reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, okres spóźniał mi się już 8 dzień i test wyszedł pozytywnie. Dwie wyraźne kreski. Prawdę mówiąc myślałam, że to znowu jakieś przesunięcie związane z dietą, bądź innymi czynnikami i po prostu jestem dalej w szoku. Proszę Was, powiedzcie mi co teraz powinnam zrobić? Kiedy najlepiej udać się do ginekologa, aby potwierdzić ciążę? Powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? Niby czytałam o ciążach bardzo dużo, ale w momencie kiedy przychodzi do praktyki, nie wiem jak się zabrać za to wszystko.
 
reklama
Dziewczyny, ja wiem, że to moje dziecko i moja odpowiedzialność, ale po prostu zapytałam. ;-) Wiadomo, że ostateczną decyzję podejmę ja. Jednakże no to dla mnie nowa sytuacja, masa zmian i tak dalej, dlatego wolę dopytać i się upewnić. Zdaję sobie sprawę, że palenie szkodzi, tutaj chodziło mi o weryfikację, co będzie dla dziecka lepsze. ;)
 
reklama
Hmmm to moze ty zacznij czytac ze zrozumieniem [emoji57]
Napisalas ze badanie tsh jest bez sensu ze nie kazdy musi badac. Ja napisalam ze badanie tsh nie wydaje mi sie bez sensu bo jest na liscie badan obowiązkowych do 10tc obok morfologi, moczu, glukozy, toxoplazmozy, hcv itd...
ok jeśli lekarz uzna to za stosowne, to zleci jej to badanie. miałam na myśli ,że bez sensu jest robić te badania przed wizytą u lekarza prywatnie i za nie płacić skoro lekarz da jej skierowanie. kurcze, nie wiem, jakim cudem się dzieci dawniej rodziły, przecież nie badano tsh -to chyba nie możliwe? :eek:
 
Ostatnia edycja:
najlepiej idź do zaufanego lekarza ;) a i ważne jest ,żeby nie mieć niedoborów żadnych witamin np. witamina D, jod, kwas foliowy, kwasów omega3 , żelaza itd. bo każdy niedobór źle wpływa na dziecko. ja brałam w ciąży taki suplement LADEEVIT to mi zaleciła ginekolog i u mnie się sprawdził, nie miałam anemii. kosztuje około 45 zł i tam masz wszystko witaminy, minerały, żelazo i kwasy DHA. na stronie www.ladeevit.pl możesz się dowiedzieć więcej. wiem ,że jest mnóstwo takich suplementów ale ten jest świetny, naprawdę:)
 
najważniejsze to dobrze się odżywiać i odpoczywać żeby nie złapać jakiegoś świństwa.i iść do lekarza, nie czekać bo gdyby coś było nie tak to będzie szybka interwencja. zresztą będziesz spokojniejsza jak cię lekarz zbada i powie że wszystko jest dobrze ;)
Jaka interwencja? Na tak wczesnym etapie ciąży nie ma mowy o jakiejkolwiek interwencji, a jedynie można się dodatkowo stresu najeść...
Jeśli jeszcze nic nie będzie widać, to będzie mega stres, dlatego najlepiej iść do gin 2-3 tyg po planowanej @, żeby zobaczyć już serduszko. Chyba, że na coś chorujesz, bierzesz jakieś leki itd, to do lekarza na już...
I to co dziewczyny pisały, koniecznie kwas foliowy, witaminy, zdrowe odżywianie.

Badań w ciąży będzie dużo i często, możesz zrobić przed 1 wizytą mocz, morfologię, i jeśli jesteś sprzed roku 86 to koniecznie tarczyca
 
Hej dziewczyny ja jestem w 5 tyg.ciazy i od paru dni tak mnie glowa boli ze wszystkiego mi sie odechciewa. I do tego czasem brzuch na dole. Pani ginekolog mowila ze to normalne do 3 mies.ze boli brzuch na dole tak jak do okresu ale obawiac sie zaczynam. A tym bardziej bolem glowy. Jest dzien ze nie boli mnie nic a jest taki dzien ze umieram i nie mam pojecia co mam wziasc sobie na bol bo sie boje o dziecko. Wizyte mam dopiero w srode. Powieccie mi co mam zrobic?
Z gory bardzo dziękuję
Ból głowy może być spowodowany odwodnieniem - gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na płyn - wypij dodatkowo co najmniej 1-2l wody, zobaczysz, czy będzie lepiej
 
Co do tsh - niedoczynność tarczycy jest bardzo niebezpieczna, a w ciąży zapotrzebowanie na hormony jest większe. Bardzo dużo dziewczyn/kobiet, które urodziły się przed Czernobylem ma problemy z tarczycą... Jak ktoś jest młodszy, problemów nigdy nie miał itd, to może czekać na wizytę u lekarza i skierowanie, w przeciwnym wypadku badanie tarczycy (przynajmniej tsh) trzeba zrobić od razu, i jeśli będzie podwyższone to od razu do endokrynologa...
 
ok jeśli lekarz uzna to za stosowne, to zleci jej to badanie. miałam na myśli ,że bez sensu jest robić te badania przed wizytą u lekarza prywatnie i za nie płacić skoro lekarz da jej skierowanie. kurcze, nie wiem, jakim cudem się dzieci dawniej rodziły, przecież nie badano tsh -to chyba nie możliwe? :eek:
Hmmm tak to można ze wszystkimi badaniami, nowymi odkryciami medycyny czy techniki itd bo np dzieci kiedys jezdzily bez fotelikow i jakos żyją no to w sumie po co wydawac kase na drogie foteliki z atestami, montowane tylem do kierunku jazdy itd...no nie ?[emoji57] Tak samo z tsh, kiedys moze nie badano ale kiedys tez większości badań nie bylo a dzieci sie rodziły ale jednak więcej wtedy było komplikacji, powikłań, wad, śmierci.

A co do badań i keidy je robic dokładnie to napisalam wyzej, zeby autorka poczekala do wizyty bo lekarz da dosc długą liste badań.
najlepiej idź do zaufanego lekarza ;) a i ważne jest ,żeby nie mieć niedoborów żadnych witamin np. witamina D, jod, kwas foliowy, kwasów omega3 , żelaza itd. bo każdy niedobór źle wpływa na dziecko. ja brałam w ciąży taki suplement LADEEVIT to mi zaleciła ginekolog i u mnie się sprawdził, nie miałam anemii. kosztuje około 45 zł i tam masz wszystko witaminy, minerały, żelazo i kwasy DHA. na stronie www.ladeevit.pl możesz się dowiedzieć więcej. wiem ,że jest mnóstwo takich suplementów ale ten jest świetny, naprawdę:)
Żelazo, jeśli nie ma sie niedoborow, nie jest zalecane zeby brac przed 8tc.
 
Jaka interwencja? Na tak wczesnym etapie ciąży nie ma mowy o jakiejkolwiek interwencji, a jedynie można się dodatkowo stresu najeść...
Jeśli jeszcze nic nie będzie widać, to będzie mega stres, dlatego najlepiej iść do gin 2-3 tyg po planowanej @, żeby zobaczyć już serduszko. Chyba, że na coś chorujesz, bierzesz jakieś leki itd, to do lekarza na już...
I to co dziewczyny pisały, koniecznie kwas foliowy, witaminy, zdrowe odżywianie.

Badań w ciąży będzie dużo i często, możesz zrobić przed 1 wizytą mocz, morfologię, i jeśli jesteś sprzed roku 86 to koniecznie tarczyca
nie rozumiem co to za stres, że nic nie widać? a z tego co pisze to już jest 10 dni po terminie miesiączki. chyba że na coś chorujesz? a skąd dziewczyna ma wiedzieć czy choruje czy nie? chyba po to się idzie do lekarza żeby się zbadać a nie po to żeby sobie ekranik pooglądać?
 
Hmmm tak to można ze wszystkimi badaniami, nowymi odkryciami medycyny czy techniki itd bo np dzieci kiedys jezdzily bez fotelikow i jakos żyją no to w sumie po co wydawac kase na drogie foteliki z atestami, montowane tylem do kierunku jazdy itd...no nie ?[emoji57] Tak samo z tsh, kiedys moze nie badano ale kiedys tez większości badań nie bylo a dzieci sie rodziły ale jednak więcej wtedy było komplikacji, powikłań, wad, śmierci.

A co do badań i keidy je robic dokładnie to napisalam wyzej, zeby autorka poczekala do wizyty bo lekarz da dosc długą liste badań. Żelazo, jeśli nie ma sie niedoborow, nie jest zalecane zeby brac przed 8tc.
na pewno było więcej komplikacji powikłań wad i śmierci?śmiem wątpić
 
reklama
Co do tsh - niedoczynność tarczycy jest bardzo niebezpieczna, a w ciąży zapotrzebowanie na hormony jest większe. Bardzo dużo dziewczyn/kobiet, które urodziły się przed Czernobylem ma problemy z tarczycą... Jak ktoś jest młodszy, problemów nigdy nie miał itd, to może czekać na wizytę u lekarza i skierowanie, w przeciwnym wypadku badanie tarczycy (przynajmniej tsh) trzeba zrobić od razu, i jeśli będzie podwyższone to od razu do endokrynologa...
to takie osoby, które urodziły się przed czarnobylem mogą jeszcze rodzić? przecież są za stare.a nazywanie tego dziewczyną to lekkie niedomówienie. raczej powiedziałabym starsza pani. no tak starsze panie muszą robić te badania
 
Do góry