reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży a spirala..

reklama
Dlatego warto dołożyć do hormonalnej.
Myślę że tak zrobię teraz. Lekarz mój stwierdził, że założymy zwykłą bo ja niezbyt dobrze tolerwowalam tabletki antykoncepcyjne. A skoro jest spirala to nie ma sensu dokładać do tego hormonów bo sama spirala wystarczająco zabezpiecza (jego słowa). W poniedziałek ide do kontroli po całej sprawie z cp i zobaczymy jak teraz będzie cwaniak gadał. Bardzo go lubię, dobry lekarz, ale tutaj niestety sie pomylił.
 
Ja będę w niedługim czasie zakładać bezhormonalna. Mam obawy , ale wyboru nie mam . Hormonalna odpada. Jakoś w 100% nie jestem przekonana.
 
Ja będę w niedługim czasie zakładać bezhormonalna. Mam obawy , ale wyboru nie mam . Hormonalna odpada. Jakoś w 100% nie jestem przekonana.
Dlaczego hormonalna odpada?
Ja mam miedzianą od 4 lat i było ok. Zero skutków ubocznych. Trochę intensywniejsze krwawienie w 2 i 3 dniu okresu. Ale do przeżycia. Chroniła dobrze, a nie oszczędzalismy się z mężem 😉 stosowałam tampony bo mój lekarz powiedzial ze mogę. Wkładką lezy idealnie. A jednak zaszłam w ciaze pozamaciczną. Teraz się boję... Ból, krwotok, zabieg... Nie chce przechodzic przez to znowu. Nie chce też mieć więcej dzieci. Dlatego myślę o Mirenie.
Nie rozumiem czemu w PL nie legalna jest sterylizacja, pod wiązanie jajowodów. Kobieta osiągając pewien wiek powinna moc się zdecydować na taki krok.
 
Nie rozumiem czemu w PL nie legalna jest sterylizacja, pod wiązanie jajowodów. Kobieta osiągając pewien wiek powinna moc się zdecydować na taki krok.

Bo w naszym kraju to nie Ty decydujesz o tym, kiedy chcesz mieć dzieci i ile, a przynajmniej do tego za wszelką cenę dążą. Też bym się z przyjemnością poddała sterylizacji, bo mimo miliona rozmów nie mogę męża przekonać do wazektomii...
 
Dlaczego hormonalna odpada?
Ja mam miedzianą od 4 lat i było ok. Zero skutków ubocznych. Trochę intensywniejsze krwawienie w 2 i 3 dniu okresu. Ale do przeżycia. Chroniła dobrze, a nie oszczędzalismy się z mężem 😉 stosowałam tampony bo mój lekarz powiedzial ze mogę. Wkładką lezy idealnie. A jednak zaszłam w ciaze pozamaciczną. Teraz się boję... Ból, krwotok, zabieg... Nie chce przechodzic przez to znowu. Nie chce też mieć więcej dzieci. Dlatego myślę o Mirenie.
Nie rozumiem czemu w PL nie legalna jest sterylizacja, pod wiązanie jajowodów. Kobieta osiągając pewien wiek powinna moc się zdecydować na taki krok.
Odpada ze względu na leki neurologiczne . I ta chemia . Do konca życia brać hormony? Moja szwagierka bierze od 20 lat i ja podziwiam . Obawiam sie tez zakrzepicy po hormonach. Mama kiedyś miała bezhormonalna i było Ok. Zastanawiałam sie chociaż nad jednoskładnikowym , ale nie wiem. Musze rozmawiać z Panią ginekolog .
 
Bo w naszym kraju to nie Ty decydujesz o tym, kiedy chcesz mieć dzieci i ile, a przynajmniej do tego za wszelką cenę dążą. Też bym się z przyjemnością poddała sterylizacji, bo mimo miliona rozmów nie mogę męża przekonać do wazektomii...
Ja nawet nie startuje z tym tematem . Tez znam efekt. Mam dwie córeczki i jak pomyśle jakie bedą mieć dylematy to mi ich szkoda ( początek okresu , pewnie i dolegliwości , ciąże , zabezpieczenia) to szkoda mi ich 😕
 
Witam Panie! Dodam że od lipca 2018 mam założoną wkładkę domaciczną kyleena. W tamtym miesiącu (w kwietniu) miałam dziwną kótką miesiączkę która trwała zaledwie 1.5dnia od 18jwietnia.. Zrobiłam test,wyszedl negatywny. Od tamtego momentu odczuwam ból piersi, widzę że są znacznie powiększone, tak bolały mnie do dzisiaj. Dzisiaj dwa dni przed spodziewana miesiączka dostałam z rana takie bardziej bordowo-brązowe krwawienie a w połowie dnia zaczęły mnie męczyć mdłości i zawroty głowy. Wizytę u lekarza mam 18 maja. Zastanawiam się czy przed tą wizyta jedbka wykonać ten test. Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Niech zmienią lekarza. Mam doświadczenie swoje i wieloletnie mojej rodzicielki i jej koleżanek. Nigdy nie poznałam takiej, która zaszła w ciążę z miedzianą spiralą.
Wszystko zależy od lekarza i od regularnych kontroli. Trafiłam na takiego co mi powiedział, że u mnie spirali nie założy, bo nie będzie się trzymała. Cóż ciążę prowadził rewelacyjnie, w kwestii wkładki okazał się zupełnym ignorantem. Poszłam do finki, która zakładała wkładkę mojej matce, jej koleżanką i robiła to od wielu dekad. Jak widać i u mnie założyła, choć z dojściem miała nielada problem, bo mam bardzo wysoko szyjkę. I bawią mnie zdjęcia niemowlaka trzymającego wkładkę w ręce latające po necie.
Zajść w ciążę z wkładką to jak trafić szóstkę w to

Ja jestem w 13 Tc ciąży która się rozwinęła pod prawidłowo umieszczona spiralka... Tu fragment ulotki mojej spiralki :
Multiload-Cu 375 - ciąża
Ciąża wewnątrzmaciczna: jeżeli w czasie stosowania wkładki wystąpi ciąża wewnątrzmaciczna należy postępować ściśle z poniższymi wskazówkami: do 12 tyg. ciąży wkładkę należy usunąć, jeżeli nitki są widoczne; powyżej 12 tyg. lub jeżeli nitki nie są widoczne, należy rozważyć ryzyko związane z utrzymaniem ciąży i zaproponować jedną z możliwości, mając jednak na uwadze, że ryzyko powikłań związane z przerwaniem ciąży wzrasta z wiekiem ciąży. Jeżeli kobieta z założoną wkładką zdecyduje się utrzymać ciążę, należy zadbać o opiekę prenatalną. Nieliczne doniesienia wskazują na wzrost przypadków septycznego poronienia u kobiet, które z wkładką antykoncepcyjną zaszły w ciążę. Septyczne poronienie niekiedy może być powikłane posocznicą, a niezwykle rzadko zejściem śmiertelnym. Jeżeli kobieta z wkładką decyduje się na utrzymanie ciąży należy ją stale obserwować i poinformować o konieczności natychmiastowego zawiadamiania lekarza o wszystkich objawach, takich jak: zespoły grypo-podobne, podwyższona temperatura ciała, skurcze i bóle podbrzusza, dyspareunia, krwawienia lub wydzielina z pochwy. Wkładka pozostawiona przez okres ciąży zostaje wydalona razem z łożyskiem i błonami w trakcie porodu. W przypadku wątpliwości należy ustalić lokalizację wkładki przy pomocy badania RTG lub USG. Jak dotąd nie wykazano ujemnego wpływu wkładki na przebieg porodu.
Czy usunęłaś spiralę?
 
reklama
Do góry