reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, okres spóźniał mi się już 8 dzień i test wyszedł pozytywnie. Dwie wyraźne kreski. Prawdę mówiąc myślałam, że to znowu jakieś przesunięcie związane z dietą, bądź innymi czynnikami i po prostu jestem dalej w szoku. Proszę Was, powiedzcie mi co teraz powinnam zrobić? Kiedy najlepiej udać się do ginekologa, aby potwierdzić ciążę? Powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? Niby czytałam o ciążach bardzo dużo, ale w momencie kiedy przychodzi do praktyki, nie wiem jak się zabrać za to wszystko.
 
reklama
na pewno było więcej komplikacji powikłań wad i śmierci?śmiem wątpić
Nie zamierzam ci tutaj niczego udowadniać i sprzeczac sie kto ma racje. Nie tego dotyczy watek. Widocznie wiesz lepiej niz lekarze i specjalisci ktorzy obecnie zatwierdzaja obowiazkowe badania w ciąży ktore maja zapobiegac lub wykrywac choroby u matki i dziecka itp. Milego dnia [emoji6]
 
reklama
Co do tsh - niedoczynność tarczycy jest bardzo niebezpieczna, a w ciąży zapotrzebowanie na hormony jest większe. Bardzo dużo dziewczyn/kobiet, które urodziły się przed Czernobylem ma problemy z tarczycą... Jak ktoś jest młodszy, problemów nigdy nie miał itd, to może czekać na wizytę u lekarza i skierowanie, w przeciwnym wypadku badanie tarczycy (przynajmniej tsh) trzeba zrobić od razu, i jeśli będzie podwyższone to od razu do endokrynologa...
Ja jestem mloda bo mam 22lata, w pierwszej ciazy 5lat temu żadnych problemow z tarczyca a teraz bardzo wysokie tsh na wynikach z 8tc. od razu endokrynolog i usg tarczycy oraz pozostałe badania tarczycy. Miedzy innymi Przez to wysokie tsh moja ginekolog zleciła badanie prenatalne na nfz bo taki wynik mogl negatywnie wpływać na rozwoj dziecka.
to takie osoby, które urodziły się przed czarnobylem mogą jeszcze rodzić? przecież są za stare.a nazywanie tego dziewczyną to lekkie niedomówienie. raczej powiedziałabym starsza pani. no tak starsze panie muszą robić te badania
Yyy jesli ty tak na serio to chyba jednak troche przegielas i pojechalas za ostro.
Nawet nie che mi sie tego komentować.
 
Ja jestem mloda bo mam 22lata, w pierwszej ciazy 5lat temu żadnych problemow z tarczyca a teraz bardzo wysokie tsh na wynikach z 8tc. od razu endokrynolog i usg tarczycy oraz pozostałe badania tarczycy. Miedzy innymi Przez to wysokie tsh moja ginekolog zleciła badanie prenatalne na nfz bo taki wynik mogl negatywnie wpływać na rozwoj dziecka.
Yyy jesli ty tak na serio to chyba jednak troche przegielas i pojechalas za ostro.
Nawet nie che mi sie tego komentować.
nie wydaje mi się bym ostro pojechała. osoba urodzona przed czarnobylem ma prawie 35 lat z tego co wiem lekarze zalecają rodzenie dzieci między 20-25 lat. prawda w oczy kole? mam to gdzieś.
 
Nie zamierzam ci tutaj niczego udowadniać i sprzeczac sie kto ma racje. Nie tego dotyczy watek. Widocznie wiesz lepiej niz lekarze i specjalisci ktorzy obecnie zatwierdzaja obowiazkowe badania w ciąży ktore maja zapobiegac lub wykrywac choroby u matki i dziecka itp. Milego dnia [emoji6]
ja nie wiem lepiej, dlatego nie mówię zrób to i to tylko, żeby szła do lekarza bo on wie lepiej jakie badania zrobić. zamiast wypisywać na forum jakie ma robić badania bo nie jestem lekarzem i nie mam takich uprawnień. a co do tych witamin to żelazo jest akurat w formie naturalnej takiej jak w żywności. miłego dnia:p
 
nie wydaje mi się bym ostro pojechała. osoba urodzona przed czarnobylem ma prawie 35 lat z tego co wiem lekarze zalecają rodzenie dzieci między 20-25 lat. prawda w oczy kole? mam to gdzieś.
A ja uwazam ze przesadzilas. Sama mam 22lata i drugie dziecko w drodze i nie chcialabym zachodzic w ciaze powyzej 30rz ale nie przyszło by mi do glowy wypisywac takie teksty o kobietach ktore decyduja sie na pozniejsze macierzyństwo.
Pomyśl zanim cos napiszesz bo to pozne macierzyństwo czesto wynika również z problemów z zajsciem w ciążę. I jeśli kiedys wejdzie tu osoba wedlug ciebie "stara" bo ma powyzej 32 lat i stara sie bezskutecznie o dziecko np 5lat, to spróbuj sobie chociaż wyobrazic co poczuje czytajac tekst "a to takie osoby moga jeszcze rodzic ? Przeciez są za stare".
Brak mi slow po prostu.
 
najlepiej idź do zaufanego lekarza ;) a i ważne jest ,żeby nie mieć niedoborów żadnych witamin np. witamina D, jod, kwas foliowy, kwasów omega3 , żelaza itd. bo każdy niedobór źle wpływa na dziecko. ja brałam w ciąży taki suplement LADEEVIT to mi zaleciła ginekolog i u mnie się sprawdził, nie miałam anemii. kosztuje około 45 zł i tam masz wszystko witaminy, minerały, żelazo i kwasy DHA. na stronie www.ladeevit.pl możesz się dowiedzieć więcej. wiem ,że jest mnóstwo takich suplementów ale ten jest świetny, naprawdę:)
ja nie wiem lepiej, dlatego nie mówię zrób to i to tylko, żeby szła do lekarza bo on wie lepiej jakie badania zrobić. zamiast wypisywać na forum jakie ma robić badania bo nie jestem lekarzem i nie mam takich uprawnień. a co do tych witamin to żelazo jest akurat w formie naturalnej takiej jak w żywności. miłego dnia:p
Hmm no tak zelazo mozna dostarczac organizmowi w produktach spożywanych na co dzien. Jednak w pierwszym swoim poscie dotyczacym witamin piszesz o danym suplemencie ktory zawiera zelazo i polecasz. Ok, fajnie ze polecasz cos co sie sprawdza jednak dobrze by bylo wiedziec i dodać ze przed 8tc suplementacja zelazem jest nie zalecana i moze zle wplywac na rozwoj plodu.
 
nie rozumiem co to za stres, że nic nie widać? a z tego co pisze to już jest 10 dni po terminie miesiączki. chyba że na coś chorujesz? a skąd dziewczyna ma wiedzieć czy choruje czy nie? chyba po to się idzie do lekarza żeby się zbadać a nie po to żeby sobie ekranik pooglądać?
Poczytaj sobie trochę forum, jest to duży stres czy serduszko się pojawi czy nie, czy nie jest to pusty pęcherzyk. Wystarczy trochę empatii żeby się domyślić o co chodzi. A jeżeli chodzi o chorowanie to żadnej filozofii nie trzeba żeby się domyślić że autorce poprzedniego posta chodziło o choroby przewlekłe o których się wie.
Twoje posty dotyczące wieku innych mam są niestosowne, niesmaczne i nie na miejscu. Młode to a głupie jeszcze... ale co zrobić, na szczęście nie wszystkie młode kobiety reprezentują sobą podobny do Ciebie poziom.
P.s. tarczyce mam zdrową a badania miałam i tak wykonywane. Dla jasności stara juz jestem ale jak rodziłam dzieci to miałam 24 i 26 lat.
 
Ostatnia edycja:
A ja uwazam ze przesadzilas. Sama mam 22lata i drugie dziecko w drodze i nie chcialabym zachodzic w ciaze powyzej 30rz ale nie przyszło by mi do glowy wypisywac takie teksty o kobietach ktore decyduja sie na pozniejsze macierzyństwo.
Pomyśl zanim cos napiszesz bo to pozne macierzyństwo czesto wynika również z problemów z zajsciem w ciążę. I jeśli kiedys wejdzie tu osoba wedlug ciebie "stara" bo ma powyzej 32 lat i stara sie bezskutecznie o dziecko np 5lat, to spróbuj sobie chociaż wyobrazic co poczuje czytajac tekst "a to takie osoby moga jeszcze rodzic ? Przeciez są za stare".
Brak mi slow po prostu.
nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie . a twierdzenie , że białe nie jest białe a czarne nie jest czarne to hipokryzja. poza tym określenie ,,stary'' nie jest pejoratywne jeden jest młody drugi stary tak było jest i będzie. jedna z mam tak się uparła przy moim błędzie, że nie każdy musi badać tarczycę,a według niej każdy w końcu wyszło szydło z worka, że dużo zależy od wieku. uderz w stół a nożyce się odezwą.
 
nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie . a twierdzenie , że białe nie jest białe a czarne nie jest czarne to hipokryzja. poza tym określenie ,,stary'' nie jest pejoratywne jeden jest młody drugi stary tak było jest i będzie. jedna z mam tak się uparła przy moim błędzie, że nie każdy musi badać tarczycę,a według niej każdy w końcu wyszło szydło z worka, że dużo zależy od wieku. uderz w stół a nożyce się odezwą.
Ja kończę dyskusje z Tobą bo to nie ma najmniejszego sensu. Skoro nie widzisz jak bardzo nie na miejscu byl twoj wpis o wieku innych matek nie ma co z Tobą rozmawiac, zero szacunku masz do innych ludzi i tyle.
Akurat mam duuzo znajomych w wieku 30-40lat, ktore o dziecko staraja sie dobrych kilka lat, podchodza do IUI, do in vitro i nawet ciezko mi sobie wyobrazic jak by sie poczuly gdyby przeczytaly twój wpis odnosnie wieku. Mi samej jest przykro widząc ze kobieta potrafi byc tak wredna dla innych kobiet.
Życzę, zebys nigdy nie musiala doświadczać zachodzenia w ciążę "na stare lata".
 
reklama
No teraz to żeście mnie zestresowały... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i serduszko się pojawi. Do lekarza planuję iść w przyszłym tygodniu, 06, albo 07.12 to będzie trochę ponad dwa tygodnie po planowanym terminie @. Nie za wcześnie?
 
Do góry