reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początki ospy.

D

Deleted member 176021

Gość
Dziewczynki napiszcie mi jakie Wasze pociechy miały początki ospy? Czym się objawialo?
Czy to na prawdę na początku wyglada jakby było przeziębienie?
 
reklama
Dziewczynki napiszcie mi jak Wasze pociechy miały początki ospy? Czym się objawialo?
Czy to na prawdę na początku wyglada jakby było przeziębienie?
Dokładnie nie pamiętam ale chyba nie był przeziebiony a od razu go wysypalo. Tylko syn miał 2 lata

[emoji177]23.08.2018[emoji177]
[emoji177]Syn Maksymilian lat 10[emoji177]
 
Wysypalo go tak nagle. Najpierw zauważyłam na twarzy i szyjce. Jak go rozebralam to miał wszędzie. Wyglądało jak krostki a podejrzewałam ze to ospa bo zaczął się drapac

[emoji177]23.08.2018[emoji177]
[emoji177]Syn Maksymilian lat 10[emoji177]
 
U mojego pojawiły się 2 lub 3 krostki w okolicy gumki od majtek. Myślałam początkowo, że jakieś pryszcze mu wyskoczyły albo sobie jakoś tak otarł. Dopiero po kilku dniach zaczęły pojawiać się kolejne krostki na plecach i brzuchu (i dosłownie po kilka na twarzy i rękach/nogach). Temperatura maksymalna jaką osiągnął to 37 stopni.
Po 3 tygodniach dopadło także moją starszą córką. Również nie za dużo krostek miała i temperatura poniżej 37,5.
U nas ani trochę na przeziębienie nie wyglądało. Przez cały okres choroby dzieci były "żywe" i chętne do zabaw.
 
Moj mial 4 lata. Byl przeziebiony,ale 2 tyg wczesniej. W dniu wysypu-nie. Nagle zobaczylam krostke na szyi, a jak znalazlam taka sama na tulowiu, to juz wiedzialam, ze ospa (3 tyg wczesniej bylo ostrzezenie w przedszkolu). W te pierwsze godziny nowe krosty pojawialy sie dosłownie co chwile.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha, jesli podejrzewa sie ospe wietrzna, nie wolno podawac ibuprofenu.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki napiszcie mi jakie Wasze pociechy miały początki ospy? Czym się objawialo?
Czy to na prawdę na początku wyglada jakby było przeziębienie?
Są tacy, że mają najpierw stan podgorączkowy, a są tacy, że od razu wysypka. Ja np mialam tylko parę krost tak samo moja siostrzenica, moj siostrzeniec dwa dni stan podgorączkowy pozniej go wysypalo
 
Objawy jak przy anginie, spuchnięte węzły migdały i wysoka temperatura. Szukaj krostek we włosach i na karku bo tam się najpierw robią
 
Dziewczynki napiszcie mi jakie Wasze pociechy miały początki ospy? Czym się objawialo?
Czy to na prawdę na początku wyglada jakby było przeziębienie?
Bardzo wysoka gorączka i przez kilka godzin nic. Byłam z synem u pediatry ale nie miał jeszcze krostek, obstawiła wirusa i dała lek przeciwwirusowy. Potem zaczęły się pojawiać krostki i dopiero zaczęła się zabawa.
 
reklama
@mamakubusia87 nie wolno podawać preparatów z ibuprofenem. Stosowanie ich podczas ospy wietrznej może zwiększyć ryzyko wystąpienia gronkowcowych i paciorkowcowych zakażeń skóry. Preparaty z paracetamolem w takiej sytuacji są zdecydowanie bardziej bezpieczne.
 
Do góry