reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie nietolerancji laktozy, nowe mleko, zaparcia

Natalia198777

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Lipiec 2019
Postów
1 612
Słuchajcie otóż od 11dnia po urodzeniu z idealnego dziecka stał się bardzo opłakany , niespokojny , problemy ze snem, wodniste kupki, bóle brzucha, gazy itp... metodą eliminacji i podejrzenia nietolerancji laktozy odstswilismy cyca przeszliśmy na humane bez laktozy i zaczęło się poprawiać . Ale po 4 dniach przewnie ze względu na mm nie moze poradzić sobie z kupkami..... mam wrażenie jakby przez te wodne kupki, które wcześniej same z niego wylatywaly nie umiał się wypróżnić przez co znowu stał się nie spokojny i placzliwy...... co tu zrobić macie jakieś doświadczenia? Dobry sprawdzony lek itp?
 
reklama
Rozwiązanie
A czy w związku z tym dostaliście jakiś zalecenia??
Ale to Was na oddział położyli, by zrobić badania? Co mieliście wykonane?

Problemy brzuszkowe u takich maluchów zwykle wynikają z niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego i by było lepiej - potrzeba czasu. W międzyczasie można próbować wspomóc maluszka, ale informację o tym w jaki sposób powinnaś otrzymać od lekarza.
Ja jednak polecam konsultację z pediatrą. Ile mam i ile dzieci, tyle będzie opinii.
A testowanie w ciemno, to chyba nie najlepszy pomysł.

Ogólnie rzecz biorąc - przy mm dużo łatwiej o zaparcia. Na pewno powinnaś masować brzuszek, możesz podkurczać nóżki (dociskając je do brzucha). Nie wiem czy odstawienie od piersi, to był dobry pomysł.
 
Ja jednak polecam konsultację z pediatrą. Ile mam i ile dzieci, tyle będzie opinii.
A testowanie w ciemno, to chyba nie najlepszy pomysł.

Ogólnie rzecz biorąc - przy mm dużo łatwiej o zaparcia. Na pewno powinnaś masować brzuszek, możesz podkurczać nóżki (dociskając je do brzucha). Nie wiem czy odstawienie od piersi, to był dobry pomysł.
Byliśmy konsultowani z lekarzem dał skierowanie na odział dziecięcy wszystkie badania ok.... lekarze sami sugeruwali nietolerancje... lekarz rodzinny na podst.wywiadu też. Po piersi bylo jeszcze gorzej ...
 
A czy w związku z tym dostaliście jakiś zalecenia??
Ale to Was na oddział położyli, by zrobić badania? Co mieliście wykonane?

Problemy brzuszkowe u takich maluchów zwykle wynikają z niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego i by było lepiej - potrzeba czasu. W międzyczasie można próbować wspomóc maluszka, ale informację o tym w jaki sposób powinnaś otrzymać od lekarza.
 
Rozwiązanie
O ile wiem to obecnie na nietolerancję laktozy daje się dziecku krople a nie wyłącza kp 🙄 ludzie, średniowiecze w tym szpitalu. Polecam wizytę albo u CDL- czyli certyfikowanego doradcy laktacyjnego albo u gastrologa-alergologa dziecięcego.
 
Do góry