reklama

podejrzenie niedroznosci przewodu pokarmowego

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez zatroskana mama, 7 Październik 2009.

1. zatroskana mama

zatroskana mama Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie! Na usg w 33 tygodniu ciazy pani ginekolog nie spodobaly sie jelita, za kilka dni powtorzyla badanie na lepszym sprzecie i stwierdzila, ze jelitka mojego dzieciatka sa rozdete. Poradzila udac do do pani doktor do Gdanska. Tak tez z mezem od razu zrobilismy. Pani doktor stwierdzila, ze widzi psozerzenie jelita grubego i ze trzeba obserwowac. Powiedziala o kilku opcjach, na jakie mamy byc przygotowani: zabieg, operacja a moze tylko lewatywa. W adnotacjach napisala o obserwacji w kierunku niedroznosci smolkowej, mechanicznej, ew. badania na mukowiscydoze (!). Bardzo sie przestraszylam i wlasciwie do dzisiaj (a jestem prawie w 36 tyg.) bardzo sie martwie. Wedlug niej nie ma sensu szukac szpitala w Gdansku, tylko rodzic u siebie (60 km od Gdanska), bo szpitale sa gotowe na takie operacje, a jak bedzie cos gorszego, to zawsze mozna dziecko przewiezc. W moim miescie slyszalam inne opinie. Nie wiem, co robic, na co sie nastawiac. Moze ktoras z Was spotkala sie z takim problemem, moze sama czegos takiego doswiadczyla? Mam w glowie najgorsze scenariusze, choc staram sie myslec pozytywnie. Za kilka dni znow jade na konsultacje do Gdanska, moze cos sie wyjasni...
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie Forumowiczki,

2. demsik

demsik Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bardzo Ci współczuję.Mam nadzieję,że wszystko będzie w porządku;)Może skonsultujpodejrzenia Pani doktor z innym lekarzem.Zobaczysz co inny lekarz powie.A co do produ to takie maleństwo przewozić w razie czego tyle km od razu?Może nie głupie byłoby rodzenie tam,gdzie jest wyspecjalizowana kadra w tym kierunku?Musisz się kochana wypytać gdzie najlepeij.Wkońcu to dla Waszego dobra.Trzymaj się cieplutko

3. reklama
  4. zatroskana mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzieki za cieple slowa! W przyszlym tygodniu jade do pani doktor do Gdanska i sie wypytam co i jak.
    Mam nadzieje, ze moze przeczytaja to osoby, ktore mialy podobny problem lub sa z okolic Gdanska i beda mogly cos doradzic.

5. fela_76

fela_76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    oczywiście mam nadzieje, że z Twoim maleństwem jest wszystko ok, ale na wszelki wypadek ja wolałabym rodzic tam, gdzie odrazu mogą przeprowadzić zabieg. Bo po I- transport jest bezpieczniejszy w brzuchu mamy niz w inkubatorze, po II- po porodzie moze sie okazac, że nie ma miejsca w szpitalu w Gdansku i wywioza dziecko gdzies indziej a po III- Ty zostaniesz w tamtym szpitalu i będziecie rozdzieleni przez wiele kilomertów. Oczywiście decyzja nalezy do Was. Kiedy ja rodziłam 3 msc temu była mama, która urodziła dziecko z rozszczepem podniebienia i wada nerki. Dzieciatko zabrali do innego szpitala a ona musiala jeszcze zostac na oddziale, gdzie inne mamy miały swoje dzieci. Potem przeniesli ja na ginekologie żeby nie było jej przykro. Podrawiam i życze zdrówka dla malenstwa

6. zatroskana mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki wielkie za rady. Za 2 dni jadę na konsultacje do Gdańska i zobaczę, co pani doktor powie... Może da skierowanie do Gdańska. tak byłoby chyba najlepiej...

7. zatroskana mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Drogie Mamy Forumowiczki!
    Kilka dni temu wyszlam ze szpitala, szczesliwa, bo wszystko zakonczylo sie dobrze!:) :-) Bardziej wymeczona bylam ja niz moja kochana coreczka :-)
    Wiadomo, trzeba kichac na zimne, ale juz teraz wiem, zeby sie za szybko nie zamartwiac, bo nawet super USG moe sie mylic. Pamietajcie o tym Mamy, ktore uslysaly od lekarza, ze cos moze byc nie tak...

8. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    gratulacje i cieszę się że wszystko się dobrze skończyło :-)

9. Carioca77

Carioca77 BeBonka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to wspaniałe wieści, gratulacje!

10. reklama

Poleć forum