reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poczatek ciazy- rozowe uplawy

Ja plamiłam od praktycznie początku ciąży, takie jasnoróżowe/jasnobrązowe plamki na wkładce. Raz było tego mniej, raz więcej. Trochę uspokoiło się jak lekarz przepisał mi luteinę, choć nadal zdarza mi się czasami plamić. Aktualnie 19t2d. Też miałam i w sumie nadal miewam bóle brzucha - wszystko jednak tam się zmienia, macica się powiększa, więzadła rozciągają. U mnie na usg było wszystko w porządku, dzidzia ładnie rośnie od początku. Jakoś na prenatalnych w 12 tyg dowiedziałam się, że mam łożysko przodujące i jest ono w tej pozycji aż do teraz, troszkę się przesunęło. Może to też przez to mogły pojawić się plamienia, oczywiście lekarz zakazał mi wysiłku, dźwigania, współżycia. Koło 14 tygodnia pojawił się mały krwiaczek, ale się szybko wchłonął. Więc jak widać plamienie na początku nie musi wcale oznaczać utraty ciąży. Nie warto się martwić na zapas, ale przede wszystkim wybrałabym się do lekarza, aby ustalił czy na pewno pęcherzyk jest prawidłowo umiejscowiony w macicy, a nie w jajowodzie. Pęcherzyk jest widoczny od bety Ok 1000, więc jeśli w środę miałaś 870, to już powinno być go widać na usg. Dobrze, że poszłaś zbadać progesteron, być może masz za niski poziom i lekarz przepisze ci wtedy odpowiednie leki.
 
reklama
Dziewczyny to teraz mam kolejne pytanie, moj progesteron jest 12 w 5-6 tygodniu, beta wzrosla o 35 % tylko zakladam ze przez ten niski progesteron. Wizyta w poniedzialek wieczorem. Czy powinnam zabrac progesteron bez konsultacji z lekarzem? Do poniedzialku jeszcze duzo czasu. Co radzicie?
 
Dziewczyny to teraz mam kolejne pytanie, moj progesteron jest 12 w 5-6 tygodniu, beta wzrosla o 35 % tylko zakladam ze przez ten niski progesteron. Wizyta w poniedzialek wieczorem. Czy powinnam zabrac progesteron bez konsultacji z lekarzem? Do poniedzialku jeszcze duzo czasu. Co radzicie?
Dosyć ryzykowne, skoro nie wiemy, gdzie pecherzyk jest ulokowany …
 
Dziewczyny to teraz mam kolejne pytanie, moj progesteron jest 12 w 5-6 tygodniu, beta wzrosla o 35 % tylko zakladam ze przez ten niski progesteron. Wizyta w poniedzialek wieczorem. Czy powinnam zabrac progesteron bez konsultacji z lekarzem? Do poniedzialku jeszcze duzo czasu. Co radzicie?
Ja mam maila do lekarza i każde takie wątpliwości wyjaśniam z lekarzem. Tutaj każdy ma inną historię i z innych przyczyn przyjmował progesteron. Niekoniecznie, co dobre u kogoś, będzie dobre u Ciebie. Luteina jest na receptę z konkretnych powodów... Jak bardzo się obawiasz jedź na IP.
 
Do góry