reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek starań, ale kilka wątpliwości??

Lekarz stwierdził, że zanim zajdę to te leki sporo unormują... Tak mniej więcej wytłumaczył mi swoją "zgodę" na starania. Jeśli chodzi o nadwagę, to mam do zrzucenia ponad 40kg BMI mam coś w okolicy 40-50 chyba...
Wyniki glukozy mam aktualne, więc tu nie ma możliwości pomyłki czy też zmian od czasu badania
 
reklama
Dokładnie zapraszam zapraszam :-) Może któraś z was pomoże w związku z tymi moimi wątpliwościami kiedy testować itp ?
 
Lyara, ja doskonale rozumiem Twoją sytuację. Miałam bardzo podobnie i kiedyś miałam miesiączki w podobnym schemacie. Obecnie mam cykle średnio 30dniowe, ale długość cyklu zależy od etapu leczenia. Także mam dużą nadwagę.
Jestem niemalże pewna, że to nie jest kwestia jedynie tarczycy. Wszystkie zaburzenia hormonalne, które masz, na które jasno wskazują opisane przez Ciebie problemy, są jak łańcuszek - gdy pękł w 1 miejscu wszystko się posypało. Najtrudniejsze teraz jest odszukanie pierwotnej przyczyny i poprowadzenie prawidłowego, wielotorowego leczenia. Jestem także przekonana, że Twoja waga wynika z konkretnych problemów endokrynologicznych i jestem pewna, że unormowanie hormonów pozwoli na skuteczne zrzucenie części nadprogramowych kg jeśli leczenie będzie kompleksowe (farmakologia, zmiana diety, ruch). Mnie dotyczy to samo - po wprowadzeniu leków pomału odzyskuję władzę nad własnym ciałem.
Ja mogę Ci jedynie pomóc polecając moje lekarskie super combo - osobno endokrynologa i osobno ginekologa. To dwoje lekarzy, który jako pierwsi ustawili mnie w miarę do pionu (przez swoje życie "przerobiłam" dziesiątki lekarzy, a przez okres starań kolejnych 4), a ich działanie jest konsekwentne, oparte na bardzo szerokiej diagnostyce i stałej analizie sytuacji.
Chętnie podam Ci ich dane na PW, jeśli chciałabyś skorzystać z ich pomocy.
 
Lyara, ja doskonale rozumiem Twoją sytuację. Miałam bardzo podobnie i kiedyś miałam miesiączki w podobnym schemacie. Obecnie mam cykle średnio 30dniowe, ale długość cyklu zależy od etapu leczenia. Także mam dużą nadwagę.
Jestem niemalże pewna, że to nie jest kwestia jedynie tarczycy. Wszystkie zaburzenia hormonalne, które masz, na które jasno wskazują opisane przez Ciebie problemy, są jak łańcuszek - gdy pękł w 1 miejscu wszystko się posypało. Najtrudniejsze teraz jest odszukanie pierwotnej przyczyny i poprowadzenie prawidłowego, wielotorowego leczenia. Jestem także przekonana, że Twoja waga wynika z konkretnych problemów endokrynologicznych i jestem pewna, że unormowanie hormonów pozwoli na skuteczne zrzucenie części nadprogramowych kg jeśli leczenie będzie kompleksowe (farmakologia, zmiana diety, ruch). Mnie dotyczy to samo - po wprowadzeniu leków pomału odzyskuję władzę nad własnym ciałem.
Ja mogę Ci jedynie pomóc polecając moje lekarskie super combo - osobno endokrynologa i osobno ginekologa. To dwoje lekarzy, który jako pierwsi ustawili mnie w miarę do pionu (przez swoje życie "przerobiłam" dziesiątki lekarzy, a przez okres starań kolejnych 4), a ich działanie jest konsekwentne, oparte na bardzo szerokiej diagnostyce i stałej analizie sytuacji.
Chętnie podam Ci ich dane na PW, jeśli chciałabyś skorzystać z ich pomocy.
Dziękuję za obszerną wypowiedź :tak: Pewnie że chcę, zobaczę co i jak.A powiedz mi, czemu jeden i drugi lekarz osobno? Na razie to i tak ze starań du... blada bo już 3 dzień mam te niby plamienia niby okres... Może sobie zapisze gdzieś że to miesiączka? :D hehe wiecie, coby nie zapomnieć :-D Ogólnie czuję się strasznie, zaczęłam brać ten Glucophage, do tego jestem od środy na antybiotyku i ledwo rękę jestem w stanie podnieść :no:
 
z tak długimi miesiączkami trzeba uważać bo może dojść do silnego stanu zapalnego w macicy u mnie miesiączka niby się skończyła plamiłam później dostałam okresu momentami aż się lalo ze mnie i trwało ok miesiąc aż w końcu poszłam do lekarki i wysłała mnie na łyżeczkowanie okazało się że stan zapalny z śladami ropy dostałam antybiotyk im kolejne 3 miesiące leczyłam zapalenie pochwy i wtedy zaszłam w ciąże
 
Ja miałam już wielokrotnie taką sytuację, że miałam krwawienie bardzo długie... i żaden lekarz - a konsultowałam to u kilku mi nic nie mówił, jedynie tyle, że jeśli tarczyca będzie w normie to samo przejdzie...
 
reklama
Do góry