reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
15 Październik 2019
Postów
9
Witam Lekarz podejrzewa u mnie ciążę pozamaciczną Zlecił badanie bthcg Pierwszy wynik to 274,5 drugi po 72 godzinach 620,1 Niestety nie widzi pęcherzyka i dał skierowanie do szpitala z diagnozą ciąży pozamacicznej Nie krwawie nie mam plamień czuje się dobrze Zastanawia mnie tylko czy nie za wcześnie taka diagnoza Czytałam ze pecherzyk widoczny jest dopiero przy bthcg powyżej tysiąca Nastraszyla mnie pęknięciem jajowodu mimo że nie stwierdziła nic niepokojącego Dziewczyny czy któraś z was tak miała i na szczęście okazało się że wszystko w porządku Oszaleje zaraz z tych nerw
 
reklama
Rozwiązanie
Jestem już w szpitalu Rano ból brzucha i lekkie brązowe plamienie W usg nie widać nic ani prawidłowej ciąży ani pozamacicznej Pobrali krew zabronili jeść i pić do czasu wyniku Tak bym chciała żeby moja kruszynka się pokazała tam gdzie trzeba Martwi mnie tak niski przyrost bety ale poczytałam że i to jeszcze nie przesądza sprawy
Trzymam mocno kciuki, dawaj koniecznie znać jak będziesz już coś wiedzieć! [emoji3590]
Ja nie wiem co z tymi lekarzami ! No przecie przy takiej becie może nie być widać jeszcze pęcherzyka ,za kilka dni może już coś będzie widać ,do szpitala możesz się przejść jak najbardziej ,zrobią swoje badania i USG ,nikt bez tego nic nie zrobi więc spokojnie ,albo do innego gina jak beta ładnie urośnie ,póki co nie stresuj się bo nie ma powodu
 
I tak u mnie też tak było na pierwszej wizycie moja gin nawet nie robiła mi USG bo stwierdziła że jeszcze nic nie zobaczymy ,przepisała tylko leki na podtrzymanie bo wcześniej poronilam
 
Jutro zrobię ponownie badanie bthcg a w czwartek do innego lekarza Wychodzi na to że ciąża jest dużo młodsza niż wynika to z OM ale pani doktor nie chciała mnie słuchać że od kilku miesięcy rozregulował mi się cykl i jeden trwa 22 dni a następny 34 Nie stwierdziła powiększonych jajowodów ani płynu w zatoce douglasa Jajniki też w porządku a jednak uparcie twierdzi że ciąża pozamaciczna Boję się że jak trafię do szpitala też nikt nie będzie mnie słuchał tylko podadzą leki i będzie po wszystkim
 
Witam Lekarz podejrzewa u mnie ciążę pozamaciczną Zlecił badanie bthcg Pierwszy wynik to 274,5 drugi po 72 godzinach 620,1 Niestety nie widzi pęcherzyka i dał skierowanie do szpitala z diagnozą ciąży pozamacicznej Nie krwawie nie mam plamień czuje się dobrze Zastanawia mnie tylko czy nie za wcześnie taka diagnoza Czytałam ze pecherzyk widoczny jest dopiero przy bthcg powyżej tysiąca Nastraszyla mnie pęknięciem jajowodu mimo że nie stwierdziła nic niepokojącego Dziewczyny czy któraś z was tak miała i na szczęście okazało się że wszystko w porządku Oszaleje zaraz z tych nerw
Przy takiej becie nic nie widac. Poczekaj 7-10dni i wtedy idz na usg.
 
Zrób tak jak mówisz ,powtórz betę i do innego gin ale może wstrzymaj się z tą wizyta kilka dni , choć może trafisz na lekarza który cię uspokoi bo wiem co to strach o ciążę ,ja na szczęście trafialam na dobrych lekarzy ,poronilam dwa razy i za każdym razem w szpitalu dokładnie sprawdzali czy ciąża rzeczywiście obumarła ,na tabletki czy łyżeczkowanie musisz wyrazić zgodę więc sami nic na siłę nie zrobią ,ale po co ja to pisze , wszystko na pewno jest u ciebie w porządku ,postaraj się nie denerwować ,jeśli beta będzie prawidłowo rosnąć to znaczy że ciąża się rozwija
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy Strach i nerwy sięgają zenitu Głęboko wierzę że wszystko skończy się dobrze ale cały czas mam w głowie słowa lekarki, że jak pęknie ciąża pozamaciczna to może być bardzo źle Jutro powtórzę z samego rana bthcg, wieczorem będzie wynik oby było dobrze
 
reklama
29 sierpnia ale jak już wspomniałam ostatnio cały cykl mi się poprzestawiał Raz trwał 22 dni a czasem 34 a raz nawet 39 dni Do tego we wrześniu byliśmy w górach, zmiana klimatu itd Sama byłam zdziwiona kiedy w 24dniu cyklu poczułam swoje jajniki jak przy owulacji
 
reklama
Do góry