reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podcięcie wędzidełka u rocznego dziecka

ilmenau

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2018
Postów
3 118
Mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z podcinania wędzidełka u starszego dziecka?
Córka ma 13 miesięcy i ma zalecenie od neurologopedy do podcięcia wędzidełka. Jesteśmy umowieni na zabieg w piatek, ale juz sie stresuje tym. Podzielcie się prosze jak to wyglądało u was? Jak zachęcić tak duże dziecko do otwarcia buzi? Czy to jest bolesne dla starszych dzieci?
Uprzedzając wszelkie pytania - nie było i nie ma problemów z kp, córka dobrze przybierała na wadze (70 centyl), wcześniej pediatra nic nie wspominała dopiero przy wizycie w lutym zwróciła na to uwagę ale już byliśmy umówieni na zabieg, ktory przez restrykcje zwiazane z koronawirusem został przełożony.
 
reklama
Rozwiązanie
Córka koleżanki miała podcięte wędzidełko językowe w wieku niemowlęcym. Poszło szybciutko. Nie wiem czy po skończeniu roku to by było takie proste... Trudno mi ocenić.
Moja siostra miała podcinane wargowe w wieku dorosłym, bo jako dziecko sobie nie pozwoliła. Dostała normalnie znieczulenie a jak puściło to oczywiście trochę bolało, ale bez tragedii.
Ja niestety nie pomogę ale mam pytanie - jak wpadliście na to że coś nie tak jest z wędzidełkiem? Jakieś objawy miała córeczka? Dlaczego znaleźliście się u neurologopedy?
Pytam tak poprostu, z ciekawości jak nie jest to problem dla Ciebie to proszę napisz coś więcej.
 
Ja miałam podcięte (warga górna) ale byłam wtedy w wieku przedszkolnym (ile miałam lat tego nie wiem) I z tego co pamiętam darłam gębę konkretnie. Samego bólu nie pamiętam, ale skoro darłam ryj to znaczy, że bolało i wydaje mi się, że rodzice musieli mnie trzymać. Tylko pamiętaj, że to inne czasy były jak i metody ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam podcinane jako dorosła i ból był żaden. Nawet tego nie poczułam. A jak zmusić takiego brzdąca do otwarcie buzi? Nie mam niestety pojęcia, ale myślę, że lekarze mają na to jakiś sposób.
 
Pewnie mają, ale ja już teraz przeżywam i stresuje się tą wizytą. No i boję się, że będzie ją boleć. Moja siostra miała podcinane w wieku 12 lat i twierdzi, że ból był straszny...
Po wizycie opiszę jak było, może przyda się w przyszłości dla innej mamy 😉
 
Córka koleżanki miała podcięte wędzidełko językowe w wieku niemowlęcym. Poszło szybciutko. Nie wiem czy po skończeniu roku to by było takie proste... Trudno mi ocenić.
Moja siostra miała podcinane wargowe w wieku dorosłym, bo jako dziecko sobie nie pozwoliła. Dostała normalnie znieczulenie a jak puściło to oczywiście trochę bolało, ale bez tragedii.
 
Rozwiązanie
Pewnie mają, ale ja już teraz przeżywam i stresuje się tą wizytą. No i boję się, że będzie ją boleć. Moja siostra miała podcinane w wieku 12 lat i twierdzi, że ból był straszny...
Po wizycie opiszę jak było, może przyda się w przyszłości dla innej mamy 😉
Proszę o informacje jak poszedł zabieg. Corka ma 15 miesięcy i czeka nas zabueg
 
reklama
Proszę o informacje jak poszedł zabieg. Corka ma 15 miesięcy i czeka nas zabueg
moja coreczka tez ma 15 miesięcy ale właśnie na wizycie u neurologopedy pani nam powiedziała, ze jeśli córka nie da sobie masować buźki to nie ma sensu podcinać. Póki co problemem było samo zbadanie wiec na razie temat przesuwamy duuuzo do przodu. Ale jeśli uda Wam się podciąć to napisz proszę jak poszło:)
 
reklama
Do góry