)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

poczatek badan hormonalnych,starania o dzidziusia

Rozwiązania
0
hejka.mam 34 lata od 6 m-cy staram sie zajsc w ciaze in nic.Ostanio zrobilam badania hormonalne ale nie do konca bo jeszcze zalicze 21 dzien cyklu.A wiec moje cykle sa 32 dniowe jak w zegarku,oczywiscie miesiaczki bolesne nie z usmiechem na twarzy.badanie wykonalam 2 dnia cyklu a wiec LH 6.3 mLU/ml faza folikul.2.4-12.6mLU/ml
owulac.14.-95.6mLU/ml
lutealna 1.0-11.4
menopauza 7.7 -58.5
FSH 5.78mLU/ml faza folikul.3.5-12.5
owulacyjna 4.7-21.5
lutealna 1.7-7.7
menopauza 26-135mLU/ml

16 dzien cyklu estradiol (E2) 874.3 folikul.98-571
owulac.176-1153
lutealna 122-1094
ciaza trym:I-563-11249.II -5729-69547
menopauza <183
Prosze o interpretacja mimo nie skonczonych badan ktore robie dnia cyklu 21 i beda to progesteron i prolaktyna.Dzieki

reklama

vadera

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
To już zależy indywidualnie od organizmu i innych wyników. Musisz skonsultować te wyniki z lekarzem wszystkie razem. Wydaje mi się, że skoro LH było w normie to nawet górna granica prolaktyny to nadal ok. Ja mam prolaktyne w kosmosie, ale ze względu na guz przysadki a nie problemy z tarczycą.
Myślę, że teraz to już tylko ustalenie z lekarzem co sprawdzacie dalej. Ja osobiście radziłabym w pierwszej kolejności mężczyznę.

witch84

Rozwiązania
62
Powyższe wyniki masz w normie:
z 2 dnia cyklu dla fazy folikularnej
z 16 dnia - trudno powiedzieć, z której fazy, ale na pewno nie masz menopauzy

vadera

Rozwiązania
5
Myślę, że każdy Ci tylko czytając wyniki może zinterpretować tak samo jak Ty sama patrząc na zakresy- czyli wyniki masz jak najbardziej w normie. Dopiero lekarz porównując wszystkie razem bedzie miał szerszy obraz. Z tych badań na poczatek myślę , że prolaktyna będzie takim pierwszym poważnym wskaźnikiem bo to z podwyższonym jej poziomem kobiety często maja problem.
Jeśli podstawowe wyniki wszystkie będą w normie to zanim rzucisz się w wir badań bardziej specjalistycznych (a jest ich cała masa) to warto wysłać najpierw partnera na badanie nasienia.

Rozwiązania
0
Myślę, że każdy Ci tylko czytając wyniki może zinterpretować tak samo jak Ty sama patrząc na zakresy- czyli wyniki masz jak najbardziej w normie. Dopiero lekarz porównując wszystkie razem bedzie miał szerszy obraz. Z tych badań na poczatek myślę , że prolaktyna będzie takim pierwszym poważnym wskaźnikiem bo to z podwyższonym jej poziomem kobiety często maja problem.
Jeśli podstawowe wyniki wszystkie będą w normie to zanim rzucisz się w wir badań bardziej specjalistycznych (a jest ich cała masa) to warto wysłać najpierw partnera na badanie nasienia.

Rozwiązania
0
no to we wtorek robie progesteron i prolaktyne ,w srode wyniki ciekawe co bedzie,jak ok to partnera zagonie do badania. Dzieki bardzo miło jak ktos odpowiada

Rozwiązania
0
dzisiaj odebralam wyniki z 21 dnia cyklu .prolaktyna (s)430uIU/ml 102-496
progesteron 68,06 nmoI/I faza folikularna0:18-2.84
faza owulacyjna 0.39-38.10
faza lutealna 5.82-75.90
po menopauzie<0.16-0.40
boze o co chodzi ,nic nie kumam ,ta prolaktyna wysoka :(

vadera

Rozwiązania
5
Prolaktyna wysoko ale w granicach normy przecież. Reszta też w normie.

Rozwiązania
0
to chyba ok,nie?A o czym swiadcza takie wysoki wyniki prog i prolakt.?

Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązania
0
Super dzięki ,jestem ciekawa co lekarz powie ,umowie się zatem i zobaczymy,9/10 grudzień dopiero @

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry