reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ZD, zle wyniki II trymestru

Dołączył(a)
23 Listopad 2017
Postów
6
Czy ktoś miał podobny przypadek gdzie dzidziuś urodził się zdrowy ? I usg genetyczne wyniki idealne wszystko w pożądku. Na drugie szłam bardziej po to żeby upewnić się odnośnie płci maluszka A tutaj wyszedł fałd karkowy 6.9 gdzie normą jest do 6, niedomykalność zastawki trójdzielnej i torbiel splotu naczyniowego. Pani doktor twierdziła że to jeszcze nie wyrok ale może być różnie. Zlecila Amniopunkcje,zrobiłam jeszcze tydzień czekanie na wynik chyba oszaleje . Czy ktoś miał cis podobnego ?
 
reklama
Właśnie usg polowkowe jest po to zeby zbadac narzady dzidziusia pod wzgledem wad wrodzonych ale tez zeby potwierdzić jeszcze raz to co na usg genetycznym.
Czy plyn karkowy sie wsiaknal i czy dzidzius jak ma kosc nosowa to czy ma odpowiednie wymiary.
Musi byc chyba 5 mm bo jak jest 3 alb 2 to świadczy o jakiejs wadzie.

Bo tylko 60% dzieci w 1 trym z zespolem downa nie ma kosci nosowej dlatego jeszcze raz sie sprawdza.
Według lekarzy kazde jest wazne ale polowkowe najważniejsze.
Co mówił lekarz na to ?
Ile mm ma kosc nosowa?
 
Właśnie usg polowkowe jest po to zeby zbadac narzady dzidziusia pod wzgledem wad wrodzonych ale tez zeby potwierdzić jeszcze raz to co na usg genetycznym.
Czy plyn karkowy sie wsiaknal i czy dzidzius jak ma kosc nosowa to czy ma odpowiednie wymiary.
Musi byc chyba 5 mm bo jak jest 3 alb 2 to świadczy o jakiejs wadzie.

Bo tylko 60% dzieci w 1 trym z zespolem downa nie ma kosci nosowej dlatego jeszcze raz sie sprawdza.
Według lekarzy kazde jest wazne ale polowkowe najważniejsze.
Co mówił lekarz na to ?
Ile mm ma kosc nosowa?
 
Nosek w pożądku i w I i w II usg . Byłam po 5 dniach od połówkowego u swojej lekarki powiedziała że fałd karkowy jest troszkę mniejszy że po amnio bede wszystko wiedziec. Wychodząc z gabinetu jeszcze powiedziała że buzinke dzidziuś ma ładna. To czekanie jest straszne jeszcze parę dni ale teraz pod koniec zaczynam się strasznie denerwować :(
 
Nosek w pożądku i w I i w II usg . Byłam po 5 dniach od połówkowego u swojej lekarki powiedziała że fałd karkowy jest troszkę mniejszy że po amnio bede wszystko wiedziec. Wychodząc z gabinetu jeszcze powiedziała że buzinke dzidziuś ma ładna. To czekanie jest straszne jeszcze parę dni ale teraz pod koniec
Ja tam dostałam ogromne wsparcie a i byc może Ktos miał podobna sytuacje do Ciebie.Tez odchodZiłam od zmysłów czekając na wyniki amniopunkcji.
 
Nosek w pożądku i w I i w II usg . Byłam po 5 dniach od połówkowego u swojej lekarki powiedziała że fałd karkowy jest troszkę mniejszy że po amnio bede wszystko wiedziec. Wychodząc z gabinetu jeszcze powiedziała że buzinke dzidziuś ma ładna. To czekanie jest straszne jeszcze parę dni ale teraz pod koniec zaczynam się strasznie denerwować :(
Masz zdjecie 4d ?:-) tam ladnie widac :)
Spokojnie usg to tez tylko maszyna ona ma zakodowane swoje pomiary od ktorych czesto dzieci odbiegaja byc moze sie pomylila:)
 
Nosek w pożądku i w I i w II usg . Byłam po 5 dniach od połówkowego u swojej lekarki powiedziała że fałd karkowy jest troszkę mniejszy że po amnio bede wszystko wiedziec. Wychodząc z gabinetu jeszcze powiedziała że buzinke dzidziuś ma ładna. To czekanie jest straszne jeszcze parę dni ale teraz pod koniec zaczynam się strasznie denerwować :(
Zajrzyj na *spam* wątek przezierność karkowa .Ja tam dostałam dużo wsparcia
 
Nosek w pożądku i w I i w II usg . Byłam po 5 dniach od połówkowego u swojej lekarki powiedziała że fałd karkowy jest troszkę mniejszy że po amnio bede wszystko wiedziec. Wychodząc z gabinetu jeszcze powiedziała że buzinke dzidziuś ma ładna. To czekanie jest straszne jeszcze parę dni ale teraz pod koniec zaczynam się strasznie denerwować :(
Czasem jest tak, że gdy podczas badania usg dziecko odchyli się do tyłu, to fałd karkowy wychodzi większa, niż jest w rzeczywistości. Aktywność malucha podczas wykonywania badania nie jest bez znaczenia. Oby i w Waszym przypadku tak było. Życzę Ci, by wyniki amnio przyniosły Wam dobre informacje.
 
reklama
Do góry