reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początkująca Mama....

witaj
chyba Cię nie pocieszę ale mój synek też od początku miał duże problemy z układem pokarmowym,nic nie pomagało a gazy jak męczyły tak męczyły i czasami jeszcze męczą do dziś. pediatra nic nie pomógł, krople na kolkę ani herbatka koperkowa też nie bardzo,męczyliśmy sie trochę a większość pierwszych 3mcy spędził noszony na ręku brzuszkiem do dołu albo leżąc na brzuszku na czyichś kolanach. dla mnie wszystko było dodatkowo męczące bo mam jeszcze niewiele starszego drugiego maluszka(a wlaściwie to pierwszego hehe). Nadal jestem na dość lekkiej diecie i marzę o przespaniu chociaż 6 godzin bez przerwy.
Mam nadzieję,że szybko się u Was poprawi. I przyznam się jeszcze, że dziś z perspektywy czasu czuję,że wtedy nie udźwignęłam psychicznie,emocjonalnie swojej nowej sytuacji a dziś jestem momentami zła na siebie gdy sobie czasem coś przypomnę.
Aha i u nas nierzadko wkraczała do boju suszarka do włosów :)
 
reklama
Może to kolejny tzw kryzys laktacyjny... Przystawiać, przystawiać, przystawiać...

Do powyższych rad dodam też, że u nas pomagał termofor na brzuszek ;) mamy suchy z pestkami wiśni do mikrofalówki ;]
 
hej,
przerabialam z malym to samo! urodzil sie duzy i od poczatku glodny jak smok, ssal strasznie mocno, bebilon dostal juz w szpiutalu.. w domu koszmar ryk i ryk.. jak dostal 1 butle z mlekiem modyf. to dziecko aniol..
ja zaczelam odciagac - w sumie 5 tyg..i jadl na przemioan moje i bebilon - na poczatku moje wiecej, pozniej odwrotnie.. po bebilonie spal po 3-4 godz, noce przesypia cale od poczatku, budzilismy go na karmienie
jesli nie chcesz karmic mm to musisz to przetrwac, a moze faktycznie maly ma kolki- ponoc ok 3 tyg. sie ujawniaja..
a jesli chcesz mozesz sprobowac karmienia mieszanego - przynajmniej na noc dawac mm
zycze powodzenia!!!
 
Cześć,

jako doświadczona już mama dwóch prawie dorosłych synów mogę powiedzieć Ci, że to normalne, że boimy się o dzieci, nawet gdy mają już 14 czy 18 lat. Uważam, że powinnaś się troszkę rozluźnić. Niekiedy dzieci płaczą się lub denerwują ponieważ są głodne, ponieważ są śpiące, albo mają za dużo energii, lub też tak jak każdy inny człowiek miewają swoje złe humorki. W takich chwilach nie możesz panicznie bać się, że zrobiłaś lub zrobisz coś źle. Musisz przypomnieć sobie czy jest nakarmiony, kiedy ostatnio go przewijałaś, czy nie jest śpiący lub czy nie rozpiera go energia, bo wstał po całej, długiej nocy. Starasz się, a to najważniejsze. Moim zdaniem musisz się odprężyć, zrób czasami coś dla siebie, odpocznij, czerp radość z bycia mamą. Z wiekiem dziecko będzie coraz bardziej komunikatywne, będziesz mogła bawić się z nim w coraz bardziej zajmujące i interesujące zabawy a nawet samo będzie potrafiło zająć się sobą. Zdecydowanie musisz podejść do sprawy luźniej, nie możesz przecież robić sobie wyrzutów o każdy zły humor dzidziusia. Wiem co mówię.
Jestem psychoterapeutką i jeśli potrzebowałabyś wpaść na wizytę, w takiej sprawie również możemy porozmawiać i poradzić. To nic wstydliwego ani dziwnego, każdy czasami musi porozmawiać ze specjalistą. Mój numer to 609 179 696, przyjmuję w Krakowie przy ulicy Lenartowicza 21/7 (przy Placu Inwalidów). Jeśli będziesz chciała przyjść skontaktuj się ze mną wcześniej telefonicznie.

Pozdrawiam :)
 
Stranalandia, ciekawa jestem jak ci sie uklada! Jak maluch? Jak Ty w tym wszystkim sie odnajdujesz?
 
Do góry