reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
29 Sierpień 2020
Postów
9
Dziewczyny proszę o pomoc,
W kwietniu poroniłam bez łyżeczkowania w pierwszych tygodniach, po 40dniach dostałam bardzo skąpej, krótkiej brązowej miesiączki, następna tez taka była czyli 20lipca.
2 sierpnia kochaliśmy się w dni około płodne( po poronieniu nie miałam jeszcze regularnych) zrobiłam test ale negatywny.
17 sierpnia dostałam „miesiączki” jak dawnej czerwonej, wodnej, obfitej, z bólami trwająca 4dni.
Ale brązowawe plamienia jak na końcu miesiączki nie ustały aż do dziś czyli 28/08. Dodatkowo ostatnio doszły delikatne bóle podbrzusza. Zrobiłam test na wszelki wypadek i wyszedł pozytywny. Poprawiłam drugim i tez pozytywny. Pojechałam do pierwszej lepszej gine a ona mi mówi ze nic nie widzi a to już czas... i zaczęła mnie straszyć by nie była ciąża pozamaciczna w jajowodzie bo ciężko widzialna. Wysłała mnie na Beta jutro i w pon by zobaczyć czy rośnie...Dodatkowo wyszło ze mam krew RH- a ojciec RH+ 🤦🏻‍♀️
Co wy o tym sądzicie ?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuje za odp, jestem we Francji tu tak nie dnbqjq o zarodki przed 3miesiacem ale zgłoszę się jutro
Tu chodzi o Twoje życie. Ciąża pozamaciczna przede wszystkim zagraża Twojemu życiu. Bo jeśli dojdzie do pęknięcia jajowodu liczy się czas.

Dlatego też nigdy nie dam się namówić na prowadzenie ciąży za granicą. Jak tak czytam, to zaczynam doceniać polską ginekologie jeszcze bardziej.
Zrób hcg koniecznie i progesteron. Za 48 h znowu hcg przy pozamacicznej hcg słabo rośnie i progesteron też niski . Ale nie jest to reguła !!
Jeśli hcg będzie ponizej 1000 to normalne że nie widać nic w macicy jeśli będzie na wyższym poziomie A w macicy dalej będzie pusto można mówić o podejrzeniu ciąży pozamacicznej.
Zawsze możesz pojechać na dyżur i powiedzieć że masz podejrzenie cp i odrazu Cię przyjmą bo to stan zagrażający życiu i wtedy się Tobą znajmą i będą szukać tylko bądź przygotowana na to że to będzie prawdopodobnie dlugi pobyt w szpitalu.
 
reklama
Pozamaciczna może być nawet z wynikiem 10 to nie ma znaczenia musisz sprawdzić po 48h jeśli hcg będzie spadało to Mogło być wczesne poronienie, jeśli hcg urośnie to znaczy że ciąża jest . Sprawdź po 48h koniecznie
 
U mnie przy pozamacicznej, hcg skoczyło mocno, zaś z każdym kolejnym dniem spadało po kilka punktów. Jak miałam 1100 to na drugi dzień 1098, na trzeci 1095. Też plamiłam, tyle że bez żadnych bóli. Od razu pojechałam do szpitala i już mnie z niego nie wypuścili dopóki nie znaleźli zarodka. Pokazał się dopiero na 3. dzień pobytu w szpitalu. I z samego rana na 4 dzień trafiłam na stół.
 
U mnie przy pozamacicznej, hcg skoczyło mocno, zaś z każdym kolejnym dniem spadało po kilka punktów. Jak miałam 1100 to na drugi dzień 1098, na trzeci 1095. Też plamiłam, tyle że bez żadnych bóli. Od razu pojechałam do szpitala i już mnie z niego nie wypuścili dopóki nie znaleźli zarodka. Pokazał się dopiero na 3. dzień pobytu w szpitalu. I z samego rana na 4 dzień trafiłam na stół.
No wlansie bo to nie ma reguły już pisałam ja sama to prechodzialam i wiem jak jest . Najlepiej w takim wypadku iść do szpitala .
 
reklama
Dziękuje za odp, jestem we Francji tu tak nie dnbqjq o zarodki przed 3miesiacem ale zgłoszę się jutro
Tu chodzi o Twoje życie. Ciąża pozamaciczna przede wszystkim zagraża Twojemu życiu. Bo jeśli dojdzie do pęknięcia jajowodu liczy się czas.

Dlatego też nigdy nie dam się namówić na prowadzenie ciąży za granicą. Jak tak czytam, to zaczynam doceniać polską ginekologie jeszcze bardziej.
 
Rozwiązanie
Do góry