reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie PCOS a zajście w ciąże

Lenalila

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2019
Postów
2 519
Hej,
Jestem nowa wiec od razu przepraszam jeśli zakładam wątek w złym miejscu. Widziałam kilka wątków na ten temat ale w żadnym nie znalazłam dla siebie odpowiedzi.
Mam 21 lat, prawidłową wagę. Brałam tabletki anty Jeanine przez 3 lata, odstawiłam je w styczniu tego roku i od tamtej pory mam problem z miesiączkami.
Dostałam duphaston na 3 miesiące, w trakcie przyjmowania miałam okres wręcz książkowo natomiast teraz gdy go odstawiłam nie pojawił się już od 3 tygodni.
Wczoraj robiłam badania krwi i niestety lh i androstendion wyszły niepoprawnie, po zrobieniu usg(pecherzyki ułożone jak w PCOS)gin stwierdził ze prawdopodobnie to PCOS i zlecił jeszcze 3 miesiące przyjmowania duphastonu i starania o malucha, po tym czasie mam powtórzyć badania, i o ile nie uda mi się zajść, wdrożenie terapii. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Staramy się od momentu odstawienia tabletek i wiem ze to mały staż ale i tak się martwię. Gin powiedział ze ma wiele pacjentek z tym problemem i udaje się je doprowadzić do ciąży ale chciałabym usłyszeć wasze zdanie w tej kwestii.
Dziekuje [emoji173]️
 
reklama
Ja po odstawieniu tabletek ,też na początku miałam @w cały świat ,po paru miesiącach sam się unormował , popieram konsultację z innym ginem ,a jeśli 2 potwierdzi to samo to wtedy działać , koleżanka miała policystyczne jajniki ,lekarz zrobił jej stymulację owulacji i w pierwszym cyklu jej się udało
 
Też mam PCOS, jednak nigdy nie widziałam w tym przeciwwskazań do zajścia w ciążę... Po prostu, byłam nastawiona, że to nie jest problem :) Udało mi się zajść po niecałym roku starań, miesiączki też miałam strasznie nieregularne, moja ginekolog kazała mi je wyregulowac luteiną, do tego brałam przez 4 cykle clo... I za 4 razem się udało, gdy już w sumie mieliśmy odpuszczać na jakiś czas :)
 
Dzięki dziewczyny! Biorę w takim razie ten duphaston, przejdę się do drugiego lekarza i zobaczymy [emoji295]️ macie może jakiegoś sprawdzonego w tej kwestii ginekologa w Warszawie lub okolicach?
 
Ja miałam pcos. Zaszłam w ciążę za drugim razem i szczęśliwie donosiłam. Cykle bez leku miałam długie- 40-50 dni czasem i 60. PCOS miałam stwierdzone przez dwóch lekarzy w tym jeden to specjalista od leczenia niepłodności. I ten spwcjalista uważał, że nie mam szans naturalnie zajść w ciążę... Od pierwszego cyklu starań stymulacja owulacji, zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i zamiast upragnionej ciąży 6 centymetrowa torbiel krwotoczna. Po tej akcji zmieniłam lekarza bo ten "specjalista" przy tak dużej torbieli i ryzyku jej pęknięcie dalej chciał mnie stymulować! Dzięki Bogu do klejonego cyklu torbiel się wchłonęła a ja już nie dałam się faszerować hormonami. Co prawda kolejny cykl już był dłuższy bo owulacja była 23/24 dnia cyklu ale w ciążę zaszłam. Taka jest moja historia z PCOS. Powodzenia życzę!
 
Mam zdiagnozowane PCOS, byłam w podobnym wieku jak Ty, gdy się dowiedziałam (pamiętam przerażenie, bo zawsze byłam jednego pewna - chce zostać mamą).
Mam 3 dzieci, dwójka w pierwszym cyklu, córka w trzecim cyklu starań.
@ unormował mi się po ciążach, wcześniej brałam jakieś anty, nie pamiętam już nazwy, ale własnie w tamtym czasie polecane przy PCOS
uszy do góry
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Ja już mam dwójkę dzieci (11 I 6) A teraz od roku starania i nic do zeszłego miesiąca.... ciąża i poronienie w 7t teraz usg i okazuje się że mam PCOS i czekam na wizytę u lekarza
 
Do góry