reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poczęcie w dni niepłodne

reklama
Rozwiązanie
Gdyby tak było to nie było by tyle wpadek
😂 Autorka pytała czy są szanse więc odpowiadam że szanse są :) jak to mówią 50 na 50:)
Bardzo na to liczę :) jestem strasznie niecierpliwym człowiekiem chociaż ostatnio ciut wyluzowałam. A dziś miałam sen, że miałam pozytywny wynik testu ciążowego i był na tyle realistyczny, że jak się obudziłam to nadal w to wierzyłam haha. I nie powiem, bo w śnie było to super uczucie. Wiem głupie jest przezywaniw snów ale tak już mam. 😂 Na razie okres spóźniony i nie czuję, żebym miała dostać, a zawsze przed czuję. Dam mu jeszcze chwilę i zrobię test.
reklama
Jest XXI wiek, takie metody jak tabletki - o ile są dobrze stosowane a stosujący chociażby przeczytał ulotkę - dają pewność nie zajścia w ciążę.
Inne metody jak spirala hormonalna itp również są skuteczne.
Odmawianie sobie seksu w dni płodne kiedy libido jest największe jest dla mnie nieporozumieniem w naszych czasach - to nie są przecież 2-3 dni kiedy z seksu się rezygnuje a prawie pół miesiąca (okres + płodne)?
Rozumiem twoj punkt widzenia.
Ja akurat nie chce hormonów a tym bardziej spirali.

Post dotyczy dni płodnych i ja akurat mam w tym doświadczenie.
Jestem zadowolona z tej metody, ale tez nie katuje sie az tak bardzo. W sensie zawsze mamy prezerwatywy bo maz jak jest na wyjezdzie to zdarza mu sie wrócić w dni płodne.
 
A ja napiszę tak. Bezpieczniej czuję się od kiedy rok temu odstawiłam tabletki i dopiero po czasie wrócił mi normalny cykl, mogę obserwować siebie i dopiero teraz czuję że bierzemy pełną odpowiedzialność za to co się dzieje :) nie muszę ufać tabletkom, przy których nota bene co miesiąc się zastanawiałam czy zadziałały czy nie, tylko kiedy ewidentnie widzę i czuję, potwierdzają to wszystkie objawy, że owulacje mam np w 17 dniu to zostawiam jeszcze te 2 dni bezpieczeństwa i od 19 dnia możemy współżyć bez żadnych zabezpieczeń. Tak samo do 9 dnia :) choć wiem że tu naginam mocno, ale od roku nie zdarzył mi się tak krótki cykl by była możliwość zajścia tego 9 dnia. W dni płodne używamy prezerwatywy
 
Czy poleca Pani jakieś książki o NPR? I jaka to grupa? Chciałabym zacząć mierzyć temperaturę, szczerze, po prostu mnie to wciągnęło i chcę poznać siebie :)
Każdy robi jak uważa. Jestem w grupie NPR i jest tam grom kobiet ktore z powodzeniem stosują te metody nawet od 40 lat.
Nie ma metody niezawodnej, chyba, ze zabieg
 
reklama
Do góry