reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciązy pozamacicznej :(

Monia8173

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2015
Postów
104
Witajcie, dziewczyny proszę pocieszcie mnie. Wczoraj byłam u swojej gin po 5 testach pozytywnych. Powiedziała podczas badania że macica powiększona, trochę twardawa tak więc chyba jestem w ciąży. Jednak po chwili zaczęła naciskać w okolicy prawego jajnika i pytała czy to boli. Nie bolało, a pytanie powtórzyła kilkakrotnie. Zrobiła usg i powiedziała że w macicy chyba coś widzi ale raczej chce zobaczyć niż widzi, za to w jajowodzie jest "coś" i raczej skłaniałaby się w kierunku ciąży pozamacicznej. Kazała zrobić betę i po 2 dniach powtórzyć. Dziś odebrałam pierwszy wynik 1165 ( Norma 3-7 tc 217-7138) Tak bardzo się martwię że już mnie boli każdy centymetr ciała :(
 
reklama
Powtórz betę po 48 godzinach i może niech inny gin robi Ci usg (oczywiście nie mów mu o tym co tamta mówiła). Co dwie opinie to pewniejsza diagnoza. Myślę, że od naciskania na brzuch nie stwierdza się czy ciąża jest w jajowodzie...
A który to byłby tydzień ciąży licząc od om?
 
Nie mogę liczyć od OM mam tak nieregularne cykle( do 73 dni) wg mnie moglam zajść w ciążę 24 czerwca, z bety wynika że to 5 tc czyli zgadzałoby się z tym co myslałam. Ona coś czuje i widzi w jajowodzie. Nigdy nawet nie słyszałam żeby tam sie coś tworzyło
 
Jajnik może być powiększony i bolesny na początku przez ciałko żółte, poczekaj spokojnie do drugiej bety.
 
Spokojnie. U mnie w 5 tygodniu tez nie bylo widac pecherzyka w macicy i tez lekarz mowil, ze no jeszcze trzeba poczekać, w najgorszym wypadku może być ciaza pozamaciczna. Na szczęście te jego proroctwa sie nie sprawdzily. Po tygodniu byl juz pęcherzyk, ale nie bylo zarodka, siec straszyl mnie pustym jajem!!!! Znowu tydzień czekania, pojawił sie zarodek, ale uwaga!!! Serca nie bylo, wiec kolejny tydzień w panice. Teraz jestem w 9 tyg, jest dzidzia, jest serce i powoli mija ten stres, który lekarz mi zafundowal!
 
reklama
Nadia Cieszę się że Ci się udało :) Mnie bardzo martwi to co jest w jajowodzie. Tam widziała jakiś pęcherzyk, w macicy nie była pewna czy coś jest. Jutro powtarzam bete, oby się podwoiła. To powinien być dobry znak
 
Do góry