reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podawanie odciągniętego pokarmu

marika_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2010
Postów
57
czy odciągnięty pokarm można od razu podawac dziecku, czy trzeba go podgrzac?
czy pokarm można podgrzewac normalnie w garnku, czy koniecznie w podgrzewaczu?
 
reklama
Od razu odciagniety pokarm jest wystarczajaco cieply, ja podaje bez ekstra podgrzewania.
Taki co stoi jakis czas podgrzewam albo w garnku albo w cieplej kapieli, bo nie mam podgrzewacza/
 
Lepiej w ciepłej kąpieli,niż bezpośrednio w garnku,żeby nie tracic cennych składników - czyli buteleczka do garnka z wodą:).A bezpośrednio odciągnięty,nawet jak juz troszke ostygł,to nie szkodzi.No,chyba,że Twoje maleństwo woli cieplejszy,wtedy lekko podgrzej.
 
dziekuje Wam bardzo,
zatem chyba zrezygnuje z zakupu podgrzewacza, skoro nie jest niezbędny ;)
 
Ja odciagniete mleko podgrzewalam zawsze w podgrzewaczu jak dla mnie to rzecz niezbedna;-)bo jak po trzech miesiacach przeszlam na karmienie mlekiem modyfikowanym to zawsze mialam wode ju gotowa w podgrzewaczu potem tylko sypalam odpowiednia ilosc miarek i gotowe:tak:ale kazdy ma swoj sposob...
 
Mi położna mówiła, że odciągnięty pokarm może być w temperaturze pokojowej do 12 godzin i podawając nie trzeba go grzać
ja taki dawałam i nic małemu nie było :-)

a taki z lodówki to podgrzewałam w garnku w kąpieli wodnej na wyczucie i też było dobrze

w szpitalu zauważyłam że podają dość ciepłe mleko więc nie wiem czy się tam Misiek na takie nie nauczy
 
W niektórych szpitalach podają dzieciaczkom mleko w temp. pokojowej,z tych jednorazowych gotowych porcji w słoiczkach.Nie podgrzewają.Mi się wydaje,że dziecko będzie dobrze tolerowało i podgrzane i chłodne mleko,byleby zawsze dawac takie samo,nie raz podgrzane, a raz nie.
 
czyli odciahgniete mleko moge zostawic w pokoju i nawet poo paru godzinach podac?

a jak jest z ilosciami?
 
reklama
Do góry