czy któraś z was tak miała? Czy to minie?
 
reklama
Poczekaj do końca połogu i idź skontrolować się do ginekologa. Możesz mieć obniżone narządy rodne. Czasem potrzeba ćwiczeń. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą uro-ginekologicznym.
 
Wszystko wróci do normy, ja też byłam przerażona jak 'tam patrzyłam, strasznie popuchlam wszystko zsiwialo krwiak się zrobił i do tego rana po cięciu mi się rozchodzila... przerażało mnie też wielkie skrzepy krwi choć wiedziałam że to normalne ale jednak.. dziwne uczucie. Pamiętam że po 6 tyg było już wszystko ok i rana zagojona. Ale jak masz jakieś wątpliwości udaj się do ginekologa. Pozdrawiam
 
Wszystko wróci do normy, ja też byłam przerażona jak 'tam patrzyłam, strasznie popuchlam wszystko zsiwialo krwiak się zrobił i do tego rana po cięciu mi się rozchodzila... przerażało mnie też wielkie skrzepy krwi choć wiedziałam że to normalne ale jednak.. dziwne uczucie. Pamiętam że po 6 tyg było już wszystko ok i rana zagojona. Ale jak masz jakieś wątpliwości udaj się do ginekologa. Pozdrawiam
U mnie rana się się juz zagoila jest jeszcze mały dyskomfort ale to nic w porównaniu do tego że ta szyjka wręcz wystaje z pochwy czasami
 
reklama
reklama
Jestem 4 tygodnie po porodzie siłami natury. Nie ukrywam że zaglądałam sobie ,,tam" zeby sprawdzić jak się goi rana itd i jestem przerażona. Szyjka macicy jest zaraz przy wejściu do pochwy czasem nawet mam wrażenie że trochę wychodzi. Odczucia mam dziwne jakby wypadal mi tampon. Czy któraś z was tak miała? Czy to minie?
Możesz mieć obniżenie narządów rodnych, ewentualnie obniżenie/wypadanie ścianek pochwy. Najlepiej oceni to lekarz na wizycie kontrolnej. Nie wiem, kiedy planujesz się na taką wizytę udać, ale możesz ewentualnie przyspieszyć i iść szybciej niż po tych 6 zalecanych tygodniach. Ale myślę, że to się jeszcze może trochę cofnąć. Na pewno możesz się zabrać za ćwiczenia Kegla, nie zaszkodzi, a może pomóc.
 
Do góry