reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

początek ciąży

Zabobon to wieszanie czerwonych wstazek nad dzieckiem , a to jest zdanie lekarza. Moja koleżanka miała zakaz od swojego ginekologa w Warszawie. Powiedział jej ,ze wiele kosmetyczek , musi chociaż przez pierwszy trymestr zrezygnowac z pracy bo jest duze zagrozenie poronieniem. Ginekolog Ma więcej wiedzy ode mnie. Więc w takim wypadku wolę się jego posłuchać.
Jeżeli chodzi o fryzjerki i kosmetyczki to zgadzam się że w większości muszą zrezygnować z farbowania i robienia paznokci ale klientkom. Związane jest to z wdychaniem oparów farb i lakierow przez 8-10 godzin dziennie. Co innego raz na miesiąc czy kilka miesięcy zrobić sobie paznokcie czy pomalować włosy (farbą bez amoniaku oczywiście) [emoji4] trzeba pamiętać tylko że niektóre kobiety źle reagują na intensywne zapachy w ciąży.
Zawsze warto jednak spytać się lekarza o jego zdanie bo każda ciąża jest inna [emoji4]
 
reklama
Mozna. Nic sie nie dostaje do krwiobiegu. Po basenie nie płynie nam chlor w żyłach a po myciu naczyń ludwik.
Polecam bloga mamaginekolog.pl, tam jest to wytłumaczone.
 
Moja fryzjerka mówiła, że można i tak samo czytałam w necie. Robiłam pasemka w każdym trymestrze ciąży.
Z tym piciem i paleniem a zdrowymi dziećmi to już nie przesadzajmy. Zawsze to jakoś się na dziecku odbije, mimo że na pierwszy rzut oka nie widać.

4BoJp1.png
 
Nigdzie nikt nie napisał ,ze mamy leżeć i nic nie robić. Większość pisze o tym jaka ma wiedzę na ten temat i jak widać jedni czerpią ją od popularnej mamy ginekolog , a inni od swoich lekarzy. Moja fryzjerka z obserwacji przestrzega przed farbowanie , a szczególnie rozjasnianiem włosów w pierwszym trymestrze , wasza robi bez problemu włosy. Szanujmy swoje zdanie nawzajem . Nikt nic głupiego nigdzie nie napisał.
 
Do góry