reklama

Pod woda...

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez MilenaZagi, 18 Sierpień 2010.

1. MilenaZagi

MilenaZagi Zaangażowana w BB

Witam!

Mam pytanie Dziewczyny... Mam czteromiesieczniaka... Chce z nim plywac... Co z zanurzaniem uszu? Raz sie zapomnialam i lezal z uszami pod woda w wanience... Czy nic sie nie stanie??
    Co z zanurzaniem glowki dzieciatka??? Az mnie ciarki przechodza jak o tym mysle :/ Zyl tyle w srodowisku wodnym, ale co jesli zapomnial i nie bedzie umial wstrzymac oddechu?? Czy jakos mozna tego jakos nauczyc malenstwo???

Pozdrawiam serdecznie :)

2. zabeczka

zabeczka Fanka BB :)

Nic sie nie martw. U czteromiesieczniaka mozna juz uszka zanurzac, a takie malenstwa jeszcze instynktownie wstrzymuja oddech pod woda:)
    Ja chodze na nauke plywania z moim szkrabem do instruktorki, ktora goraco polecam . ponizej podaje link do jej stronki.
    Tempoo

3. reklama
  4. MilenaZagi

Dziekuje Zabeczko...
    Niestety mieszkam w maaaalej miejscowosci za granica. Nie mamy tu takiej szkoly... Chce Juniora sama uczyc... Tylko mysl, ze go utopie mnie przeraza :/

5. zabeczka

zabeczka Fanka BB :)

Naprawde o to nie musisz sie martwic, czasem maluszek napije sie troszke wody ale na basenie chyba nie da sie tego uniknac:)) Zycze milej zabawy z Juniorem w wodzie:)

6. MilenaZagi

hehe :) Dziekuje i pozdrawiam :)

7. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Ja chodziłam na basen ze starszym (od 14 tygodnia), od września zacznę z Młodą (bo teraz jeszcze wyjeżdżamy). Na pierwszych zajęciach oswaja się dziecko z wodą, jeśli się nie boi, na kolejnych delikatnie polewa się wodą główkę(tak z dłoni), tak żeby troszkę poleciało po twarzy. Na kolejnych już polewamy trochę większą ilością wody, a na czwartych zajęciach, jeśli na wcześniejszych nie było problemów, podnosi się dziecko "na trzy" lub "na dwa" polewa się konkretniej, najlepiej konewką. Technika "na trzy/na dwa" ma przygotować dziecko do późniejszych zanurzeń. Na piątych zajęciach zanurza się szkraba pod wodę (dosłownie na sekundę, po prostu energiczne włożenie pod wodę i wyciągnięcie), a później przedłuża się czas pod wodą, ale wtedy już rodzić powinien mieć okulary, tak aby zanurzać się razem z dzieckiem i mieć orientację.
    To tak w skrócie, powodzenia życzę.

8. MilenaZagi

WOW! :)

Polewanie juz mamy zaliczone, bo tez tak myslalam... To teraz przenosimy sie do basenu i zaczynamy od nowa :)

Dziekuje Annaoj kce za tak dokladny opis zajec :***

9. MilenaZagi

A powiedzieli moze jak reagowac? co zrobic, gdy dziecko zachlysnie sie woda?? :/ Nie daj Boze... :crazy:

10. reklama
  11. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

obracasz Maluszka buźką w dół, nie głową, tylko tak jakby na swojej ręce na brzuszku

12. MilenaZagi

Ahaaa... i to powinno wystarczyc rozumiem? :) Nie klepac? Nie "wstrzasac"? i nie glowa w dol... ok...
    Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za odpowiedz :)

Poleć forum