reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży a dźwiganie

Mi pracodawca też bardzo dostosował warunki pracy w poprzedniej ciąży.
W momencie kiedy miałam niewskazaną jazdę autem przeszłam na prace z domu chociażby (moja praca na to pozwalała). Dostałam w ciąży najwyższy pakiet medyczny i podwyżkę. Starając sie o dziecko dostałam propozycje awansu i podwyżki - powiedziałam im wprost że bez sensu bo nie będę tworzyć sobie nowego zespołu jak za kilka miesięcy odpadnę. Awans dostał kolega, podwyżkę dali mi i tak.
Nie bylam przez ciszę skrzywdzona, wręcz przeciwnie.

Ps. Nie jestem „panią z tipsami” jak to tu ktoś ładnie nazwał :) mam bardzo wymagającą i stresującą pracę na wysokim stanowisku, taką gdzie 24/7 trzeba być czujnym. Wkurzalam się i stresowałam w ciąży co nie miara. Dziecko mam spokojne strasznie :)

Mnie tez dostosowano warunki pracy. Za każdym razem. A w drugiej ciazy pracodawca sam mnie wysłał na pełnopłatne zwolnienie, bo ryzyko było zbyt duże. Prace mam taka, ze trudno to nawet opisać.
Co do pani z tipsami do robienia kawy….żadna ujma na honorze. Praca jak każda inna. Ale podejrzewam, ze nawet z takiej pracy ktoś by chciał zwolnienie, bo ciąża…
 
reklama
Jest płatne 100 % tylko jest opodatkowane. Więc jeśli nie jesteś objęta zwolnieniem dla osób poniżej 26 rż to dostajesz tyle co zarabiasz netto.
Wiecej szczegolow moge poprosic? Jesli ZUS mi wyplaci nie 100% a odejmie 17% to jak ja mogę pisać o to aby zwrócili mi czesc pieniedzy? Nie jestem objęta zwolnieniem. Moje koleżanki wlasnie dostają mniej niż na rękę od pracodawcy... więc.
 
@angeliskax Jeśli nie jesteś objęta zwolnieniem do 26r.ż., to dostaniesz średnią z 12 m-cy. Od Twojej wypłaty podatek 17% i tak jest płacony. A w przypadku osób do 26r.ż wynagrodzenie jest zwolnione z podatku dochodowego, ale zasiłek chorobowy już nie.
 
Wiecej szczegolow moge poprosic? Jesli ZUS mi wyplaci nie 100% a odejmie 17% to jak ja mogę pisać o to aby zwrócili mi czesc pieniedzy? Nie jestem objęta zwolnieniem. Moje koleżanki wlasnie dostają mniej niż na rękę od pracodawcy... więc.
100% zasilku nie musi równać się 100% tego co wypłacał na konto pracodawca, bo to jest 100% podstawy obliczonej z 12 miesiecy. Poza tym zdaje się, że zasiłek jest nadal liczony wedle liczby dni w miesiącu. Wejdź na swój profil ZUS albo poproś kadry o wykaz składek i wtedy sprawdź, czy rzeczywiście są rozbieżności. Jeśli uważasz, że jesteś poszkodowana, to moim zdaniem możesz skierować normalne pismo do ZUSu o weryfikację wielkości zasiłku.
 
Dokładnie - średnią dzieli się na 30 i mnoży razy liczbę dni w miesiącu.

No i nie pamiętam czy od zasiłku jest potrącana składka zdrowotna... Bo jeśli jest, to dzięki nowym przepisom, nie będzie jej można odliczyć od podatku.
 
100% zasilku nie musi równać się 100% tego co wypłacał na konto pracodawca, bo to jest 100% podstawy obliczonej z 12 miesiecy. Poza tym zdaje się, że zasiłek jest nadal liczony wedle liczby dni w miesiącu. Wejdź na swój profil ZUS albo poproś kadry o wykaz składek i wtedy sprawdź, czy rzeczywiście są rozbieżności. Jeśli uważasz, że jesteś poszkodowana, to moim zdaniem możesz skierować normalne pismo do ZUSu o weryfikację wielkości zasiłku.
Ja w chwili obecnej nie jestem na zwolnieniu bo pracuje, pytam dla siebie gdyby coś mi się nie zgadzało:)
 
reklama
Do góry