reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzewam skazę białkową u mojego 8 tygodniowego synka..

...Margotka9022...

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
2 529
Zaczęło się od drobnej wysypki na twarzy. Ta przerodziła się w czerwone suche "placki" na policzkach. Do tego luźne kupki, ciągle ulewanie i kolki. Boje się o dalsze karmienie piersią ponieważ uwielbiam przetwory mleczne i pewnie będę musiała z tego wszystkiego zrezygnować.. Mamy maluszków ze skaza - jak sobie radzicie z tym radzicie?

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Od kilku dni za radą położnej odstawiłam wszelkie jogurty, mleko i ser żółty. Na razie poprawy nie ma.

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bo przy bmk w parze idą jaja itd.
Dodatkowo ukryte jest w wędlinach, ciastach i większości gotowych produktów. Trzeba czytać etykietki czy nie ma np serwatki w proszku
Chlebek często jest z mlekiem nie mówiąc o bulkach
 
No to teraz już jestem totalnie załamana... Jutro mam lekarza. Liczę po cichu ze to może jednak nie skaza...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jest tak źle. To całkiem zdrowa dieta. Najlepiej jeść proste potrawy sporządzone w domu.
Od ciastek tylko tyłek rośnie. A wędliny oprócz tego mleka często zawierają pół tablicy mendelejewa.
 
Aczkolwiek to niekoniecznie musi byc alergia akurat na mleko .
Przeszlam przez to samo - eliminacja nabialu, glutenu, czytanie etykiet ...A dopiero w momencie, gdy zaczelam rozszerzac diete dziecka, odkrylam "winowajce" brzydkiej skory mojej corki - marchewke .
Byc moze , jesli chcesz karmic piersia , zacznij jesc tak, jak wprowadza sie nowe pokarmy dziecku - zacznij od czegos prostego i obserwuj 3 dni. Jesli nic sie nie dzieje, dolacz kolejny produkt i obserwuj . Moze byc ciezko na poczatek, jesli np 3 dni masz zyc na samych gotowanych ziemniakach czy ryzu ;) (3 dni takiej "diety" Twojemu dziecku nie zaszkodza, ono i tak "wezmie sobie" z organizmu to, co potrzebuje ;) ) , ale jaka ulga, gdy wiesz, co szkodzi.
Nawiasem mowiac, wcale to nie musi byc alergia pokarmowa - rownie dobrze moze byc chemia, siersc, kurz...
Niestety, tu mozliwosci sa nieograniczone :/
 
Koleżanka ma rację. U nas nawet produkty zawierające nabiał i jaja uczulały. Czyli odpadają naleśniki, makaron jajeczny itp. Spróbuj dietę i zobaczysz czy będzie poprawa. Jeśli po tygodniu dwóch nie, to raczej nie to.
Ja na diecie eliminacyjnej byłam trzy tygodnie i musiałam przejść na mm bo schudłam do 47 kg a mała przestała przybierać. Karmiłam 3,5 miesiaca.
Polecam wizytę u alergologa dziecięcego, nam bardzo pomógł dobrać mleko, bo dodatkowo córeczka nie toleruje laktozy
 
No właśnie ja juz ważę 49 kg wiec boje się ze przy diecie dodatkowo popadne w anemię i schudnę jeszcze bardziej... zobaczymy co lekarz powie jutro. Może wysypka i stolce nie mają nic wspólnego ze skaza. ..

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry