reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
15 Październik 2019
Postów
9
Witam Lekarz podejrzewa u mnie ciążę pozamaciczną Zlecił badanie bthcg Pierwszy wynik to 274,5 drugi po 72 godzinach 620,1 Niestety nie widzi pęcherzyka i dał skierowanie do szpitala z diagnozą ciąży pozamacicznej Nie krwawie nie mam plamień czuje się dobrze Zastanawia mnie tylko czy nie za wcześnie taka diagnoza Czytałam ze pecherzyk widoczny jest dopiero przy bthcg powyżej tysiąca Nastraszyla mnie pęknięciem jajowodu mimo że nie stwierdziła nic niepokojącego Dziewczyny czy któraś z was tak miała i na szczęście okazało się że wszystko w porządku Oszaleje zaraz z tych nerw
 
reklama
Rozwiązanie
Jestem już w szpitalu Rano ból brzucha i lekkie brązowe plamienie W usg nie widać nic ani prawidłowej ciąży ani pozamacicznej Pobrali krew zabronili jeść i pić do czasu wyniku Tak bym chciała żeby moja kruszynka się pokazała tam gdzie trzeba Martwi mnie tak niski przyrost bety ale poczytałam że i to jeszcze nie przesądza sprawy
Trzymam mocno kciuki, dawaj koniecznie znać jak będziesz już coś wiedzieć! [emoji3590]
reklama
U mnie też było podejrzenie pozamacicznej, sporo płynu w zatoce douglasa, skierowanie do szpitala - kilka dni w szpitalu, co dwa dni USG i Beta HCG, która nie rosła prawidłowo, więc było jeszcze większe podejrzenie ciąży ektopowej, bo w macicy dalej pusto, a od OM minęło już dobre 6 tygodni. Po czterech dniach pobytu beta zaczęła prawidłowo rosnąć i w macicy pojawił się maleńki pęcherzyk z echem zarodka. Dopóki nie będą pewni nie mogą Ci podać żadnych leków, więc o usunięcie prawidłowej ciąży się nie martw. Wyszło na to, że ciąża była po prostu młodsza, a beta się jeszcze dobrze nie rozkręciła i dlatego tak słabo rosła. Dostałam duphaston, zalecenie żeby dużo leżeć i dzisiaj leci nam 11 tydzień, ale ile się nastresowałam przez ten czas, bo nastraszyli tym pęknięciem jajowodu, krwotokiem do otrzewnej, wszystkie badania na cito żeby był komplet na blok operacyjny i to najgorsze czekanie... Ale wszystko jest dobrze i trzymam kciuki żeby u Ciebie też było! [emoji3590]
 
Odebrałam wyniki bety Niestety z 620 urosła w ciągu 48 godzin tylko do 855,2 Więc pewnie pozamaciczna Jutro po pracy pójdę jeszcze do innego lekarza i pewnie szpital
Przykro mi:( Niestety przyrost bety wskazuje na źle rozwijającą się ciążę:/
Ale taka sytuacja, że beta rośnie, ale za mało nie zawsze oznacza ciążę pozamaciczną. Moja koleżanka też tak miała - beta rosła, ale stanowczo za mało, na USG najpierw nie było nic widać, lekarze podejrzewali ciążę pozamaciczną też, kazali jej robić co chwila betę, nie wysłali jej od razu do szpitala. Ostatecznie okazało się, że nie była to ciąża pozamaciczna, pęcherzyk był tam gdzie trzeba, no ale ciąża się za słabo rozwijała. Miała już skierowanie do szpitala na wywołanie poronienia, ale ostatecznie dzień przed zgłoszeniem się do szpitala krwawienie samo się zaczęło. Kiepska sytuacja, ale mimo wszystko było to lepsze niż ciąża pozamaciczna.
 
Odebrałam wyniki bety Niestety z 620 urosła w ciągu 48 godzin tylko do 855,2 Więc pewnie pozamaciczna Jutro po pracy pójdę jeszcze do innego lekarza i pewnie szpital
Mi z 510 urosła w 48h do 814, a po kolejnych 48h do 1030, więc też poniżej normy. Lekarz skomentował tylko, że taki przyrost to prawie nic. Ale idź do lekarza koniecznie. Jak Cię skierują do szpitala to będziesz spokojniejsza, bo będziesz pod stałą opieką. Tak dla pocieszenia tylko Ci powiem, że ciąże ektopowe to tylko 1%, więc może będzie wszystko w porządku!
 
Przykro mi:( Niestety przyrost bety wskazuje na źle rozwijającą się ciążę:/
Ale taka sytuacja, że beta rośnie, ale za mało nie zawsze oznacza ciążę pozamaciczną. Moja koleżanka też tak miała - beta rosła, ale stanowczo za mało, na USG najpierw nie było nic widać, lekarze podejrzewali ciążę pozamaciczną też, kazali jej robić co chwila betę, nie wysłali jej od razu do szpitala. Ostatecznie okazało się, że nie była to ciąża pozamaciczna, pęcherzyk był tam gdzie trzeba, no ale ciąża się za słabo rozwijała. Miała już skierowanie do szpitala na wywołanie poronienia, ale ostatecznie dzień przed zgłoszeniem się do szpitala krwawienie samo się zaczęło. Kiepska sytuacja, ale mimo wszystko było to lepsze niż ciąża pozamaciczna.
Nie zawsze oznacza źle rozwijającą się ciążę. Beta może dopiero się rozkręcać.
 
Jestem już w szpitalu Rano ból brzucha i lekkie brązowe plamienie W usg nie widać nic ani prawidłowej ciąży ani pozamacicznej Pobrali krew zabronili jeść i pić do czasu wyniku Tak bym chciała żeby moja kruszynka się pokazała tam gdzie trzeba Martwi mnie tak niski przyrost bety ale poczytałam że i to jeszcze nie przesądza sprawy
 
reklama
Jestem już w szpitalu Rano ból brzucha i lekkie brązowe plamienie W usg nie widać nic ani prawidłowej ciąży ani pozamacicznej Pobrali krew zabronili jeść i pić do czasu wyniku Tak bym chciała żeby moja kruszynka się pokazała tam gdzie trzeba Martwi mnie tak niski przyrost bety ale poczytałam że i to jeszcze nie przesądza sprawy
Trzymam mocno kciuki, dawaj koniecznie znać jak będziesz już coś wiedzieć! [emoji3590]
 
Rozwiązanie
Do góry