reklama

podawanie odciągniętego pokarmu

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez marika_, 15 Luty 2011.

1. marika_

marika_ Aktywna w BB

czy odciągnięty pokarm można od razu podawac dziecku, czy trzeba go podgrzac?
    czy pokarm można podgrzewac normalnie w garnku, czy koniecznie w podgrzewaczu?

2. livastrid

livastrid 2010 & 2012

Od razu odciagniety pokarm jest wystarczajaco cieply, ja podaje bez ekstra podgrzewania.
    Taki co stoi jakis czas podgrzewam albo w garnku albo w cieplej kapieli, bo nie mam podgrzewacza/

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Lepiej w ciepłej kąpieli,niż bezpośrednio w garnku,żeby nie tracic cennych składników - czyli buteleczka do garnka z wodą:).A bezpośrednio odciągnięty,nawet jak juz troszke ostygł,to nie szkodzi.No,chyba,że Twoje maleństwo woli cieplejszy,wtedy lekko podgrzej.

5. marika_

marika_ Aktywna w BB

dziekuje Wam bardzo,
    zatem chyba zrezygnuje z zakupu podgrzewacza, skoro nie jest niezbędny ;)

6. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

później się przydaje do podgrzewania słoiczków z jedzonkiem:))) mi bardzo się przydał

7. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

Ja odciagniete mleko podgrzewalam zawsze w podgrzewaczu jak dla mnie to rzecz niezbedna;-)bo jak po trzech miesiacach przeszlam na karmienie mlekiem modyfikowanym to zawsze mialam wode ju gotowa w podgrzewaczu potem tylko sypalam odpowiednia ilosc miarek i gotowe:tak:ale kazdy ma swoj sposob...

8. claudia4you

claudia4you Gość

Mi położna mówiła, że odciągnięty pokarm może być w temperaturze pokojowej do 12 godzin i podawając nie trzeba go grzać
    ja taki dawałam i nic małemu nie było :-)

a taki z lodówki to podgrzewałam w garnku w kąpieli wodnej na wyczucie i też było dobrze

w szpitalu zauważyłam że podają dość ciepłe mleko więc nie wiem czy się tam Misiek na takie nie nauczy

9. happybeti

happybeti show must go on...

W niektórych szpitalach podają dzieciaczkom mleko w temp. pokojowej,z tych jednorazowych gotowych porcji w słoiczkach.Nie podgrzewają.Mi się wydaje,że dziecko będzie dobrze tolerowało i podgrzane i chłodne mleko,byleby zawsze dawac takie samo,nie raz podgrzane, a raz nie.

10. reklama
  11. marika_

marika_ Aktywna w BB

czyli odciahgniete mleko moge zostawic w pokoju i nawet poo paru godzinach podac?

a jak jest z ilosciami?

12. livastrid

livastrid 2010 & 2012

mozesz podac po paru godzinach marika

Poleć forum