reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży a spirala..

Werani

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2020
Postów
141
Hej :)
Zacznę od tego,że od 3 lat mam spiralę niehormonalną. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 29.02.2020,okres był normalny,wszystko było w porządku. Cykl mam okolo 28/30 dniowy. 21 i 22 marca kochałam się z moim partnerem,te dwa razy skończył we mnie. Okresu spodziewałam się 28/29 marca. Do teraz go nie dostałam. Testy wyszły negatywne,ale podejrzewam,ze jesli jestem w ciązy to jest za wcześnie na to,zeby wyszedł on pozytywny. Mam objawy takie jak: podwyższona temperatura około 37/37,5 stopnia, ból podbrzusza, codzienne bóle głowy. Czy jest sens zrobić jutro badanie krwi? Pokaże ono cokolwiek tak szybko?
To byłaby moja druga ciąża.
Jakby znalazła się tutaj mamusia,która również zaszła w ciąże mając spiralę,to proszę o opisanie jak to u niej wyglądało :)
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
 
reklama
Kilka tu miało ciąże ze spirala, ale skoro 21 był sex a 28 powinien być okres ,to marne szanse że była wtedy owulacja ,
 
Teraz jest przesilenie, więc może się nieco poprzestawić (do tego zmiana czasu i nerwowa atmosfera). Moim zdaniem szansa na ciążę jest niewielka. Jak nie musisz wychodzić, to lepiej siedź w domu. Jeszcze coś ze sobą przytargasz.
 
Nie wiem jak to jest jak się ma spiralę, wiem tylko że jak się bierze tabletki to nie ma owulacji, uważam jak wyżej ,że ciąży nie ma ,testy wychodzą negatywne ,nie pchaj się na krew ,nie ma co ryzykować, zrób test za 2/3 dni
 
Miedziana nie blokuje owulacji. Ciąża zawsze jest możliwa, ale to nie jest w tym przypadku bardzo prawdopodobne, bo jednak skuteczność te wkładki mają dużą, a stosunek pewnie był już po owulacji. Na krew bym nie szła. Zrób test za pare dni. Co do objawów to tak wcześnie nie ma co się nakręcać.
 
Poszukaj tu na forum wątków - niestety, dziewczyn, które zachodzą w ciążę mimo spirali miedzianej, jest bardzo dużo :( Sama mam 3 takie koleżanki :(
 
Siedem lat nosiłam spiralę i przy prawidłowym założeniu i kontrolach co pół roku nie ma mowy o ciąży. Przynajmniej mi się to nie zdarzyło i znam parę osób, które nosiły miedziane wkładki i również ciąża ich nie dotyczyła. Mogę Ci tylko powiedzieć, że na spiralce miałam bardzo rozjechane cykle i mega obfite miesiączki. Organizm to nie zegarek, zawsze może się coś w cyklu przesunąć.
I na koniec jeśli podejrzewasz owulację w terminie o którym pisałaś, to testy powinne wychodzić już pozytywne. Nie świruj tylko wrzuć na luz, a okres sam przyjdzie.
 
reklama
Witam Panie! Dodam że od lipca 2018 mam założoną wkładkę domaciczną kyleena. W tamtym miesiącu (w kwietniu) miałam dziwną kótką miesiączkę która trwała zaledwie 1.5dnia od 18jwietnia.. Zrobiłam test,wyszedl negatywny. Od tamtego momentu odczuwam ból piersi, widzę że są znacznie powiększone, tak bolały mnie do dzisiaj. Dzisiaj dwa dni przed spodziewana miesiączka dostałam z rana takie bardziej bordowo-brązowe krwawienie a w połowie dnia zaczęły mnie męczyć mdłości i zawroty głowy. Wizytę u lekarza mam 18 maja. Zastanawiam się czy przed tą wizyta jedbka wykonać ten test. Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry