reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży , bicie serca

Dołączył(a)
5 Grudzień 2023
Postów
2
Witam serdecznie.
Pisze w imieniu żony
Jest w ciąży (2 ciąża ) pierwsza przebiegała prawidłowo
Jest to obecnie wg ginekologa 7t+1d
Dzisiaj miała wizytę, jednak doktor bardzo nas zasmucił
bicie serca jest widoczne ale określil je jako nierównomierne między 60-100/min
CRL wielkość płodu 10mm
Pęcherzyk żółtkowy - 9,3mm (tutaj stwierdził że powinien być większy )
Ogólnie doktor stwierdziła że w tym tygodniu płód powinien być większy. Poinformował żone również że w każdej chwili można spodziewać się poronienia. Czy to wygląda tak źle ? Może któraś z Pań miała podobną historię a jednak życie pokazało co innego. Dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiamy
 
reklama
Witam serdecznie.
Pisze w imieniu żony
Jest w ciąży (2 ciąża ) pierwsza przebiegała prawidłowo
Jest to obecnie wg ginekologa 7t+1d
Dzisiaj miała wizytę, jednak doktor bardzo nas zasmucił
bicie serca jest widoczne ale określil je jako nierównomierne między 60-100/min
CRL wielkość płodu 10mm
Pęcherzyk żółtkowy - 9,3mm (tutaj stwierdził że powinien być większy )
Ogólnie doktor stwierdziła że w tym tygodniu płód powinien być większy. Poinformował żone również że w każdej chwili można spodziewać się poronienia. Czy to wygląda tak źle ? Może któraś z Pań miała podobną historię a jednak życie pokazało co innego. Dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiamy
Bardzo mi przykro, ale tętno jest zbyt niskie :( U mnie wczoraj 5+5 i mamy miarowe 100/min i już lekarka powiedziała, że to niestety za mało. Musicie się przygotować na najgorsze. Ściskam i trzymam kciuki, żeby mimo wszystko było dobrze ✊✊✊
 
Dziwi mnie informacja od lekarza, że pęcherzyk żółtkowy powinien być większy skoro już ten jest za duzy.
Proponuję jeszcze iść do innego lekarza
 
Sprawdziłabym to na pewno u innego lekarza, ale moja poprzednia (pierwsza) ciąża właśnie tak słabo się rozwijała, nieadekwatnie do wieku ciąży i poroniłam w 12 tygodniu. Na pewno trzeba wierzyć ze sie uda i po prostu ciaza jest młodsza, ale też nastawić się na wszystko... :(
 
Sprawdziłabym to na pewno u innego lekarza, ale moja poprzednia (pierwsza) ciąża właśnie tak słabo się rozwijała, nieadekwatnie do wieku ciąży i poroniłam w 12 tygodniu. Na pewno trzeba wierzyć ze sie uda i po prostu ciaza jest młodsza, ale też nastawić się na wszystko... :(
Tętno płodu też miała Pani takie niskie ?
 
Tętno płodu też miała Pani takie niskie ?
u mnie było nawet niższe... ale każda ciąża to indywidualny przypadek, dlatego moze jest u Was jeszcze nadzieja i warto sprawdzic to gdzies jeszcze za tydzień np... przykro mi, wiem jakie to trudne usłyszeć cos takiego...
 
Bardzo mi przykro, ale tętno jest zbyt niskie :( U mnie wczoraj 5+5 i mamy miarowe 100/min i już lekarka powiedziała, że to niestety za mało. Musicie się przygotować na najgorsze. Ściskam i trzymam kciuki, żeby mimo wszystko było dobrze ✊✊✊
Aż odszukałam przez Twój wpis kartę ciąży i sprawdziłam, bo wydawało mi się, że miałam identyczne parametry i faktycznie się zgadza.

Mój lekarz wtedy powiedział, że na ten etap ma prawo być niższe tętno. Mam z tej ciąży córkę, co prawda z wadą serca, ale ona raczej zadziała się później. Poza tym jest w zupełności zdrowa.
 
Aż odszukałam przez Twój wpis kartę ciąży i sprawdziłam, bo wydawało mi się, że miałam identyczne parametry i faktycznie się zgadza.

Mój lekarz wtedy powiedział, że na ten etap ma prawo być niższe tętno. Mam z tej ciąży córkę, co prawda z wadą serca, ale ona raczej zadziała się później. Poza tym jest w zupełności zdrowa.
Czyli to nie jest jeszcze wyrok ✊✊ Ja mam w tym momencie 107/min (przed chwilą byłam na IP i mierzyli) także jest troszeczkę lepiej
 
Czyli to nie jest jeszcze wyrok ✊✊ Ja mam w tym momencie 107/min (przed chwilą byłam na IP i mierzyli) także jest troszeczkę lepiej
No mam nadzieję, że skończy się dobrze. Ja nawet z USG miałam chyba o 2 dni starszą ciążę. Mam w karcie napisane ok. 100.

Autorze, wybacz to odejście od tematu, ale jeżeli macie jakieś wątpliwości to naprawdę warto czasem udać się do innego lekarza. Nie podpisaliście cyrografu przecież. Czasem naprawdę warto znać zdanie innego lekarza.
 
reklama
Czyli to nie jest jeszcze wyrok ✊✊ Ja mam w tym momencie 107/min (przed chwilą byłam na IP i mierzyli) także jest troszeczkę lepiej
Trzeba być dobrej myśli, może serce dziecka się dopiero rozkręca:). Jeśli chce Pani być spokojniejsza, to pod koniec tygodnia sprawdziłabym tętno jeszcze:).
 
Do góry